wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
 • Pomysł na biznes: usługi sokolnicze
  20.11.2016
  Pomysł na biznes: usługi sokolnicze
  Usługi sokolnicze z kompleksową ochroną wszelkich miejsc przed szkodnikami - to pomysł na biznes Piotra Zadwornego, założyciela firmy "Drapole" - Szpaki na plantacjach, gołębie w galeriach handlowych czy gawrony w parkach. Płoszymy ptaki bez polowania, bez zabijania - wyjaśnia właściciel i dodaje - sprzątamy tam, gdzie człowiek nie daje rady. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Trójwarstwowy materac piankowy
  13.11.2016
  Pomysł na biznes: Trójwarstwowy materac piankowy
  Trójwarstwowy materac z pianki termoelastycznej - to pomysł na biznes dwóch kuzynów Kuby Wieczorka i Jaśka Bagniewskiego, założycieli firmy "Eve". - Chcieliśmy udoskonalić obecną technologię i stworzyć produkt inny, niż dostępne na rynku modele - mówi Bagniewski. Właściciele pracują w Wielkiej Brytanii, gdzie pozyskali 3 mln zł na inwestycję w startup. Po 18 miesiącach działalności sprzedają ponad 100 sztuk materacy dziennie. Teraz chcą podbić swoim produktem rynek polski. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Lampy z części samochodowych
  6.11.2016
  Pomysł na biznes: Lampy z części samochodowych
  Design z części samochodowych - to pomysł na biznes Pauliny i Bartka Bieleckich, właścicieli Rec.On, firmy produkującej oryginalne dodatki do wnętrz. Wszystkie produkty są wykonane ręcznie z materiałów pochodzących z recyklingu, głównie ze zużytych części samochodowych oraz z drewna i szkła z odzysku. - Te elementy miały kiedyś inne życie. My przekształcamy je w funkcjonalne, designerskie obiekty - mówią o swojej działalności właściciele. Zobacz, nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Zabawki o medycznych kształtach
  30.10.2016
  Pomysł na biznes: Zabawki o medycznych kształtach
  Pluszowe maskotki w kształcie organów ludzkich - to pomysł na biznes Agnieszki Nieradki, absolwentki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i właścicielki firmy "Pluszektorium". Firma promuje transplantologię i dawstwo organów. Dociera do szpitali, przedszkoli, szkół i Uniwersytetów Medycznych. - To nie są tylko pluszowe zabawki, to coś znacznie więcej, co może pomóc zarówno lekarzom, jak i pacjentom w przejściu przez chorobę – tłumaczy ideę biznesu właścicielka. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Przechowalnia rzeczy
  22.10.2016
  Pomysł na biznes: Przechowalnia rzeczy
  Mobilna przechowalnia rzeczy - to pomysł na biznes Rafała Kołomańskiego, właściciela warszawskiej firmy "Więcej Miejsca". W specjalnych pojemnikach i monitorowanym magazynie, można bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy. - Naszym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków, że w łatwy i komfortowy sposób, bez wychodzenia z domu, można zwiększyć przestrzeń do wygodnego życia - mówi właściciel. Zobacz kolejny odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • RISK made in Warsaw - polska firma odzieżowa podbija świat. Zaczęło się od 30 tys. zł i pomysłu na hobby
  18.10.2016
  RISK made in Warsaw - polska firma odzieżowa podbija świat. Zaczęło się od 30 tys. zł i pomysłu na hobby
  "Dresoholiczka", "Szefowa", "Rzymskie wakacje" czy "Sama słodycz" - to nazwy ubrań stworzonych przez firmę Risk made in Warsaw. Stworzonych w Polsce i wyprodukowanych przez polskie szwalnie. - Na początku to wcale nie miał być biznes, po prostu hobby. Chciałyśmy stworzyć coś, czego jeszcze nie było. I się udało - opowiada Antonina Samecka, współwłaścicielka biznesu. Samecka wraz z Klarą Kowtun i Dorotą Sajewicz znalazły się w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku.
