Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaWiadomościKadryJak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży
2009-11-06 15:30

Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży

Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży
[fot: Valocity Studios/CC/Flickr]

Autor: Jarosława Warszawska


W okresie ciąży podwyższona zostaje wysokość wynagrodzenia i zasiłku chorobowego i wynosi 100 proc. podstawy wymiaru wynagrodzenia.

Podstawę zasiłku chorobowego pracownika (zgodnie z art. 36 ust. 1 ustawy zasiłkowej) stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone u danego pracodawcy za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Te same zasady stosuje się do obliczania podstawy wymiaru wynagrodzenia za czas choroby (art. 92 § 2 kp).

Okoliczność, że zwolnienie chorobowe wystawione zostało w czasie ciąży, nie powoduje zmiany zasad obliczania tej podstawy.

W okresie ciąży ulega natomiast podwyższeniu sama wysokość wynagrodzenia i zasiłku chorobowego i wynosi 100% podstawy wymiaru.

W pewnych okolicznościach jednak podstawę wymiaru chorobówki oblicza się z okresu krótszego niż 12 miesięcy. Dzieje się tak, gdy:

  • okres zatrudnienia pracownika u tego pracodawcy jest krótszy niż 12 miesięcy (art. 36 ust. 2 ustawy zasiłkowej),
  • w okresie 12 miesięcy poprzedzających niezdolność do pracy miała miejsce zmiana wymiaru czasu pracy tego pracownika (np. z połowy etatu na cały etat, lub odwrotnie).

Wówczas podstawę wymiaru świadczeń chorobowych ustala się tylko z okresu obowiązywania nowego wymiaru czasu pracy (art. 40 ustawy zasiłkowej).

Przykład:
Pracownica jest zatrudniona od 1.09.2008 r. gdzie do 31.05.2009 r. pracowała na 3/4 etatu, a następnie od 1.06.2009 r. na cały etat. Na początku listopada zachorowała.
Podstawę wymiaru wynagrodzenia lub zasiłku chorobowego będzie stanowiło przeciętne wynagrodzenie tej pracownicy wypłacone za okres czerwiec-październik 2009 r.

Podstawa prawna

  • Ustawa z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 ze zm.); w tekście: kp.
  • Ustawa z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jedn. Dz.U.: z 2005 r. nr 31, poz. 27 ze zm.); w tekście ustawa zasiłkowa.

Autorka jest pracownikiem firmy Mericon Kadry Płace Doradztwo



Tagi: ciąża, chorobowe, naliczanie
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


2015-07-07 22:09:48 asia_martucha13
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [0]
Witam serdecznie potrzebuje pomocy gdyz uwazam ze dostalam zbyt male wynagrodzenie. Zatem pracuje na umowe o prace na czas nieokreslony. Mam przepracowane 2 lata. Caly czas mialam najnizsza krajowa lecz od 1 listopada 2015 dostalam podwyzke na 2344,51 zl brutto. Od 9.03.15 do 3.04.2015 bylam na zwolnieniu lekarskim (ciaza) i kolejne zwolnienie bylo od 13.04.2015 do 23.06.2015. Za miesiac marzec dostalam od pracodawcy normalna wplate 1700 zl netto a za czesc kwietnia otrzymalam 996,76zl. Natomiast zus wyplacil mi od 23.04 do 23.06 kwote 2780,78 netto. Bylam w zusie zapytac dlaczego tak malo otrxymalam to dowiedzialam sie ze taka jest moja srednia dochodow z calego roku. Moje pytania brzmia: czy dobrze zostaly wyplacone mi pieniadze od pracodawcy i zusu? Dlaczego srednia licza mi z calego roku a nie z krotszego okresu?
Jest to dla mnie wazne gdyz otrzymala sporo pieniedzy mniej niz myslalam ze distane i dodatkowo zastanawia mnie to dlaczego moja kolezanka ma srednia liczona z pol roku a ja z calego roku, a niby od stycznia 2015 zmienilo sie cos w przepisach. Z gory dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam
2015-06-24 17:03:00 93.180.173.* | Lou_la
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [10]
Witam serdecznie, bardzo proszę o poradę od 02.04.2015 jestem na zwolnieniu lekarskim ze względu na ówczesny 7 m-ąc ciąży. Moje dotychczasowe wpłaty na konto wypłacane przez pracodawce wyglądały następująco:

03.2014 - 2553,86zł
04.2014 - 2543,49zł
05.2014 - 2013,20zł
06.2014 - 25148,25zł
07.2014 - 2515,76zł
08.2014 - 2703,19zł
09.2014 - 2505,34zł
10.2014 - 2505,34zł
11.2014 - 2245,19zł
12.2014 - 2528,51zł + ZUS: 259,72zł
01.2015 - 2607,12zł
02.2015 - 2585,27zł
03.2015 - 2308,78zł + ZUS: 260,52zł
04.2015 - 2635,69zł
05.2015 - 2193,44zł + ZUS: 1789,84zł

Od czerwca już sam ZUS:
06.2015 - 1708,62zł

Proszę o informację, czy wypłaty z ZUSu są prawidłowe? Teraz za lipiec już powinnam dostać śr. 2500zł?

Moja wypłata składała się z podstawy oraz premii, rozumiem, że ta całość jest podstawą do rozliczeń w przypadku zwolnienia z powodu ciąży?

Ponadto decydując się na roczny urlop po narodzinach na jakie wpłaty z ZUSu mogę liczyć?

Dziecko przyjdzie na świat początkiem lipca, natomiast do 15 sierpnia mam umowę z pracodawcą (być może zostanie przedłużona), czy zaburza to w jakiś sposób wypłatę zasiłku dla mnie?

Z góry dziękuję za pomoc!!!!

P.S Jakby była potrzeba dodatkowego info, proszę dać znać...
2015-06-24 20:20:30 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nikt na forum raczej nie będzie chciał tego liczyć dokładnie. Zwłaszcza, że podała Pani kwoty netto wypłat a potrzebne byłyby brutto. A nie wiadomo jakie pracownicze KUP Pani ma.

Co do premii- nieważne, jaki zasiłek się wypłaca- to czy do jego podstawy wchodzi premia zależy od jej charakteru/sposobu wypłaty/regulaminu. O czym już wiele razy w tym wątku było.
Zasiłek macierzyński będzie w stawce:
- 80% za całość urlopów związanych z macierzyństwem, jeśli wniosek o dodatkowy u. macierzyński i u. rodzicielski zostanie złożony do 14 dni po porodzie
- 100% za okres u. macierzyńskiego + dodatkowego u. macierzyńskiego oraz 60% za okres u. rodzicielskiego.

Stawka zasiłku chorobowego w ciąży wynosi 100%, więc łatwo to sobie porównać- macierzyński będzie wynosił tyle samo, albo o 1/5 mniej, albo o 2/5 mniej w zależności od opcji/okresu.

Ustanie stosunku pracy w trakcie urlopu macierzyńskiego nic nie zmienia w wypłacie zasiłku- nadal będzie on wypłacany, tyle że już formalnie nie będzie Pani na urlopie ani w stosunku pracy.

