Na skróty
Money.plFirmaWiadomościKadryJak korzystnie zatrudnić emeryta lub rencistę?
2008-04-23 16:29

Jak korzystnie zatrudnić emeryta lub rencistę?

Jak korzystnie zatrudnić emeryta lub rencistę?
fot: DPA/PAP

Autor: Bogdan Majkowski


Najkorzystniejszą umową dla płatnika składek jest samoistna umowa o dzieło. Nie rodzi ona bowiem obowiązku żadnych ubezpieczeń, a tym samym nie pociąga za sobą jakichkolwiek obciążeń składkowych.

Drugą z kolei jest umowa zlecenia, ale nie ze względu na oszczędności na składce wypadkowej finansowanej w całości przez płatnika, która nie jest płacona, jeśli zlecenie wykonywane jest poza siedzibą lub miejscem prowadzenia działalności przez zleceniodawcę.

Ewentualna oszczędność będzie natomiast wynikać z faktu, że odpłatność za wykonanie zlecenia może być ustalona w dowolnej kwocie, np. 200 zł i od niej będą liczone wszystkie składki.

Nie ma takiej możliwości przy umowach o pracę, ponieważ pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy nie może zarobić mniej niż aktualnie obowiązujące wynagrodzenie minimalne. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2008 r. wynosi ono 1.126 zł, lub 900,80 zł w pierwszym roku pracy.

Przykład

Pracodawca podpisał z emerytami dwie umowy - z jednym umowę o pracę na pełen etat i wynagrodzeniem minimalnym, z drugim zaś umowę zlecenie z wynagrodzeniem wynoszącym 300 zł. Obciążenia płatnika z tytułu składek ubezpieczeniowych (zakładając, że składki na ubezpieczenie wypadkowe liczy według stopy 2%) wyniosą:

1) w przypadku umowy o pracę:

  • na ubezpieczenie emerytalne:
  • 1.126 zł x 9,76% = 109,90 zł,
  • na ubezpieczenia rentowe
  • 1.126 zł x 4,5% = 50,67 zł
  • na ubezpieczenie wypadkowe
  • 1.126 zł x 2% = 22,52 zł,

 

 

co daje 109,90 zł + 50,67 zł + 22,52 zł = 183,09 zł,

2) w przypadku umowy zlecenia całe obciążenie wyniesie 48,78 zł, w tym:

  • 29,28 zł składka emerytalna,
  • 13,50 zł składka rentowa i
  • 6 zł wypadkowa.

Kolejnym argumentem przemawiającym za podpisaniem umowy cywilnoprawnej jest to, że przy tego rodzaju umowach nie mają zastosowania przepisy Kodeksu pracy. Dla zatrudniającego oznacza to zwolnienie z szeregu uciążliwych i kosztownych obowiązków, jakie miałby w stosunku do pracownika. Musimy jednak pamiętać, że art. 22 § 12 kp zakazuje zastępowania umów o pracę umowami cywilnoprawnymi.

Najmniej korzystne dla płatnika jest zatrudnienie emeryta/rencisty na podstawie umowy o pracę, mimo, że część pracodawców - w niektórych sytuacjach - może otrzymać z PFRON refundację części składek płaconych za niektórych zatrudnionych rencistów.

Skorzystanie z umowy o pracę jako formy zatrudnienia nakłada bowiem na pracodawców takich osób te same obowiązki jak wobec pozostałych pracowników. Ich realizacja pociąga za sobą określone obciążenia finansowe.

Autor jest specjalistą ds. ubezpieczeń społecznych



Tagi:emerytura, renta, emeryt, rencista, praca, umowa o dzieło
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


