wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
 • Pomysł na biznes: Okulary i zegarki z drewna
  28.08.2016
  Pomysł na biznes: Okulary i zegarki z drewna
  Ręcznie robione drewniane okulary i zegarki - to pomysł na biznes Wiktora Pyrzyka, współzałożyciela firmy Plantwear. Wszystkie produkty wytwarzane są z naturalnego drewna - m.in. polskiego dębu czy egzotycznych drzew importowanych z Afryki i Ameryki Południowej. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Szkoła deskorolki
  21.08.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła deskorolki
  Nauka jazdy na deskorolce dla dzieci i dorosłych – to pomysł na biznes Dariusza Pietrowskiego, założyciela warszawskiej szkółki "Go Skate", promującej kulturę deskorolkową. - To co nas wyróżnia, to unikatowość oferty. Jeszcze dwa lata temu nie mieściło się w głowie, żeby można było uczyć jazdy na deskorolce – odpowiada właściciel. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Ręcznie malowana porcelana. Biznes, który zaczął się od 200 złotych
  14.08.2016
  Ręcznie malowana porcelana. Biznes, który zaczął się od 200 złotych
  Produkowana w krótkich seriach polska porcelana i ceramika, malowana ręcznie według autorskiego projektu – tak wygląda pomysł na biznes Dagmary Malacy, prowadzącej jednoosobową firmę „For.rest”. Proste w formie i zabawne w wyrazie - tak właścicielka określa swoje produkty. A jak jej się pracuje na własnym? Pracuję od poniedziałku do piątku, a w weekendy odpoczywam. Niemniej jednak często mam wrażenie, że pracuję non stop – mówi.
 • Pomysł na biznes: Barber shop
  14.08.2016
  Pomysł na biznes: Barber shop
  Miejsce przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn, oferujące usługi w zakresie strzyżenia, golenia brody oraz pielęgnacji zarostu - to pomysł na biznes Dawida Rastianiego, współzałożyciela firmy "The Hermit", jednego z pierwszych barber shopów w Warszawie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Centrum sportowe
  7.08.2016
  Pomysł na biznes: Centrum sportowe
  Centrum sportowe oferujące kompleksowe usługi w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej – to pomysł na biznes Pawła Marcinkowskiego, właściciela firmy "FitPark" w Radzyniu Podlaskim. - Oferujemy dwie strefy: do treningu siłowego i cardio oraz strefę do odnowy biologicznej, w której znajdują się dietetyk, sauna i masaż – wylicza właściciel. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Money.pl pyta Polaków: Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy? Kredyt, fundusze, a może anioła biznesu?
  4.08.2016
  Money.pl pyta Polaków: Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy? Kredyt, fundusze, a może anioła biznesu?
  Pieniądze z Unii Europejskiej, kredyt bankowy czy może wsparcie anioła biznesu? Money.pl postanowił sprawdzić, skąd Polacy chcieliby wziąć pieniądze na prowadzenie własnego biznesu. "Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy?" - takie pytanie zadajemy od kilku tygodni naszym czytelnikom. Zapraszamy do udziału w ankiecie.
 • Rynek dronów w Polsce. Kilkaset firm oferuje już usługi bezpilotowych maszyn
  2.08.2016
  Rynek dronów w Polsce. Kilkaset firm oferuje już usługi bezpilotowych maszyn
  Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do tej pory wydano prawie trzy tysiące zezwoleń. Szacuje się, że trzy tysiące operatorów oznacza około 700 firm, które mają w ofercie usługi realizowane za pomocą dronów.
 • Pomysł na biznes: Pracownia florystyczna
  31.07.2016
  Pomysł na biznes: Pracownia florystyczna
  Miejsce łączące usługi florystyczne i projektowanie terenów zieleni - to pomysł na biznes Patrycji Czerniak, założycielki pracowni florystycznej "Sfera Zieleni". - Wprowadzamy produkty, których w standardowej kwiaciarni znaleźć nie można – mówi właścicielka. Są to biżuteria kwiatowa, mech na ściany, minilasy czy ogrody wertykalne. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Wakepark
  24.07.2016
  Pomysł na biznes: Wakepark
  Centrum sportów wodnych z wyciągiem do wakeboardu, czyli odmiany deskowego sportu wodnego - to pomysł na biznes Przemysława Kuca, założyciela firmy "Wawa Wake" i mistrza Polski w tej dyscyplinie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Miejska stolarnia
  17.07.2016
  Pomysł na biznes: Miejska stolarnia
  Kursy stolarki, renowacji mebli i nauka rzemiosła od podstaw - to pomysł na biznes Katarzyny Sawko, właścicielki firmy "Wióry lecą - stolarka dla kobiet i nie tylko". - Uczymy od zera, pracujemy ze wszystkimi. Każdy może się tu nauczyć technik łączenia drewna, korzystania z narzędzi i wyjść z gotowym meblem - wyjaśnia właścicielka. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Prywatny kucharz na zamówienie
  9.07.2016
  Pomysł na biznes: Prywatny kucharz na zamówienie
  "Zaproś szefa kuchni do swojego domu" - tym hasłem zachęca swoich klientów Agnieszka Górska, założycielka firmy "Ulala Chef". Jej pomysł na biznes to platforma internetowa zrzeszająca prywatnych kucharzy, którzy w domach klientów oferują kolacje i "kulinarne przedstawienia".