Co do kwot ze 'słupka' jeszcze;

czy oznaczenie miesiąca oznacza wynagrodzenie ZA ów miesiąc, czy wypłacone w tym miesiącu. Co oznacza ZUS w marcu/za marzec ?
2015-06-25 09:06:32 93.180.173.* | Lou_la
Dziękuję! Oznaczenie m-ąca oznacza wynagrodzenie wypłacone w danym m-ącu za poprzedni miesiąc.

Dodatkowe wpłaty ZUSu wiążą się ze sprawowaniem opieki nad chorym dzieckiem.

Koszty uzyskania przychodów wzięłam z PIT-11 i to kwota: 1335zł.

Czy teraz wygląda na to, że wypłaty są ok?
2015-06-25 11:40:12 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
W takim razie podstawa Pani obecnego zasiłku chorobowego, a potem macierzyńskiego powinna być ta sama, co zasiłku wypłaconego w grudniu, za listopad. Ponieważ po zasiłku listopadowym, aż do teraz nie było pełnych 3 miesięcy kalendarzowych ubezpieczenia bez zasiłku z ub. chorobowego. Czyli wyliczenia obejmują wynagrodzenia ZA miesiące do listopada włącznie, w tym wynagrodzenie za listopad wyrównane do takiego, jakby zasiłku nie było w tym miesiącu.

1335 wskazuje na KUP standardowe, co pozwalałoby każdą wypłatę netto przeliczyć na brutto. Tyle, że są jeszcze te premie. A tu znaczenie ma to czy w ogóle one wchodzą (czy były oskładkowane) i za jakie okresy są one należne.

Z grubsza- przy założeniu średniego wynagrodzenia netto 2500, dawałoby to brutto 3493 zł.

Dawałoby to zasiłek ( w stawce 100% ) w kwocie 100,5 zł dziennie brutto (tj. przed odliczeniem PIT). Za pełny miesiąc kalendarzowy wynoszący 31 dni- 2600 netto- na konto.

Mniejsza kwota za maj najprawdopodobniej wynika z tego, że pracodawca jest małym płatnikiem (do 20 ubezpieczonych) i dotąd było to wynagrodzenie chorobowe przez niego wypłacane (pierwsze 33 dni w roku niezdolności do pracy), a zasiłku rzeczywiście z ZUS (za okres od 34 dnia) jeszcze Pani nie dostała. Lub też te premie są niewliczalne, więc podstawa i zasiłek są niższe niż w tym orientacyjnym wyliczeniu.
2015-06-25 13:14:34 93.180.173.* | Lou_la
Pomału już coraz bardziej rozumiem. Jeszcze z tą premią... Jest to premia uznaniową, na którą umówiona byłam z pracodawcą, że wypłacana była zawsze niezależnie od okoliczności i teraz odszukałam pasek z wypłatą i rozpisane jest np. za okres 2015 01.01 do 31.01.2015:

stawka: 2 800zł

wynagrodzenie zasad. 2 380zł
prm. uznań. 700zł - to jest w tabeli opodatkowane
wynagr. url. 534,54zł
SUMA: 3614,54ZŁ

I netto: 2585,27zł.

Pracodawca faktycznie zatrudnia mniej niż 20 pracowników.I jeśli faktycznie w maju przelał mi kwotę bez premii czy w takim wypadku ZUS też jej nie będzie wliczał?

Przepraszam za ilość pytań, ale próbuję ostatecznie to rozwikłać i każda podpowiedź jest na wagę złota i... do końca mam nadzieję, że jednak będzie ta premia wliczalna...
2015-06-25 13:41:07 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jeśli premia jest wypłacana 'bez względu na okoliczności' co oznacza również jej wypłatę w takiej samej kwocie za miesiąc z chorobowym jak i bez chorobowego- czyli niezależnie od rzeczywistych dni roboczych, to zdecydowanie nie wchodzi ona do podstawy i nie jest oskładkowana społecznie.

Zatem w 'słupku' jaki Pani podała owszem do opodatkowania poszło 3614,54, ale do oskładkowania społecznego ( a więc i chorobowego ) już tylko 2914,54.

Dobrym potwierdzeniem byłoby RMUA.
2015-06-25 15:05:25 93.180.173.* | Lou_la
Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc przy rozwikłaniu sprawy. W ZUSie nigdy był takiej porady nie uzyskała!!!!

Aaa bo jest opodatkowanie i oskładkowanie...

Znalazłam wyciąg ZUS IMIR i mam zestawienie od stycznia 2014 do grudnia 2014 i podam może 2 ostatnie miesiące.

Deklaracja za miesiąc 11/2014
EMERYTALNE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3126,67zł
2. Składki ubezpieczonego: 305,16zł
3. Składki podatnika: 305,16zł

RENTOWE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3126,67zł
2. Składki ubezpieczonego: 46,90zł
3. Składki podatnika: 203,23zł

CHOROBOWE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3126,67zł
2. Składki ubezpieczonego: 76,60zł
3. Składki podatnika: 0zł

WYPADKOWE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3126,67zł
2. Składki ubezpieczonego: 0zł
3. Składki podatnika: 60,34zł

ZDROWOTNE:
1. Podstawa wymiaru składki: 2698,01zł
2. Składki ubezpieczonego: 242,82zł
3. Składki podatnika: 242,82zł

Łączna kwota składek: 1240,21zł

+ zasiłek opiekuńczy kwota:0zł

Deklaracja za miesiąc 12/2014
EMERYTALNE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3533,33zł
2. Składki ubezpieczonego: 344,85zł
3. Składki podatnika: 344,85zł

RENTOWE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3533,33zł
2. Składki ubezpieczonego: 53zł
3. Składki podatnika: 229,67zł

CHOROBOWE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3533,33zł
2. Składki ubezpieczonego: 86,57zł
3. Składki podatnika: 0zł

WYPADKOWE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3533,33zł
2. Składki ubezpieczonego: 0zł
3. Składki podatnika: 68,19zł

ZDROWOTNE:
1. Podstawa wymiaru składki: 3048,91zł
2. Składki ubezpieczonego: 274,40zł
3. Składki podatnika: 274,40zł

Łączna kwota składek: 1401,53zł

I widać już bardziej może?
2015-06-25 19:53:45 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Premia zatem WCHODZI do podstawy zasiłków, jest składnikiem oskładkowanym. Jak rozumiem jest ona comiesięczna.

Do podstawy obecnego zasiłku powinny były więc wejść całe kwoty brutto obu składników tj. zasadniczego i premii za okres listopad 2013- październik 2014 ( a nie listopad 2014 jak poprzednio już z zamotania napisałem ). Lub za mniejszą liczbę miesięcy jeśli umowa rozpoczęła się później niż od listopada 2013.
2015-06-26 14:28:17 93.180.173.* | Lou_la
Bardzo, bardzo Panu dziękuję za wyjaśnienie i poświęcony czas na przeanalizowanie mojego przypadku!!!!

Pracę rozpoczęłam początkiem 2013 zatem listopad 2013 jak najbardziej wchodzi w te wyliczenia.