2008-04-30 08:51:45 89.79.17.* | Maria Szczęsna
Re: Jak korzystnie zatrudnić emeryta lub rencistę? [1]
Jestem zatrudnioną emerytką.Czy pracodawca odlicza sobie koszty mojego zatrudnienia? Wiem, .ze odlicza raty za służbowy samochód.Chciałabym to wiedzieć, bo narzeka, że dużo go kosztuję, a płaci tyjko minimalną pensję. Proszę o kompetentną wypowiedź.
-3 spadek
2008-05-05 14:42:56 91.196.12.* | ewi2
Co to znaczy odlicza sobie koszty mojego zatrudnienia?Wypłata pracownika jest kosztem uzyskania przychodu.Wypłaca Pani pensję,od tego odprowadza jeszcze składki na ZUS,więc to są jego koszty.I co ma do tego to,że odlicza raty za służbowy samochód.Jeżeli ponosi wydatek to odlicza ,takie jego prawo.
2008-04-28 13:53:36 83.14.187.* | matiz
Re: Jak korzystnie zatrudnić emeryta lub rencistę? [0]
AUTORZE tego artykułu !!! a co ze składką na ub.chorobowe od umowy o pracę ?
2008-04-26 18:22:48 83.23.156.* | agnitz
Re: Jak korzystnie zatrudnić emeryta lub rencistę? [1]
Nie rozumiem jak autor może porównywać umowę o prace na etat z wynagrodzeniem 1126 i umowę zlecenia za 300 zł. Czyżby sugerował, że emerytowi należy płacić nieadekwatnie do pracy, bo ma już źródło dochodu? Gratuluję podejścia do ludzi i życia. Na szczęście ja wyznaję zasadę, że jeżeli obciążenia finansowe są w zasadzie RÓWNE, to dlaczego nie pójść na rękę pracownikowi? To uczciwe, a poza tym będzie bardziej lojalny w stosunku do firmy...
2008-05-05 14:04:55 79.186.28.* | podatkowawolnosc
a na co sa wplacane skladki ? emerytalne od emerytalnego? piramidalne bzdury !!
2008-04-25 20:28:37 amelie
Re: Jak korzystnie zatrudnić emeryta lub rencistę? [7]
Zawsze tylko myślicie o pracodawcy. A co jest najlepsze dla pełnoprawnego (po 65 roku zycia) emeryta?
Gdy założy działalność gospodarcza, prawem ZUSowskiego kaduka ma odprowadzać składkę zdrowotna (ponad 200 zl/mies. nawet jeśli nigdy w życiu nie korzystał z państwowej służby zdrowia!!) i oczywiście płacić podatek - wysokość wg widzimisię urzędnika USk.
Od umowy o dzieło, czy tez zlecenia płaci podatek uzależniony od łącznego przychodu (emerytura + umowa) czyli może to być nawet 40 %.
Jak sie nie odwrocisz to d... z tylu (do bicia)
2008-04-26 08:18:58 83.5.192.* | asia78
Super! emeryt ma płacić ubezpieczenie emeryalne? .....
2008-08-23 19:24:20 83.19.224.* | zo
to jest idiotyczne, przecież emeryt ma już emeryturę, a umowa zlecenia nie zmienia wysokości emerytury niezależnie od płaconych składek!!!!!!!!!! to kolejny absurd naszego Państwa
2009-02-23 23:51:40 83.10.57.* | emerytka z.
umowa zlecenie od której są opłacane składki na ubezpieczenia społeczne zmienia wysokość emerytury.Mnie zakład opracy wysyła co kwartał do zus zaświadczenie ,że pracuję (jesem emerytką) na zlecenie i Zus mi dolicza pieniążkiNie duże ale są?I podnoszą mi wielkość emerytury.
2010-10-10 11:12:58 83.4.123.* | jojest
Bo nie masz pełnej emerytury!, przy częściowej jest tak jak piszesz.
2008-04-30 08:00:18 87.206.248.* | D@ro
ten artykuł to dla przedsiębiorców jak napychać sobie kasę anie emerycie i renciście! zawsze byli ci ostatni bici po tyłku,zresztą prywaciarze o tych przepisach dobrze wiedzą i w myśl prawa to stosują zaniżają dochody pracowników emerytów których zatrudniają na umowę o dzieło np.na papierze piszą 200.zł a zatrudniony jest na pełnym etacie ,tak jest stosowane np.w agencjach ochrony piszę bo znam to z życia i po sobie.A co najgorsze wszyscy o tym wiedzą wszelkie inspekcje do kontroli takich spraw upoważnione .Niech żyje demokracja.
2010-08-29 19:46:23 89.78.195.* | bruno9997
znow zale poszkodowanego pracownika..jesli ci nie pasuje stan sie pracodawca skor tak tego zazdroscisz ..zatrudniej emerytow plac im wszelkie skladki
2008-11-14 09:58:47 195.26.23.* | I
Najlepsze sa te kontrole.Gdzie bys sie nie poskarzyl,to nie masz racji.
Podobne wiadomości
Rynek pracy w Polsce. Idą dobre czasy. Dla kogo? Rynek pracy w Polsce. Idą dobre czasy. Dla kogo?
Oni mogą przebierać w ofertach jak w ulęgałkach. W przyszłości dojdą do nich kolejne grupy.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI