wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
 • Polskie firmy za granicą. Oto źródła ich sukcesu i największe wyzwania
  6.12.2016
  Polskie firmy za granicą. Oto źródła ich sukcesu i największe wyzwania
  Niskie koszty produkcji, konkurencyjność, wsparcie państwa ze strony dyplomacji ekonomicznej oraz pomoc w rozwoju działalności na konkretnych rynkach – to główne czynniki sukcesu polskich firm za granicą, o których w programie #dzieńdobryPolsko mówił Robert Antczak, Dyrektor w Pionie Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej BZ WBK. Ekspert zwracał też uwagę na największe zagrożenia, z jakimi mierzą się polscy przedsiębiorcy za granicą oraz prognozował poziom eksportu w 2017 roku.
 • Pomysł na biznes: Kosmetyki naturalne
  3.12.2016
  Pomysł na biznes: Kosmetyki naturalne
  - Naszą ideą było stworzenie marki dla ludzi, którzy szukają niezwykłych rzeczy w produktach codziennego użytku – mówią Karolina Kuklińska-Kosowicz i Paweł Kosowicz, właściciele firmy Yope. Ich pomysł na biznes to naturalne kosmetyki. - Nasze produkty opierają się na trzech głównych wyróżnikach. Są nimi design, zapach oraz ekologiczność - wyliczają właściciele. Yope to mała polska firma, która chce konkurować z zagranicznymi koncernami. Już dziś produkowane pod Warszawą kosmetyki trafiają do klientów z Niemiec, Hiszpanii czy Skandynawii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Mapy dekoracyjne. Polka ma klientów nawet z Brazylii
  27.11.2016
  Pomysł na biznes: Mapy dekoracyjne. Polka ma klientów nawet z Brazylii
  - Nie jestem typowym sklepem z gotowymi produktami. Tworzę mapy wyłącznie na zamówienie - mówi o swojej firmie Ula Jurkowska, założycielka "Maptu". Jej pomysł na biznes to mapy dekoracyjne, które klient sam tworzy i personalizuje. - Ta działalność, to połączenie pięknej grafiki i wszystkich wspomnień, które można w niej zamknąć - dodaje właścicielka. Po jej produkty zgłaszają się klienci nawet z Brazylii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Dała zarobić youtuberom, teraz da instagramerom. A marzy aby... pomagać zwierzętom
  23.11.2016
  Dała zarobić youtuberom, teraz da instagramerom. A marzy aby... pomagać zwierzętom
  Matka chrzestna połowy polskiej sceny youtuberowej, teraz chce dać zarobić instagramerom. Oto założycielka LifeTube i indaHasha Basia Sołtysińska. Tymczasem jej największym marzeniem jest stworzenie własnego portalu społecznościowego dla... zwierząt.
 • Pomysł na biznes: usługi sokolnicze
  20.11.2016
  Pomysł na biznes: usługi sokolnicze
  Usługi sokolnicze z kompleksową ochroną wszelkich miejsc przed szkodnikami - to pomysł na biznes Piotra Zadwornego, założyciela firmy "Drapole" - Szpaki na plantacjach, gołębie w galeriach handlowych czy gawrony w parkach. Płoszymy ptaki bez polowania, bez zabijania - wyjaśnia właściciel i dodaje - sprzątamy tam, gdzie człowiek nie daje rady. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Trójwarstwowy materac piankowy
  13.11.2016
  Pomysł na biznes: Trójwarstwowy materac piankowy
  Trójwarstwowy materac z pianki termoelastycznej - to pomysł na biznes dwóch kuzynów Kuby Wieczorka i Jaśka Bagniewskiego, założycieli firmy "Eve". - Chcieliśmy udoskonalić obecną technologię i stworzyć produkt inny, niż dostępne na rynku modele - mówi Bagniewski. Właściciele pracują w Wielkiej Brytanii, gdzie pozyskali 3 mln zł na inwestycję w startup. Po 18 miesiącach działalności sprzedają ponad 100 sztuk materacy dziennie. Teraz chcą podbić swoim produktem rynek polski. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Lampy z części samochodowych
  6.11.2016
  Pomysł na biznes: Lampy z części samochodowych
  Design z części samochodowych - to pomysł na biznes Pauliny i Bartka Bieleckich, właścicieli Rec.On, firmy produkującej oryginalne dodatki do wnętrz. Wszystkie produkty są wykonane ręcznie z materiałów pochodzących z recyklingu, głównie ze zużytych części samochodowych oraz z drewna i szkła z odzysku. - Te elementy miały kiedyś inne życie. My przekształcamy je w funkcjonalne, designerskie obiekty - mówią o swojej działalności właściciele. Zobacz, nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Zabawki o medycznych kształtach
  30.10.2016
  Pomysł na biznes: Zabawki o medycznych kształtach
  Pluszowe maskotki w kształcie organów ludzkich - to pomysł na biznes Agnieszki Nieradki, absolwentki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i właścicielki firmy "Pluszektorium". Firma promuje transplantologię i dawstwo organów. Dociera do szpitali, przedszkoli, szkół i Uniwersytetów Medycznych. - To nie są tylko pluszowe zabawki, to coś znacznie więcej, co może pomóc zarówno lekarzom, jak i pacjentom w przejściu przez chorobę – tłumaczy ideę biznesu właścicielka. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Przechowalnia rzeczy
  22.10.2016
  Pomysł na biznes: Przechowalnia rzeczy
  Mobilna przechowalnia rzeczy - to pomysł na biznes Rafała Kołomańskiego, właściciela warszawskiej firmy "Więcej Miejsca". W specjalnych pojemnikach i monitorowanym magazynie, można bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy. - Naszym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków, że w łatwy i komfortowy sposób, bez wychodzenia z domu, można zwiększyć przestrzeń do wygodnego życia - mówi właściciel. Zobacz kolejny odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • RISK made in Warsaw - polska firma odzieżowa podbija świat. Zaczęło się od 30 tys. zł i pomysłu na hobby
  18.10.2016
  RISK made in Warsaw - polska firma odzieżowa podbija świat. Zaczęło się od 30 tys. zł i pomysłu na hobby
  "Dresoholiczka", "Szefowa", "Rzymskie wakacje" czy "Sama słodycz" - to nazwy ubrań stworzonych przez firmę Risk made in Warsaw. Stworzonych w Polsce i wyprodukowanych przez polskie szwalnie. - Na początku to wcale nie miał być biznes, po prostu hobby. Chciałyśmy stworzyć coś, czego jeszcze nie było. I się udało - opowiada Antonina Samecka, współwłaścicielka biznesu. Samecka wraz z Klarą Kowtun i Dorotą Sajewicz znalazły się w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku.
 • Pomysł na biznes: Stoliki o geograficznych kształtach
  16.10.2016
  Pomysł na biznes: Stoliki o geograficznych kształtach
  Stoliki z blatami w kształcie miast lub państw – to pomysł na biznes Karola Wójcika, 21-letniego studenta ekonomii, założyciela warszawskiej firmy "Holdis". - Kreuję unikatowe stoliki kawowe - mówi o swojej działalności właściciel. - To jedyny taki produkt w Polsce i prawdopodobnie w całej Europie - dodaje. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: SPA dla psa
  9.10.2016
  Pomysł na biznes: SPA dla psa
  Ekskluzywny salon SPA dla psów, połączony z butikiem, oferującym odzież i akcesoria dla czworonogów – to pomysł na biznes Agnieszki Kulisz, właścicielki warszawskiej firmy "Doggy House". - Świadomość dbania o pielęgnację psów w Polsce wzrasta, dlatego takie miejsca są potrzebne – mówi właścicielka. - Nas wyróżnia unikatowe podejście. My nie traktujemy psów jak zwierząt z podwórka, traktujemy je - w cudzysłowie - jak ludzi – dodaje. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci
  2.10.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci
  Szkoła nurkowania dla dzieci - to pomysł na biznes Aleksandra Chmiela, instruktora i założyciela warszawskiej szkoły "Komando foki". - Jako jedyni w Polsce na taką skalę prowadzimy zajęcia nurkowe wyłącznie z dziećmi - mówi właściciel.