Ostatnie pytanie: w maju 2015r dostałam od pracodawcy kwotę: 2193,44zł, potem ZUS pod koniec maja przelał: 1789,84zł i w czerwcu: 1708,62zł. Na moje pytanie stąd ta kwota z kadr dostałam odp: "w kwotę wypłaty weszła tylko Twoja podstawa bez premii. Wyszło ponad 2 tyś bo miałaś opiekę. Od końca maja za zwolnienie płaci Ci ZUS (z tego co pamiętam 3 dni). Także dostaniesz jeszcze część wynagrodzenia od nich za kwiecień i od maja już wszystko z ZUS".

Rozumiem, że ten jednorazowy przypadek, kiedy pracodawca nie wypłacił mi już tej premii nie wpływa na kwotę, którą teraz będę dostawa do porodu przez ZUS, bo jak Pan stwierdził i tak będą to kwoty za okres 11.2013 - 10.2014? Poprawnie myślę?

Jeszcze raz ogromnie jestem wdzięczna za udzieloną pomoc!
2015-06-26 14:46:02 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Czyli w zeszłym roku przejście z wynagrodzenia chorobowego na zasiłek opiekuńczy 33/34 dzień miało miejsce pod koniec maja. Mały pracodawca.

Brak premii za okres z niezdolnością potwierdzałby to, że wchodzi ona do podstawy, że jest zależna od tego, czy pracownik choruje, a więc też i to, że jest oskładkowana.

Jeśli chce Pani kontrolować teraz ZUS pod względem prawidłowości kwot- można telefonicznie nawet od kadr uzyskać kwotę średniego wynagrodzenia/podstawy chorobowego co do grosza- jaką przyjęto do wypłat, i jaka 'poszła' do ZUS. O ile transze zasiłku chorobowego mogą się różnić na skutek tego, że dostarcza się kolejne zwolenienia, a więc nie zawsze transza jest za pełny mc kalendarzowy- o tyle macierzyński już tak- bo jest to długookresowa sytuacja. Kwoty powinny się już różnić tylko na tyle, na ile inna jest liczba dni (30/31), a potem w związku ze zmianą stawki ( ze 100% na 60%), chyba że zawnioskuje Pani o wszystkie urlopy w ciągu 14 dni- a więc zdecyduje się na stałą stawkę 80%.
2015-06-26 14:53:34 93.180.173.* | Lou_la
Dziękuję!!!!
2015-06-23 10:44:44 85.193.250.* | Ewelina298
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [3]
Podpisałam umowe o pracę 6 maja na czas określony na 8 lat i tego samego dnia dowiedziałam się że jestem w 8 tygodniu ciąży.od 6 czerwca jestem na L4 bo mam zagrożoną ciąż i nie wiem co z moim wynagrodzeniem bo jestem na pełnym etacie a w umowie mam wpisaną kwotę 600 zł i nie wiem jakie wynagrodzenie mi przysługuje czy ta kwota minimalna czyli 1200 którą dostawałam od pracodawcy czyli najniższa krajowa czy ta z umowy? Proszę o pomoc
2015-06-23 11:29:40 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
1. chyba nie 'dostaWAŁAM' tylko 'dostAŁAM' bo raczej tylko raz uzyskała Pani dotąd wynagrodzenie z tej umowy- a raczej nie stanowiło ono wypłaty pełnomiesięcznej, tylko za część maja.

2. do rzeczy- w związku z niepełnym majem kluczowe znaczenie ma to, czy ów pełny etat jest wpisany w umowę. Bo skoro jest takie wynagrodzenie umowne- może i wymiar etatu jest niższy.

3. jak rozumiem wynagrodzenie z umowy jest określone jako stałe, jednoskładnikowe. Zatem podstawa chorobowego (najpierw wynagrodzenia, potem zasiłku) powinna być przyjęta z umowy, ale nie może być niższa niż płaca minimalna.

Tyle, że znaczenie ma tu też właśnie wymiar etatu i kwestia pierwszego roku ( w sensie 12 miesięcy) pracy w życiu.

Podstawa- art. 37 i 45 ustawy zasiłkowej.
2015-06-23 18:24:50 85.193.250.* | Ewelina298
W umowie mam wpisane że jestem na pełnym etacie.A wcześniej byłam na umowie zleceniu
2015-06-23 20:37:24 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zlecenie jest tu bez znaczenia. Wpis o wysokości wynagrodzenia jest bezsensowny zatem jeśli ma być ono jednoskładnikowe.

W tej sytuacji zatem zasiłek powinien być liczony od podstawy z wynagrodzenia 1750 zł brutto albo 1400 zł jeśli dotąd w życiu była Pani zatrudniona krócej niż 12 miesięcy- na umowę o pracę.
2015-06-09 10:49:29 me2
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [4]
Witam. Proszę o pomoc. Sytuacja wygląda następująco. Premia jest wypłacana zawsze -kwartalnie.
Sytuacja wygląda dokładnie tak:
W czerwcu (ostatni tydzień) następuje tygodniowe zmniejszenie etatu. Od lipca wracam na cały etat. Dodatkowo w lipcu wypłacana jest premia za 2 kwartał 2015 roku (x% trzy miesięcznej podstawy).
Zależy mi na tym zmniejszeniu, ponieważ obecnie mam wyższą podstawę niż miałam 3 mce temu. Czy po powrocie na cały etat musze przepracować pełen miesiąc aby dostać podstawę przysługujące na całym etacie? Dodatkowo ponawiam zapytanie o premię. Czy zmniejszenie w nie zamkniętym kwartale ma wpływ na jej wyliczenie?
2015-06-09 11:41:13 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
1. Nie jest konieczne przepracowanie pełnego miesiąca w nowym wymiarze etatu, by podstawa zasiłków była ustalona w zakresie stałego wynagrodzenia tylko z wynagrodzenia właściwego dla nowego wymiaru etatu- tego jaki jest w czasie powstania niezdolności do pracy. Stosuje się po prostu uzupełnienie do pełnego miesiąca ( albo kwota z umowy, zaszeregowania- gdy płaca stała miesięcznie, albo proporcjonalnie przeliczona rzeczywiście uzyskana za dni przepracowane na dni, jakie byłyby przepracowane przez cały miesiąc )- wynika to z art. 37 ustawy zasiłkowej.

Premia kwartalna- o ile w ogóle wchodzi, wchodziła do podstawy (była/jest (oskładkowana) i nadal po obu zmianach etatu będzie periodycznym składnikiem Pani wynagrodzenia- powinna wejść w opisanej sytuacji w 1/3 swej wysokości.
2015-06-09 11:49:11 me2
Bardzo dziękuję. Z premii odprowadzane są składki i wlicza się w zasiłek. Czy jeśli premia przed zmianą wynosiła 15% z trzy miesięcznego wynagrodzenia a po zmianie etatu wynosi 20% to wliczona będzie średnia? W lipcu wypłacona zostanie już podwyższona premia.
2015-06-09 12:16:55 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Powinna wejść faktycznie wypłacona.
2015-06-10 10:48:57 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
PS. Nie zdziwiłbym się kontroli, wezwania do wyjaśnień ze strony ZUS w sytuacji zmiany wymiaru etatu na 1 tydzień.
2015-06-08 16:32:05 79.191.192.* | hem21
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
jestem na l4 jestem w ciąży zarabiam 1700 brutto netto 1250zł zasiłek wypłaca mi ZUS. nie dostaje z zus 100% wynagrodzenia czyli 1250 tylko pomniejszony o około 180zł więc jaka tu mowa że na zwolnieniu w ciąży dostaje się 100% jak ZUS pomniejsza jeszcze tę śmieszną kwotę bo sobie coś odejmuje z kwoty netto nie wiem szczerze na jakiej to zasadzie jest bo nie mam osoby która by mi to wytłumaczyła
2015-06-08 19:34:48 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
100% oznacza stawkę zasiłku brutto w stosunku do podstawy. Nie oznacza to co do złotówki wynagrodzenia netto choćby dlatego, że skala PIT nie jest liniowa, miesiące kalendarzowe różnią się liczbą dni, a podstawa zasiłku jako średnia z pewnej liczby miesięcy niekoniecznie wynosi tyle, ile ostatnio przed niezdolnością do pracy pracownik zarobił brutto. I czy każdy składnik wynagrodzenia wszedł do podstawy.