 • Pomysł na biznes: Wypożyczalnia kajaków
  3.07.2016
  Pomysł na biznes: Wypożyczalnia kajaków
  Spływy kajakowe, wynajem sprzętu czy organizacja imprez kajakowych dla szkół i firm - to pomysł na biznes Jacka Andrzejaka, właściciela jednoosobowej firmy "Kajaki Piaseczno". Wszystko zaczęło się od zlecenia na posprzątanie zaniedbanej rzeki Jeziorki - 66 km, lewego dopływu Wisły. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Money.pl pyta Polaków: Co najbardziej przeszkadza w założeniu własnego biznesu?
  30.06.2016
  Money.pl pyta Polaków: Co najbardziej przeszkadza w założeniu własnego biznesu?
  Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju stawia sprawę jasno - receptą na problemy polskiej gospodarki ma być wspieranie małych i średnich firm. "Więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce" to hasło, które rządzący powtarzają na każdym kroku. Prawo i Sprawiedliwość wciąż pracuje nad konkretną odpowiedzią na pytanie, jak obudzić w Polakach jeszcze większą przedsiębiorczość? Dlatego Money.pl postanowił sprawdzić, co zniechęca Polaków przed rozpoczęciem własnego biznesu. "Który z problemów najbardziej zniechęca Cię do założenia własnej działalności gospodarczej?" - takie pytanie zadajemy od tygodnia naszym czytelnikom.
 • Pomysł na biznes: Ekologiczne poduszki
  28.06.2016
  Pomysł na biznes: Ekologiczne poduszki
  Poduszki szyte z naturalnego polskiego lnu i bawełny, wypełniane łuskami zbóż - to pomysł na biznes Anny Bienias, która w 2015 roku założyła jednoosobową firmę "Plantule Pillows". - Oferuję poduszki z łuskami ekologicznymi, certyfikowanymi, dzięki temu mamy pewność, że nie ma w nich chemii i pestycydów - tłumaczy właścicielka. - Tylko takie łuski zbóż mają działanie prozdrowotne. Usuwają napięcie z kręgosłupa czy głowy i są antyalergiczne – dodaje Anna Bienias. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Lody tradycyjne
  19.06.2016
  Pomysł na biznes: Lody tradycyjne
  Włoskie "gelato" powstałe na bazie naturalnych składników, kręcone w tradycyjny sposób w oparciu o 100-letnią recepturę – to pomysł na biznes Karola Pietrowskiego, założyciela firmy "Jednorożec Lody Tradycyjne". Od dwóch lat każdego dnia produkowanych jest tu do 150 kg lodów. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Freelancer ceni elastyczność pracy, lecz boi się utraty płynności
  17.06.2016
  Freelancer ceni elastyczność pracy, lecz boi się utraty płynności
  Prawie 10 proc. małych i średnich firm prowadzą osoby wykonujące wolny zawód, najczęściej na własny rachunek. Wśród wyzwań freelancerzy najczęściej wskazują bariery związane z konkurencją i finansami - pisze "Rzeczpospolita".
 • Polska łódka, którą napędza słońce
  13.06.2016
  Polska łódka, którą napędza słońce
  Gdy w 2014 r. Mirosław Skwarek, przedsiębiorca z branży kosmetyczno-jubilerskiej z Gdyni, wpadł na pomysł zbudowania prototypu zasilanej elektrycznie łodzi, niewielu wróżyło mu sukces. Dziś zamówienia na łódkę Solliner płyną z całego świata - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Pomysł na biznes: Szkoła jazdy konnej
  12.06.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła jazdy konnej
  "Nie idę na ilość, idę na jakość" - to motto Pauli Gutkowskiej, instruktorki i właścicielki firmy "Piaff Szkoła Jazdy Konnej". Jej pomysł na biznes to szkółka jeździecka oferująca profesjonalne szkolenia dla dzieci i młodzieży w zakresie ujeżdżania oraz skoków przez przeszkody. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Polskie krówki i... 15 gospodarka na świecie
  8.06.2016
  Polskie krówki i... 15 gospodarka na świecie
  Jeżeli myślisz o tym, aby nawiązać kontakty handlowe z firmami działającymi np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to powinieneś wykorzystać właśnie ten moment.
 • 20 mln dol. dla właściciela serwisu ZnanyLekarz.pl. Tworzą największy na świecie serwis do zamawiania wizyt lekarzy
  7.06.2016
  20 mln dol. dla właściciela serwisu ZnanyLekarz.pl. Tworzą największy na świecie serwis do zamawiania wizyt lekarzy
  Wywodząca się z polski grupa DocPlanner, do której należy serwis ZnanyLekarz.pl, kupiła hiszpańskiego konkurenta - firmę Doctoralia. Razem stworzą największy na świecie serwis do zamawiania lekarzy.
1 2 3 4 5 6