Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.pl Firma Szkolenia

WYSZUKAJ SZKOLENIE

Słowo:
Rodzaj:
Tematyka:
Lokalizacja:
Tryb tylko kursy e-learning
 

SZKOLENIA wg miast

Szkolenia Inne

Rodzaj Kursy i szkolenia
Nazwa kursu Grafika komputerowa, skład i łamanie indywidualny kurs za pół ceny
Tematyka Inne
Tryb indywidualne
Organizator Ośrodek Edukacji Komputerowej MacPress
Opis

Indywidualny kurs grafików/operatorów DTP

Informacja o programie

Zadaniem kursu jest wyszkolenie kursanta w stopniu umozliwiajacym mu podjęcie SAMODZIELNEJ pracy i wykonywanie zawodu grafika/operatora DTP, czyli projektanta i wykonawcy szaty graficznej folderów reklamowych, bannerów, ulotek, ksiazek, gazet i czasopism. Jest to stosunkowo młody zawód i adepci naszych kursów nie maja wiekszych kłopotów ze znalezieniem stosownej pracy – szczególnie w dobie zwiększonego zapotrzebowania na specjalistów wykonujących materiały reklamowe.

Zajęcia sa prowadzone przez osobę z wyższym wykształceniem kierunkowym i dlugoletnią praktyką redakcyjną m.inn. w Trybunie, Gazecie Wyborczej i Super Ekspressie. Nasz wykladowca przez wiele lat prowadzil kursy DTP w Publishing Institute autoryzowane stosownym certyfikatem przez Apple Computer IMC Poland.
Jego absolwentami sa osoby przygotowujace np. Gazete Policyjna i Super Express. Redagowal takze przez pewien czas dzial DTP w czasopismie poligraficznym „Vidart”. Prowadzil równiez zajecia w Zespole Szkól Poligraficznych przy ul Stawki a wiec placówce o ugruntowanej renomie w calym kraju. Obecnie jest redaktorem naczelnym Polonia INFO International – pierwszego czasopisma dla Polaków w RFN, wydawanego pod patronatem marszalka Senatu RP.
Program kursu obejmuje nauke 3. dominujacych na świecie programów DTP, a wiec Adobe Photoshopa, Adobe Illustratora i QuarkXPressa lub InDesigna.
Zajęcia obejmują ok. 17-20 dwugodzinnych sesji i w ramach tego czasu kursanci poznaja zarówno teorię jak i praktykę przygotowywania profesjonalnych prac do druku. Zajęcia sa prowadzone INDYWIDUALNIE kursant jest wiec sam na sam z wykladowca. Powoduje to nieporównanie lepsze i szybsze opanowanie materialu aniżeli w sytuacji zajeć grupowych.
Cena pelnego dwustopniowego kursu bez oplaty egzaminacyjnej to 1980 netto zl.Dla porównania wiele firm oferuje kurs grupowy o takim zakresie tematycznym za 3600-6200 tys. zł

Na nauke Adobe Photoshopa przeznaczamy polowe ogólnego czasu zajęć. W ramach tej części, kursanci zapoznają się z podstawowymi pojeciami grafiki bitowej. Poznaja zasady selekcji, operacje na selekcjach, montaze kanalowe itp. a takze tryby kolorystyczne i róznice miedzy nimi, zasady korekcji barwnej i wszelkie narzedzia oferowane przez program Photoshop. Podczas dalszych zajęć uczniowie uczą się skanowania, zasad interpolacji plików i korekcji barwy i kontrastu. Po opanowaniu podstaw Photoshopa zajmujemy sie efektami specjalnymi, fotomontazem i praca na warstwach. Omawiane sa takze formaty zapisu, róznice i wymagania formatowe dla innych aplikacji. Kursant uczy sie jak przygotowaç plik do druku na zwyklej drukarce, a jak to zrobić na potrzeby naswietlarki lub prezentacji multimedialnej
Generalnie zadaniem tej czesci kursu jest zapoznanie kursantów z pelnym spektrum mozliwosci Photoshopa oraz zasadami przygotowania plików do druku. Niezbednym jest tu duza ilosç ćwiczeń, totez w miare potrzeb wracamy w późniejszym czasie do Photoshopa aby kursanci nie mieli problemów ze swobodną operalizacją calości zdobytej wiedzy. W trakcie pracy kursanci samodzielnie wykonuja prace bedace nastepnie podstawa zaliczenia kursu i stworzenia wlasnego „Portfolio”.

Natepna aplikacją jest Adobe Illustrator. Program ten jest niezbędny do tworzenia grafiki wektorowej np. loga, znaki firmowe, herby itp.
Po gruntownym poznaniu Photoshopa kursanci zwykle nie maja klopotów z opanowaniem tego programu totez najczesciej na Illustratora przeznaczamy 8-10 godzin. Kursanci podobnie jak wcześniej przygotowuja sami prace bedące elementem końcowego opracowania dyplomowego.

Ostatnim programem jest QuarkXPress lub In Design. Podczas nauki obu aplikacji kursanci zapoznaja sie z zasadami edycji redakcyjno-graficznej, wymaganiami niezbednymi dla utrzymania jedni kompozycyjnej oraz oczywiscie dokladnie poznaja mozliwosci samych programów. Polem ćwiczeń jest poczatkowo opracowywanie wizytówek, potem prostych stron a wreszcie profesjonalnym łamaniem kolumn gazetowych lub folderów reklamowych.
Po opanowaniu tej czesci materialu kursanci ucza sie drukowania pliku w separacji, eksportem pliku do PDF-ów i przygotowaniem pliku do profesjonalnego druku lub prezentacji.

Kurs kończy sie egzaminem w trakcie którego kursanci samodzielnie przygotowuja publikacje od skanowania poczawszy, a na wydruku do formatu pdf kończac. Certyfikat potwierdzajacy zdobyte umiejetnosci jest honorowany przez wszystkie firmy DTP.
Nasze kursy posiadają autoryzację Mazowieckiego Urzędu Pracy i osoby bezrobotne mogą odbyć kurs BEZPŁATNIE, a miarą ich jakości może być fakt że kilka miesięcy temu dwoje absolwentów bez trudu uzyskało pracę w Super Ekspressie, a jedno z nich mimo dość trudnego testu wstępnego, zostało przyjęte jako osoba z doświadczeniem w branży.
Dla niepewnych swych możliwości proponujemy BEZPŁATNĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Czas trwania Zwykle opanowanie materiału zajmuje ok 15-20 dwugodzinnych sesji
Początek 2018-07-10
Dane kontaktowe

WWW: http://www.szkolenia.com.pl/katalog/szkolenie/24553

Email: macpress@post.pl,
Telefon: 022/8355003 kom. 0-602511950

Lokalizacja mazowieckie
Link do oferty Otwórz w nowym oknie
Źródło oferty Logo