Co do samych kalkulacji- zakładając podstawę 1700 zł, zasiłek powinien wynosić 48,90 zł brutto.
Za pełny miesiąc kalendarzowy dawałoby to ok. 1289 zł netto.

ZUS nie odejmuje sobie 'czegoś'. W wyliczeniach opiera się z jednej strony na informacjach płatnika (pracodawcy) o podstawie zasiłku, z drugiej- na ustawowym algorytmie z ustawy zasiłkowej oraz na wyliczaniu zaliczki PIT od zasiłku zgodnie z ustawą o PIT.
2015-06-07 12:38:18 me2
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Witam, czy jeśli po zmianie etatu przepraciwalam pełen miesiąc i w tym miesiącu otrzymałam premię za poprzedni kwartał to czy będzie mi się ona wliczac do zasiłku l4 Ciążowego?
2015-06-08 12:24:43 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Tak, o ile jest to premia w ogóle wliczalna tj. jej charakter sprawia, że jest oskładkowana i po zmianie etatu również nadal ten składnik w wynagrodzeniu będzie występował.
2015-05-26 18:42:10 91.226.229.* | Gosia779
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [3]
Witam w ostatnich 10 miesiącach otrzymywałam do wynagrodzenia zasadniczego jakby 2 wynagrodzenie w postaci prowizji,od którego potrącano wszystkie składki. Od 31 marca nie mam prawa już do prowizji - zmiana stanowiska, zmienił się także od 01.04 pracodawca poprzez konsolidację Urzędów Sk. Jestem obecnie na L4 - ciąża, w jaki sposób będzie naliczane moje wynagrodzenie? Jestem od 2 tygodni na L4 a pracodawca przesłał wynagrodzenie bez zmian - zasadnicze, bez ujęcia nagród, prowizji?
2015-05-26 21:48:42 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
No niestety bez tych składników prowizyjnych, bo należy je w tej sytuacji traktować jako przysługujące do konkretnego terminu, a obecna niezdolność/zasiłek jest już po tym terminie- z art. 41, ust. 2 ustawy tzw. zasiłkowej.

Jest to niezależne od kwestii zmiany pracodawcy w trybie art.23'1 KP.
2015-05-27 10:17:09 91.226.229.* | Gosia779
NAGRODY I 13 TAKŻE NIE BĘDZIE SIĘ WLICZAĆ?
2015-05-27 10:37:22 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie- jeśli nie ma ich w nowym regulaminie wynagradzania.
2015-05-23 23:01:05 31.63.184.* | natalia724
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
witam. mam pytanie. czy bedac w ciazy liczy mi sie ostatnie 12 miesiecy czy trzy? chodzi o to ze moj pracodawca poszedl mi na reke i stwierdzil ze jak bede w ciazy to podniesie mi pensje i da lepsza umowe po to zebym na zwolnieniu miala wiecej kasy. jak to jest?
2015-05-25 12:35:02 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Poza podwyżką to zależy od kilku innych okoliczności, o których już ten wątek wielokrotnie traktuje. Jak choćby to, czy podwyżka wiąże się ze zmiana wymiaru etatu czy tym kiedy przed zasiłkiem macierzyńskim był poprzedni zasiłek z ub. chorobowego. Czy była przerwa w ub. chorobowym i jak długo trwała.
2015-05-10 23:13:28 89.67.50.* | marzena 85
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Pracodawca oblicza zasiłek od podstawy czyli 2300 zł . Przepraszam za błąd.
2015-05-11 12:43:59 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie ma racji- skoro taki jest charakter premii, że nie jest ona należna lub jest zmniejszana za okresy, gdy pracownik jest w pracy nieobecny z powodu przebywania na chorobowym- to ma być ona wliczana do podstawy chorobowego. Wynika to z art. 41 ustawy tzw. zasiłkowej. Co więcej jest on niekonsekwentny- bo właśnie z ww powodu premia ta jest oskładkowana.
2015-05-10 23:10:27 89.67.50.* | marzena 85
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [0]
Witam jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu lekarskim nie jestem pewna czy pracodawca prawidlowo wylicza moj zasiłek. Moja podstawa to 2300 zł brutto, dotego otrzymuję premie uznaniową- przeważnie jest to 20 proc. Premia ta jest wliczona do podstawy składek na ubezpieczenia społeczne, ponieważ na odcinku jest oznaczone ze podstawa ubezpieczenia chorobowego to 2667 zł. Pracodawcajednak oblicza zasiłek od 20 gdył. Dodam jeszcze że gdy jestem na l4 nie otrzymuję premii. Pracodawca twierdzi że u niego premii się nie wlicza. Czy ma rację?
2015-05-08 17:05:49 95.40.40.* | iness25
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Witam tez mam problem z wyliczeniem swojego wynagrodzenia przebywając na l4 w okresie ciazy. Na przelomie marca-kwietnia byłam na tygodniowym zwolnieniu z powodu grypy teraz okazalo sie ze jestem w ciazy nie mam lekkiej pracy wiec postanowiłam że pojde na l4. Moje pytanie jest nastepujace czy w zwiazku z tym moim poprzednim l4 nalezy mi sie srednie wynagrodzenie z 12stu ostatnich miesiecy czy tylko jakas marna w moim wypadku podstawa? Prosze o pomoc!
2015-05-11 12:40:11 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Podstawa obecnego chorobowego (nie wiem czy jeszcze wynagrodzenia, czy już zasiłku) będzie w tej sytuacji identyczna jak ta, jaką przyjęto do wyliczenia chorobowego grypowego. Tylko stawka 100% zamiast ówczesnej 80%.