 • Pomysł na biznes: Meble tapicerowane metodą patchwork
  25.09.2016
  Pomysł na biznes: Meble tapicerowane metodą patchwork
  Produkcja kolorowych mebli patchworkowych – to pomysł na biznes Katarzyny i Wojciecha Marców, rodzeństwa i założycieli warszawskiej firmy "Juicy Colors". - Patchwork to technika łączenia tkanin tapicerskich z małych kawałków. Dzięki niej oferujemy unikatowe meble, ubrane w żywe kolory – tłumaczą właściciele. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Klub sportów walki dla dzieci
  18.09.2016
  Pomysł na biznes: Klub sportów walki dla dzieci
  Klub sportów walki dla dzieci od 4. roku życia – to pomysł na biznes Krzysztofa Łukaszewicza, trenera i założyciela firmy "Dragon’s Den Kids". - Jako pierwszy klub w Warszawie stworzyliśmy zajęcia z brazylijskiego jiu-jitsu dla dzieci w trybie ciągłym – opowiada właściciel. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: odrobina rękodzieła i naturalne włosie dzika
  11.09.2016
  Pomysł na biznes: odrobina rękodzieła i naturalne włosie dzika
  Szczotki z naturalnego włosia dzika, ręcznie nawlekane i artystycznie zdobione - to pomysł na biznes Ilony Dzierzęckiej i Anny Kaźmierczak, założycielek "Brushes with love".
 • Pomysł na biznes: Szkoła DJ'ingu i produkcji muzycznej
  3.09.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła DJ'ingu i produkcji muzycznej
  Pierwsza stacjonarna szkoła DJ'ingu i produkcji muzycznej - to pomysł na biznes Wojciecha Męclewskiego ps. Kebs oraz Pawła Falkiewicza ps. Falcon1, DJ-ów z wieloletnim stażem klubowym i koncertowym, założycieli "Spinlab Dj School" w Warszawie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Okulary i zegarki z drewna
  28.08.2016
  Pomysł na biznes: Okulary i zegarki z drewna
  Ręcznie robione drewniane okulary i zegarki - to pomysł na biznes Wiktora Pyrzyka, współzałożyciela firmy Plantwear. Wszystkie produkty wytwarzane są z naturalnego drewna - m.in. polskiego dębu czy egzotycznych drzew importowanych z Afryki i Ameryki Południowej. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Szkoła deskorolki
  21.08.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła deskorolki
  Nauka jazdy na deskorolce dla dzieci i dorosłych – to pomysł na biznes Dariusza Pietrowskiego, założyciela warszawskiej szkółki "Go Skate", promującej kulturę deskorolkową. - To co nas wyróżnia, to unikatowość oferty. Jeszcze dwa lata temu nie mieściło się w głowie, żeby można było uczyć jazdy na deskorolce – odpowiada właściciel. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Ręcznie malowana porcelana. Biznes, który zaczął się od 200 złotych
  14.08.2016
  Ręcznie malowana porcelana. Biznes, który zaczął się od 200 złotych
  Produkowana w krótkich seriach polska porcelana i ceramika, malowana ręcznie według autorskiego projektu – tak wygląda pomysł na biznes Dagmary Malacy, prowadzącej jednoosobową firmę „For.rest”. Proste w formie i zabawne w wyrazie - tak właścicielka określa swoje produkty. A jak jej się pracuje na własnym? Pracuję od poniedziałku do piątku, a w weekendy odpoczywam. Niemniej jednak często mam wrażenie, że pracuję non stop – mówi.
1 2 3 4 5 6