 • Pomysł na biznes: Stoliki o geograficznych kształtach
  16.10.2016
  Pomysł na biznes: Stoliki o geograficznych kształtach
  Stoliki z blatami w kształcie miast lub państw – to pomysł na biznes Karola Wójcika, 21-letniego studenta ekonomii, założyciela warszawskiej firmy "Holdis". - Kreuję unikatowe stoliki kawowe - mówi o swojej działalności właściciel. - To jedyny taki produkt w Polsce i prawdopodobnie w całej Europie - dodaje. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: SPA dla psa
  9.10.2016
  Pomysł na biznes: SPA dla psa
  Ekskluzywny salon SPA dla psów, połączony z butikiem, oferującym odzież i akcesoria dla czworonogów – to pomysł na biznes Agnieszki Kulisz, właścicielki warszawskiej firmy "Doggy House". - Świadomość dbania o pielęgnację psów w Polsce wzrasta, dlatego takie miejsca są potrzebne – mówi właścicielka. - Nas wyróżnia unikatowe podejście. My nie traktujemy psów jak zwierząt z podwórka, traktujemy je - w cudzysłowie - jak ludzi – dodaje. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci
  2.10.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci
  Szkoła nurkowania dla dzieci - to pomysł na biznes Aleksandra Chmiela, instruktora i założyciela warszawskiej szkoły "Komando foki". - Jako jedyni w Polsce na taką skalę prowadzimy zajęcia nurkowe wyłącznie z dziećmi - mówi właściciel.
 • Pomysł na biznes: Meble tapicerowane metodą patchwork
  25.09.2016
  Pomysł na biznes: Meble tapicerowane metodą patchwork
  Produkcja kolorowych mebli patchworkowych – to pomysł na biznes Katarzyny i Wojciecha Marców, rodzeństwa i założycieli warszawskiej firmy "Juicy Colors". - Patchwork to technika łączenia tkanin tapicerskich z małych kawałków. Dzięki niej oferujemy unikatowe meble, ubrane w żywe kolory – tłumaczą właściciele. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Klub sportów walki dla dzieci
  18.09.2016
  Pomysł na biznes: Klub sportów walki dla dzieci
  Klub sportów walki dla dzieci od 4. roku życia – to pomysł na biznes Krzysztofa Łukaszewicza, trenera i założyciela firmy "Dragon’s Den Kids". - Jako pierwszy klub w Warszawie stworzyliśmy zajęcia z brazylijskiego jiu-jitsu dla dzieci w trybie ciągłym – opowiada właściciel. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: odrobina rękodzieła i naturalne włosie dzika
  11.09.2016
  Pomysł na biznes: odrobina rękodzieła i naturalne włosie dzika
  Szczotki z naturalnego włosia dzika, ręcznie nawlekane i artystycznie zdobione - to pomysł na biznes Ilony Dzierzęckiej i Anny Kaźmierczak, założycielek "Brushes with love".