Wynika to z art. 43 Ustawy tzw. zasiłkowej.
2015-05-05 21:03:48 89.75.115.* | Kokosia
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [3]
Witam,
12.03. złożyłam w firmie (do 20 pracowników) zwolnienie lekarskie (ciąża). Zwolnienie będę miała najprawdopodobniej do końca ciąży. Jak czytałam przepisy to po 33 dniach przechodzę na ZUS, czyli za okres 01.04.-13.04 płaci firma, a od 14.04. przechodzę na ZUS.
Mam stałe zarobki 1800 netto. Jakie wynagrodzenie powinnam otrzymać z firmy?
ja obliczyłam to następująco:
W kwietniu było 176 godzin. 1800 netto / 176 = 10,23 netto
13 dni to 104 godziny.
104 x 10,23 = 1063,92 netto

Przelew otrzymałam na jakieś 850zł i nie wiem czy szef źle obliczył, czy też ja coś źle liczę? Może powinnam liczyć same dni robocze w kwietniu a nie zwykłe? Może mi ktoś pomóc?
2015-05-06 14:30:24 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Okres wynagrodzenia chorobowego skończył się rzeczywiście 13 kwietnia, O ILE 12 marca był pierwszym dniem niezdolności do pracy w 2015 r. tj. nie było np. zwolnienia grypowego w lutym i dzień złożenia ZLA był też pierwszym dniem, na jaki owo ZLA opiewało.

Zasiłek oblicza się od kwot brutto wynagrodzeń rzeczywiście uzyskanych za odpowiednie poprzedzające miesiące. Nie mamy pewności, że średnie Pani wynagrodzenie w tym okresie brutto odpowiadało 1800 zł. netto.

Brutto (przy konkretnym netto) może być różne w zależności od tego, jakie pracownicze KUP ma Pani i czy złożyła oświadczenie PIT 2 pracodawcy.

W wersji najbardziej prawdopodobnej (standardowe KUP i PIT 2) 1800 netto oznacza 2 488,42 brutto ( i raczej takiej kwoty w umowie Pani nie ma :-)

Przeliczenia na rzeczywiste godziny- tylko w miesiącu w którym jest zarówno wynagrodzenie za pracę jak i chorobowe.

Przyjmując 2488 zł jak średnie wynagrodzenie- wynagrodzenia chorobowe wyniosłoby (2488-13,71%)/30 = 71,56 zł brutto za dzień.
Za 1-13 kwietnia byłoby to 930,28 brutto. Podlega skł. zdrowotnej i PIT, więc netto ok. 797 zł- bez bawienia się w zaokrąglenia podstawy PIT i zaliczki.

Kwota jak widać nie zgadza się, ale raczej w drugą stronę. Przyczyny - najprawdopodobniej któraś z ww wymienionych.
2015-05-07 09:29:54 89.75.115.* | Kokosia
Ok dziękuje za pomoc. Poprzednio na zwolnieniu lekarskim byłam ponad rok temu, ale na Pan racje w drugiej kwestii, bo mieszkam poza miejscowością, gdzie jest firma. Nic nie składałam w firmie, księgowa sama mi to zawsze uwzględnia. W umowie mam wpisaną kwotę netto, a nie brutto więc niestety nie wiem jak to księgowa rozlicza. W każdym razie dziękuje za wyjaśnienia, szkoda, że to nie 1063 zł które sama sobie wyliczyłam. To teraz czekam na ZUS i kasę od nich a wiem, że na pierwszą pensję z zus moge trochę poczekać :(
2015-05-07 09:48:49 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Czyli rzeczywiście 33 dni upłynęły 13 grudnia. Przy podwyższonych KUP i braku innych dochodów wg. skali (np. renta, najem, inny etat itd.) 1800 netto daje 2480.77 brutto.

Teoretycznie ZUS ma 30 dni na ustalenie i wypłatę od uzyskania dokumentów (Z-3, ZLA) od pracodawcy.

Ps. Skoro poprzednie ZLA było tak dawno, to podstawa jest liczona ze średniej wynagrodzeń za 12 miesięcy - u Pani za marzec 2014-luty 2015.
Może w tym czasie miała Pani zmianę wynagrodzenia, co tłumaczyłoby bardziej niż owe 8 zł brutto owe 850 przelewu od pracodawcy ....
2015-05-05 13:55:23 83.12.172.* | Natka230
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [2]
Witam
Proszę o pomoc. Od 28.03 jestem na zwolnieniu chorobowym w ciąży, w ZUS poinformowano mnie ze 33 dni wypłaca pracodawca. Jaką kwotę powinien mi wypłacić pracodawca jeśli wynagrodzenie brutto wynosi 2400 zł? Z tego co mi wiadomo powinno to być 100% wynagrodzenia netto, a taka kwota niestety się nie pojawiła.. Czy do porodu wynagrodzenie zostanie przelewane on pracodawcy, czy z ZUSu?
2015-05-05 13:57:05 83.12.172.* | Natka230
Dodam że jestem zatrudniona na pełny etat
2015-05-05 20:45:20 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
1. Stawka chorobowego 100% NIE oznacza co do złotówki tożsamości z kwotą netto wynagrodzenia za pełny miesiąc. Wynika to m.in. z zaokrągleń podstawy i zaliczki PIT.
2. Kwota wynagrodzenia, a potem zasiłku chorobowego jest ustalana w stawce dziennej, więc różni się też w zależności od tego, czy miesiąc ma dni 30 czy 31, o lutym nie wspominając
3. Podstawa jest wyliczana z wynagrodzeń rzeczywistych. To, że obecnie ma Pani z umowy 2400 brutto, nie oznacza- że do podstawy weszły miesiące tylko z takim wynagrodzeniem.
4. Po upływie 33 dni niezdolności- a więc wypłaty wynagrodzenia chorobowego pojawia się już zasiłek chorobowy. Też nieco inny co do kwoty od wynagrodzenia chorobowego, bo nie podlega już skł. zdrowotnej jak wynagrodzenia chorobowej.
5. To, czy fizycznie zasiłek pochodzi od pracodawcy czy z ZUS zależy od wielkości pracodawcy. Jeśli ubezpiecza min. 21 osób- to on zamiast ZUS dokonuje naliczeń i wypłaty.
2015-05-04 20:05:12 Lili112233
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [8]
Witam serdecznie,

bardzo chciałabym uzyskać odpowiedź w takiej sprawie:

Od lutego 2014 roku do końca grudnia 2014 roku byłam zatrudniona na zastępstwo na czas nieokreślony na 1/2 etatu. Z dniem 31 grudnia umowa została wypowiedziana.

Natomiast z dniem 1 stycznia 2015 roku zostałam zatrudniona znowu w tej samej firmie na umowę o pracę na czas określony od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku (czyli tak samo jak było wcześniej, zmienił się tylko typ umowy – z umowy na czas nieokreślony na umowę na czas określony).

Wynagrodzenie zmieniło się na większe z tego tytułu, że od stycznia 2015 roku zmieniła się wysokość najniższej krajowej – wzrost o kilka złotych.

Jeśli chodzi o wymiar czas pracy to pozostał on taki sam, jednak w pierwszej umowie było to 1/2 etatu, a w drugiej 4/8 etatu, ale wydaje mi się, że to nie ma znaczenia jak jest zapisane tylko co znaczy, a w obu przypadkach znaczy to samo - pół etatu.

W styczniu 2015 roku przyniosłam zaświadczenia lekarskie z informacją, że jestem w ciąży, w lutym byłam na tygodniowym zwolnieniu lekarskim ciążowym (dopadło mnie przeziębienie), a od 13 marca do dziś jestem na zwolnieniu lekarskim ciążowym z powodu uciążliwych dolegliwości ciążowych i komplikacji. Jestem już w 28. tygodniu ciąży, więc pewnie na zwolnieniu lekarskim będę do porodu, gdyż nie najlepiej się czuję.

