Na skróty
Money.plFirmaGrupa pl.soc.prawo

Przetarg podprogowy - przekroczenie kwoty przeznaczonej na realizację

poprzedni wątek | następny wątek pl.soc.prawo
2006-07-17 09:17 Przetarg podprogowy - przekroczenie kwoty przeznaczonej na realizację Mike
Witam,
Mam pytanie co się dzieje w sytuacji kiedy Zamawiający przeznaczył za małą
kwotę na realizację zadania i wszyscy oferenci przedstawili wyższe oferty ?
1. Czy przetarg powinien być unieważniony czy też Zamawiający ma inne
mozliwości rozwiązania tego problemu ?
2. Kwota przeznaczona na realizację zadania została przedstawiona na
otwarciu ofert. Czy nie jest tak, że Zamawiający powinien udzielić tej
informacji wcześniej ?

z góry dzięki za odpowiedź


2006-07-17 11:23 Re: Przetarg podprogowy - przekroczenie kwoty przeznac Waldemar \Jakec\ Bulkowsk
Dnia Mon, 17 Jul 2006 09:17:54 +0200, Mike napisał(a):

> Witam,
> Mam pytanie co się dzieje w sytuacji kiedy Zamawiający przeznaczył za małą
> kwotę na realizację zadania i wszyscy oferenci przedstawili wyższe oferty ?
> 1. Czy przetarg powinien być unieważniony czy też Zamawiający ma inne
> mozliwości rozwiązania tego problemu ?

Może unieważnić, ale i ma inne możliwości... Poszperaj np. na
www.uzp.gov.pl
Ale z drugiej strony - to zalezy od reżimu budżetowego - żeby później ktoś
nie zarzucił błędów nie od strony przetargu, ale od gospodarki.

> 2. Kwota przeznaczona na realizację zadania została przedstawiona na
> otwarciu ofert. Czy nie jest tak, że Zamawiający powinien udzielić tej
> informacji wcześniej ?

No tutaj to wprost chyba nie jest jasno powiedziane w przepisach. Z jednej
strony jako Zamawiający na pewno nie chciałbym, żeby Wykonawcy znali
wcześniej kwotę jaką mam zamiar przeznaczyć. Z drugiej strony - procedura
przetargowa jest jawna i każdy może zarządać wglądu np. do protokołu, w
którym jedna z pozycji, to właśnie planowana kwota. Ale mądrzy Zamawijący
nie wpisują tej kwoty od razu do protokołu ;)

3m sie.

--
Waldek "Jakec" Bulkowski
http://film.e-informator.pl
http://scrabble.e-informator.pl
2006-07-18 08:08 Re: Przetarg podprogowy - przekroczenie kwoty przeznac AdamS
Mike wrote:

> Witam,
> Mam pytanie co się dzieje w sytuacji kiedy Zamawiający przeznaczył za małą
> kwotę na realizację zadania i wszyscy oferenci przedstawili wyższe oferty ?
> 1. Czy przetarg powinien być unieważniony czy też Zamawiający ma inne
> mozliwości rozwiązania tego problemu ?

art. 93 ust. 1 pkt. 4 ustawy prawo zamówień publicznych - proszę
zwrócić uwagę na słowo *może*

> 2. Kwota przeznaczona na realizację zadania została przedstawiona na
> otwarciu ofert. Czy nie jest tak, że Zamawiający powinien udzielić tej
> informacji wcześniej ?

art. 86 ust. 3 ww ustawy - proszę zwrócić uwagę na słowo *zamierza*


Jak wynika z powyższego zamawiający podczas otwarcia ofert podaje
kwotę jaką *zamierza* przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, co nie
znaczy, że nie *może* wydać więcej o ile posiada odpowiednia ilość
środków finansowych.

--
Pozdrawiam AdamS
nowsze 1 starsze

Podobne dyskusje

Tytuł Autor Data

Zamówienie publiczne a przetarg

Wojtek 2006-01-15 12:04

Wygrany przetarg i kłopoty

Aro 2006-04-23 12:37

PRZETARG

Michał 2006-05-12 08:53

przetarg na mieszkanie

krzysiek 2006-05-26 22:50

przetarg publiczny a otwarcie ofert

Asia Kopiczyńska 2006-06-05 09:41

Przetarg a zaświadczenie z KRK

Magrat 2006-06-06 21:57

Przetarg

MJ 2006-06-28 14:05

przetarg komputerowy

marek 2006-12-11 18:58

przetarg na mieszkanie

pistach 2007-02-21 10:25

Przetarg z przekrętami

Witold Matysiak 2007-02-28 13:56