 • Pomysł na biznes: Szkoła DJ'ingu i produkcji muzycznej
  3.09.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła DJ'ingu i produkcji muzycznej
  Pierwsza stacjonarna szkoła DJ'ingu i produkcji muzycznej - to pomysł na biznes Wojciecha Męclewskiego ps. Kebs oraz Pawła Falkiewicza ps. Falcon1, DJ-ów z wieloletnim stażem klubowym i koncertowym, założycieli "Spinlab Dj School" w Warszawie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Okulary i zegarki z drewna
  28.08.2016
  Pomysł na biznes: Okulary i zegarki z drewna
  Ręcznie robione drewniane okulary i zegarki - to pomysł na biznes Wiktora Pyrzyka, współzałożyciela firmy Plantwear. Wszystkie produkty wytwarzane są z naturalnego drewna - m.in. polskiego dębu czy egzotycznych drzew importowanych z Afryki i Ameryki Południowej. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Szkoła deskorolki
  21.08.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła deskorolki
  Nauka jazdy na deskorolce dla dzieci i dorosłych – to pomysł na biznes Dariusza Pietrowskiego, założyciela warszawskiej szkółki "Go Skate", promującej kulturę deskorolkową. - To co nas wyróżnia, to unikatowość oferty. Jeszcze dwa lata temu nie mieściło się w głowie, żeby można było uczyć jazdy na deskorolce – odpowiada właściciel. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Ręcznie malowana porcelana. Biznes, który zaczął się od 200 złotych
  14.08.2016
  Ręcznie malowana porcelana. Biznes, który zaczął się od 200 złotych
  Produkowana w krótkich seriach polska porcelana i ceramika, malowana ręcznie według autorskiego projektu – tak wygląda pomysł na biznes Dagmary Malacy, prowadzącej jednoosobową firmę „For.rest”. Proste w formie i zabawne w wyrazie - tak właścicielka określa swoje produkty. A jak jej się pracuje na własnym? Pracuję od poniedziałku do piątku, a w weekendy odpoczywam. Niemniej jednak często mam wrażenie, że pracuję non stop – mówi.
 • Pomysł na biznes: Barber shop
  14.08.2016
  Pomysł na biznes: Barber shop
  Miejsce przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn, oferujące usługi w zakresie strzyżenia, golenia brody oraz pielęgnacji zarostu - to pomysł na biznes Dawida Rastianiego, współzałożyciela firmy "The Hermit", jednego z pierwszych barber shopów w Warszawie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Centrum sportowe
  7.08.2016
  Pomysł na biznes: Centrum sportowe
  Centrum sportowe oferujące kompleksowe usługi w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej – to pomysł na biznes Pawła Marcinkowskiego, właściciela firmy "FitPark" w Radzyniu Podlaskim. - Oferujemy dwie strefy: do treningu siłowego i cardio oraz strefę do odnowy biologicznej, w której znajdują się dietetyk, sauna i masaż – wylicza właściciel. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Money.pl pyta Polaków: Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy? Kredyt, fundusze, a może anioła biznesu?
  4.08.2016
  Money.pl pyta Polaków: Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy? Kredyt, fundusze, a może anioła biznesu?
  Pieniądze z Unii Europejskiej, kredyt bankowy czy może wsparcie anioła biznesu? Money.pl postanowił sprawdzić, skąd Polacy chcieliby wziąć pieniądze na prowadzenie własnego biznesu. "Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy?" - takie pytanie zadajemy od kilku tygodni naszym czytelnikom. Zapraszamy do udziału w ankiecie.
 • Rynek dronów w Polsce. Kilkaset firm oferuje już usługi bezpilotowych maszyn
  2.08.2016
  Rynek dronów w Polsce. Kilkaset firm oferuje już usługi bezpilotowych maszyn
  Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do tej pory wydano prawie trzy tysiące zezwoleń. Szacuje się, że trzy tysiące operatorów oznacza około 700 firm, które mają w ofercie usługi realizowane za pomocą dronów.
1 2 3 4 5 6
Zwrot podatku VAT. Resort finansów szykuje projekt ws. podzielonej płatności Zwrot podatku VAT. Resort finansów szykuje projekt ws. podzielonej płatności
Split payment ma przewidywać, że sprzedawca będzie otrzymywać kwotę netto na swój rachunek podstawowy, natomiast VAT wpływałby na jego specjalne konto VAT. Z tego konta firma mogłaby płacić VAT naliczony na fakturach, które otrzymuje od swoich dostawców.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

PIT 2015: tylko kilka dni zostało na rozliczenie z fiskusem PIT 2015: tylko kilka dni zostało na rozliczenie z fiskusem
Już w przyszłym tygodniu - 2 maja - minie termin składania zeznań podatkowych. Ministerstwo Finansów przygotowało rozwiązania, które ułatwią podatnikom rozliczenie na czas. Dziś do północy można zadawać pytania przez specjalną aplikację internetową.