W marcu wypłacono mi wynagrodzenie chorobowe, natomiast w kwietniu dostałam już zasiłek chorobowy. Wysokość zasiłku chorobowego mnie zaskoczyła, ponieważ zwykle w każdym miesiącu dostawałam oprócz miesięcznej pensji także premię, która z tego co wiem również wlicza się do średniej z 12 miesięcy zasiłku chorobowego.

Gdy poszłam dowiedzieć się czemu zasiłek chorobowy jest taki niski powiadomiono mnie, że średnia mojego wynagrodzenia do zasiłku chorobowego była naliczana tylko z miesiąca stycznia 2015, a nie z ostatnich 12 miesięcy, ponieważ nastąpiła zmiana umów, a że w lutym byłam już na zwolnieniu lekarskim (tydzień czasu), w marcu poszłam już na miesięczne zwolnienie, dlatego do wysokości zasiłku chorobowego liczy się tylko zarobek z miesiąca styczeń...

Proszę o informację czy to prawda, że przy zmianie umowy o pracę na zastępstwo na czas nieokreślony na umowę o pracę na czas określony przy takim samym pracodawcy, takim samym wymiarze czasu pracy i zarobkach nie liczą mi się poprzednie miesiące (12 miesięcy wstecz) do uzyskania średniej dla zasiłku chorobowego tylko te, które przepracowałam będąc na "nowej umowie"?

Mam nadzieję, że napisałam wszystko w miarę jasno. Bardzo proszę o informację, ponieważ średnia z 12 miesięcy byłaby dla mnie dużo korzystniejsza, a pierwsze słyszę, że przy zmianie umów bez zmiany wymiary czasu pracy dzieją się takie cuda.

Jeszcze proszę o informację (jeżeli liczą mi się ostatnie 12 miesięcy), które miesiące będą wliczane do zasiłku chorobowego? Czy luty nie będzie wliczany z powodu tygodniowego zwolnienia ? Dodam, że od kiedy jestem zatrudniona nie byłam wcześniej na żadnym innym zwolnieniu.
2015-05-05 09:29:17 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Dzień 31 grudnia to jak rozumiem nie dzień wypowiedzenia, ale już zakończenia umowy.
Mamy zatem sytuację pełnej ciągłości zatrudnienia na podstawie kolejnych umów
nr 1. do 31 grudnia 2014 włącznie i nr. 2 od 1 stycznia 2015 włącznie. Tego samego płatnika (pracodawcę) i identyczny wymiar etatu (0,5) ?

Jeśli tak- w takiej sytuacji podstawę zasiłków wylicza się tak, jakby żadnej zmiany umów NIE było.

Zatem podstawa chorobowego w lutym ( a potem w marcu- bo jest to ta sama podstawa ) w przedstawionych okolicznościach powinna była być wyliczona z wynagrodzeń uzyskanych za 12 miesięcy tj. za luty 2014- za styczeń 2015.

A jeśli wyszła ona niższa 1/2 aktualnej płacy minimalnej czyli 875 zł- to powinna była być do tej kwoty podniesiona.

Zatem argumentacja księgowej jest bezzasadna ale i bezsensowna w zakresie takim, że skoro przy zmianie umowy uzyskała Pani symboliczną podwyżkę- to nawet błędnie wyliczona podstawa jedynie ze stycznia zamiast z 12 miesięcy- powinna być NIE niższa niż z 12 miesięcy.
No chyba, że premia była rzeczywiście tak duża.
To jednak czy premia wlicza się do podstawy zależy od jej charakteru- a mianowicie tego, czy jest ona wypłacana niezależnie od tego, czy w okresie za jaki jest należna pracownik chorował. Jeśli tak- to nie wchodzi ona do podstawy i nie jest też oskładkowana.
2015-05-05 09:40:30 Lili112233
Tak umowa została zakończona z dniem 31 grudnia, a nową podpisano od 1 stycznia 215 roku. Wymiar czasu to nadal pół etatu, tylko że inaczej zapisany w umowach - w pierwszej jako 1/2 etatu, a w drugiem umowie jako 4/8, ale wydaje mi się, że to bez różnicy, ponieważ oznacza to samo. Jest ciągłość w zatrudnieniu, dlatego nie rozumiem czemu naliczono mi zasiłek tylko i wyłącznie na podstawie stycznia. Premie były spore i są opodatkowywane więc z tego co mówiła mi księgowa to są one wliczane do wyliczania zasiłku chorobowego, ale niestety w moim przypadku zasiłek był liczony tylko za styczeń, a że styczeń u nas jest najgorszym miesiącem na wypłaty więc niestety straciłam na tym sporo... A premie miałam różne, to kwestia danego miesiąca, w każdym była inna.

Czyli mam rozumieć, że tygodniowe chorobowe w lutym 215 roku nie powinno wykluczyć lutego ze średniej z 12 miesięcy naliczane do zasiłku chorobowego? Czyli mój zasiłek chorobowy powinien być obliczony od lutego 2015 roku do marca 2014 roku tak ?
2015-05-05 09:46:40 Lili112233
Właśnie zauważyłam, że na te moje ostatnie pytanie już mi odpowiedziano, że podstawa do zasiłku powinna być wyliczona od lutego 2014 do stycznia 2015 ;)
2015-05-05 10:03:28 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
W związku z tym, że po zwolnieniu lutowym kolejne było w marcu i wszystko wskazuje, że raczej już do pracy na pełne 3 mc kalendarzowe Pani nie wróci- to nawet zasiłek macierzyński będzie od tej samej podstawy, która została przyjęta do pierwszego chorobowego w lutym.
No chyba, że zostanie jeszcze wypłacony jakiś składnik, premia za jakiś okres przypadający w okresie luty 2014- styczeń 2015.

Wracając do premii- nie chodzi o jej opodatkowanie, ale o 'oskładkowanie'.

Tak, czy inaczej powinna Pani wystąpić na piśmie o prawidłowe ustalenie podstawy tj. z prawidłowego okresu.
2015-05-05 10:33:57 Lili112233
No jeśli chodzi o te premie to już się nie znam, ale wszystkie moje koleżanki pracujące w tej firmie miały wliczane premie jak zaszły w ciąże, ja dostaje premie łącznie z wynagrodzeniem, pensja nie jest rozdzielana na wynagrodzenie i premie, dostaje wszystko razem pod nazwą wynagrodzenie za miesiąc .... No i też dostałam taką informację w zakładzie pracy, że premie są wliczane więc chyba tak jest. Dzwoniłam do ZUSu, prawdopodobnie pomyłka leży w zaświadczeniu Z-3, który ZUS otrzymał od zakładu pracy, idę to wyjaśnić ;)

No i oczywiście bardzo dziękuję za pomoc ;)
2015-05-05 11:22:50 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
No tak- skoro zakład jako płatnik ubezpiecza do 20 osób, to zasiłki wypłaca ZUS na podstawie Z-3 dostarczonego przez płatnika. Jeśli jest ono błędne to w wielu przypadkach ZUS tego nie wychwyci i sam do płatnika o korektę nie uderzy.

Podstawą Pani roszczenia ( a więc tego, że jednak ma być to podstawa z 12 miesięcy ) jest art. 36 ustawy tzw. zasiłkowej. Tu padają kwestie tego samego płatnika, nieprzerwania ubezpieczenia chorobowego
2015-05-05 13:03:41 Lili112233
Wszystko jest podobno w porządku, powiedziano mi, że jeżeli umowa kończy się świadectwem pracy, a zaczyna się kolejna to liczą się miesiące z nowej umowy, już się pogubiłam w tym wszystkim ;)
2015-05-05 20:34:57 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Świadectwo pracy nie ma nic do tego.

Znaczenie ma brak przerwy w ubezpieczeniu, tożsamość płatnika i tożsamość rodzaju tytułu do ubezpieczenia ( czyli u Pani etat>etat, a nie np. przejście ze zlecenia na etat ).
2015-05-01 23:48:28 31.61.138.* | Meg1984
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [3]
Jak policzyć ile powinno się dostać zasiłku chorobowego, skoro umowa o pracę na czas nieokreślony na pełny etat opiewa na kwotę 3500 zł??
2015-05-01 23:52:13 31.61.138.* | Meg1984
Jeszcze dodam, że jest to zasiłek chorobowy osoby będącej w ciąży na zwolnieniu lekarskim.
2015-05-01 23:54:59 31.61.138.* | Meg1984
A umowa opiewa na kwotę 3500 zł BRUTTO.
2015-05-04 13:16:13 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Wysokość zasiłków oblicza się z wynagrodzeń rzeczywiście wypłaconych za miesiące, które weszły do podstawy- a nie widniejących w umowie.

Wynagrodzenie umowne przyjmuje się tylko w sytuacji, gdy prawo do zasiłku powstaje przed upływem pełnego miesiąca kalendarzowego ubezpieczenia z danego tytułu- czyli np. choroby w tydzień po podpisaniu umowy o pracę. ALBO, gdy wchodzą miesiące nie w pełni (ale przynajmniej w połowie przepracowane).

Zatem owe 3500 brutto jest orientacyjne. Zasiłek chorobowy w ciąży przy podstawie 3500 powinien wynosić

(3500-13,71%):30 = 100,67 brutto dziennie.

Za pełny miesiąc kalendarzowy 31 dniowy, a więc maj 2015 na przykład około 2605 zł netto- bez wdawania się w zaokrąglenia podstawy PIT i zaliczki PIT.
2015-04-27 13:47:11 89.228.116.* | xyzzzzzzzzzzzzzz
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [2]
Witam! Jestem w 3 miesiacu ciazy .. na zwolnieniu jestem od 2.04. umowe mam na czas okreslony Pracuje na 1/4 etatu. Czy ktoś wie jak wypłacać bedzie mi Zus wynagrodzenie?
2015-04-27 13:48:21 89.228.116.* | xyzzzzzzzzzzzzzz
Dodam , ze umowe mam na czas okreslony . 3 lata.. przepracowane mam niecałe 2..
2015-04-30 10:36:20 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
ZUS wypłaca zasiłki. Obecnie ma Pani jeszcze wynagrodzenie chorobowe od pracodawcy-bo jak zakładam w 2015 r. nie była Pani na innych zwolnieniach lekarskich.

Zasiłek chorobowy z ZUS od tej samej podstawy, co obecnie wynagrodzenie chorobowe. To, że w czasie zasiłku macierzyńskiego utraci Pani zatrudnienie nie wpłynie na okres jego wypłaty przez ZUS.
2015-04-22 21:52:20 93.105.3.* | angelika242
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Witam. Mam umowę na czas nieokreślony wymiarze pół etatu. Do niej dołączony został aneks w formie porozumienia zmieniającego, w którym mój wymiar godzin pracy wynosi 21/23. Porozumienie obowiązuje od dnia 01.09.2014 do 31.08.2015. Obecnie jestem w trzecim miesiącu ciąży. Jeśli musiałabym pójść na L4 przed 31.08. to w jaki sposób naliczane będą przez ZUS zasiłki już po tej dacie?
2015-04-30 10:32:28 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jeśli niezdolność powstanie przed październikiem, to do podstawy wejdą wynagrodzenia z nowego wymiaru etatu.

Wynagrodzenia z miesięcy po powrocie do starego wymiaru etatu- jeśli nastąpiłaby przerwa w niezdolności do pracy wynosząca min. 3 pełne miesiące kalendarzowe.
2015-04-09 15:21:09 agata84_84
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [5]
Witam
Mam pytanie.Przebywałam na L4 182 dni(nie ciąża).Po skończeniu wróciłam do pracy i okazało się , że jestem w ciąży.Przepracowałam tydzień i lekarz wystawił mi zwolnienie na zagrożoną ciąże.Jak będzie liczone wynagrodzenie?ZUS Wliczy ostatnie wypłaty w wys. 80% i wyliczy średnią czy normalnie należy mi się 100% wynagrodzenia bez względu na wcześniejsze zwolnienie?
Pozdrawiam
2015-04-09 15:55:52 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Podstawa będzie identyczna* jak poprzedniego zasiłku, tylko stawka zasiłku wyższa. Czyli stawka "100%". Nie oznacza to co do złotówki 100% wynagrodzenia netto.

* No chyba, że podstawa tamta była niższa od obecnej płacy minimalnej- wtedy zostanie do tej minimalnej podniesiona- tak jak w przypadku zasiłku- od stycznia 2015, jeśli jego podstawa brutto brutto w 2014 była niższa niż 1750 zł.
2015-04-09 15:58:23 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Ps. oczywiście ta kwestia minimalna dotyczy tylko etatowców. I obowiązuje tu proporcja do wymiaru etatu.
2015-04-09 15:58:04 agata84_84
Dziekuje za odp.Moje wynagrodzenie to 3100 zł netto.Rozumiem ze mniej wiecej ok. 3100 zł powinnam otrzymac tak?
2015-04-09 16:03:40 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Mniej więcej. To zależy m.in. od pracowniczych KUP (położenie zakładu względem miejscowości zamieszkania) i liczby dni kalendarzowych miesiąca. Może inaczej- obecny zasiłek powinien wynieść 1,25 (100/80) tego sprzed tygodnia.
2015-04-09 16:07:46 agata84_84
Rozumiem.Dziękuje za wyjaśnienie.Pozdrawiam
2015-04-08 19:36:40 Kataleya
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [7]
Dzień dobry, bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytanie:

od 15.09.2014 do 24.01.2015 przebywałam na zwolnieniu lekarskim (otrzymywałam zasiłek chorobowy, a później świadczenie rehabilitacyjne)- niezdolność do pracy spowodowały powikłania po wypadku. Również we wrześniu 2014 złożyłam wypowiedzenie w pracy (zasiłek chorobowy i świadczenie rehabilitacyjne wypłacał mi ZUS).
Z dniem 26.01.2015 rozpoczęłam pracę u zupełnie nowego pracodawcy. Pracuję nadal i wykonuje swoje obowiązki normalnie, choć dowiedziałam się, że jestem w ciąży (korzystałam u nowego pracodawcy ze zwolnienia lekarskiego przez 3 dni w lutym 2015). Uprzejmie proszę o informację jak mam wyliczyć podstawę wymiaru zasiłku chorobowego w przypadku gdybym zmuszona była pójść na zwolnienie lekarskie? Czy w moim przypadku nowy pracodawca to nowy płatnik i mam liczyć kwotę z umowy? Czy wspomniane w powyższych postach 3 miesiące wynikające z ustawy także są tutaj kluczowe ? Będę wdzięczna za pomoc merytoryczną- dziękuję.
2015-04-08 20:50:12 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Ma Pani nowego płatnika, nowy tytuł do ubezpieczenia, a więc do podstawy zasiłków wchodzą wynagrodzenia jedynie z obecnej umowy o pracę. I to jest kwestią 'mocniejszą' niż zasada 3 miesięcy. Ta zasad będzie miała zastosowanie jedynie do obecnego tytułu.
Jak rozumiem za ZLA w lutym wynagrodzenia chorobowego nie było- nie upłynął okres wyczekiwania a w dacie początku zasiłku chorobowego powinien być 2013 r.

Zatem do podstawy wynagrodzenia/zasiłku chorobowego wejdą tylko wynagrodzenia z obecnej umowy za miesiące poprzedzające miesiąc niezdolności z pominięciem stycznia.
2015-04-08 21:57:37 Kataleya
Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam z rozpędu napisałam ze zwolnienia (3 dni) korzystałam w marcu (a nie jak napisałam pierwotnie w lutym). Zasiłek chorobowy tak jak napisałam pobierałam od 09.2014 roku.
Rozumiem, że ta "zmiana" nie wpływa na treść mojego pytania i do obliczenia podstawy ewentualnego zasiłku chorobowego mam stosować kwotę z obecnej umowy ? (na wynagrodzenia skład się stała kwota).
Napisał Pan cyt. "I to jest kwestią niż zasada 3 miesięcy" - czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo wynikające z przepisów prawa, bądź innych- że może to zostać podważone/niewystarczające? Pozdrawiam
2015-04-09 09:47:00 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Z tym 2013 chodzi mi o to, że przecież od 15.09.2014 nie został wyczerpany okres zasiłkowy, więc skąd świadczenie rehabilitacyjne ?
----

Ta 'mocniejszość' wynika z logiki, praktyki i art. 36, ust. 4 Ustawy : "Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego ustala się z uwzględnieniem wynagro-dzenia uzyskanego u płatnika składek w okresie nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, w trakcie którego powstała niezdolność do pracy".

To, że ZLA było w marcu, a nie w lutym niewiele zmienia w kontekście uwzględniania tylko wynagrodzeń z nowej umowy.
2015-04-09 16:13:25 Kataleya
Dziękuję- ma Pan rację, chodziło tylko o zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne mnie nie dotyczyło.
Proszę jeszcze w ramach możliwości o podpowiedź: mój pracodawca nie wie jeszcze, że jestem w ciąży, ale poinformował mnie, że firma jest w dość trudnej sytuacji finansowej. Pracodawca wspominał o zmianie wynagrodzenia ze stałego na system podstawa + tzw. prowizja od sprzedaży (obniżenie podstawy). Zależy mi na tej pracy i chciałabym mieć możliwość powrotu po urlopie macierzyńskim. W związku z tym muszę rozważyć możliwość wyrażenia zgody na taką zmianę (czytałam, że w wypadku takich zmian musi być porozumienie dwóch stron). Czy w takim przypadku zasiłek chorobowy będzie liczony od tej niższej stawki ? Czy pracodawca musi zmienić całą umowę, np. aneksem czy też wystarczy porozumienie zmieniające?
2015-04-09 21:46:20 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zmiana zasad wynagradzania albo porozumieniem zmieniającym (czyli za obopólną zgodą) co skutkuje aneksem do umowy, albo wypowiedzeniem zmieniającym- czyli jednostronnie przez pracodawcę, z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Tyle, że ta druga opcja w przypadku pracownicy w ciąży tylko u pracodawcy 'dużego' tj. zatrudniającego min. 20 osób.

To jak to wpłynie na wysokość zasiłków zależy od charakteru/zasad/regulaminu tej prowizji- a mianowicie tego, czy jest ona wypłacana niezależnie od tego, czy i jak długo w okresie za jaki jest wypłacana pracownik był niezdolny do pracy. Bo jeśli jest ona bez związku, nie jest pomniejszana za czas ZLA, to nie wchodzi ona do podstawy zasiłku.
2015-04-10 17:03:14 Kataleya
Rozumiem, że jeżeli jest to prowizja od osiągniętej sprzedaży (np. konieczność osiągnięcia założonego progu honorowane jest premią w wysokości X%) to nie będzie się wliczała do zasiłków, gdyż nie jest składnikiem stałym wynagrodzenia? Jeżeli zgodzę się na obniżenie wynagrodzenia, a w tym samym miesiącu lekarz wyda decyzję, że nie powinnam już pracować- wtedy do zasiłku liczy się już ta niższa kwota podstawy ?
2015-04-30 11:02:19 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jeśli nie ma zmiany wymiaru etatu- to do podstawy wchodzą wynagrodzenia za miesiące poprzedzające miesiąc powstania niezdolności do pracy. Tu więc miesiąc z niższym wynagrodzeniem nie odegrałby roli, skoro niezdolność powstałaby w tym samym miesiącu.

Co do prowizji- jak napisałem- znaczenie ma to, jak na prawo do niej, jej wysokość wpływa niezdolność do pracy w okresie za jaki jest ona należna. To, że nie jest ona składnikiem stałym wynagrodzenia nie stanowi przeszkody w jej wliczaniu do podstawy.
2015-04-08 10:02:32 141.189.205.* | Topik943
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [4]
Dzień dobry.
Chciałam podpytac, jeżeli byłam na zwolnieniu L4 od 23.03.2015 do 27.03.2015 (nie ciąza)i pojdę na L4 ( ciąża od 01.05.2015)czy wtedy zasiłek jest płacony 80% przez cały okres ciązy?
Dziękuję.
2015-04-08 10:28:38 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zasiłek chorobowy przed ciążą nie ma wpływu na stawkę zasiłku chorobowego w ciąży- wynosi ona "100%" podstawy. W związku z tym, jaki okres upłynie pomiędzy oboma zasiłkami- podstawa w maju będzie identyczna jak w marcu- a więc zasiłek będzie 1,25 tego marcowego.
2015-04-08 14:33:09 141.189.205.* | Topik 943
Przepraszam, ale chciałam jeszce się upewnic, bo czytałam gdzieś, iz jezeli powiędzy zwolnieniami jest przerwa mniej niż 3 miesiące, to L4 w ciązy jest liczony 80%?
Czy coś przekręciłam?

Z góry dziekuję.
2015-04-08 14:44:47 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Pokręciła Pani.
Przerwa pomiędzy zasiłkami ( a nie zwolnieniami ) krótsza niż 3 pełne miesiące kalendarzowe powoduje, że podstawy nowego zasiłku nie ustala się na nowo, tj. podstawa jest ta sama, co ustalona dla starego zasiłku. To z art. 43 Ustawy tzw. zasiłkowej. I to miałem na myśli pisząc
W związku z tym, jaki okres upłynie pomiędzy oboma zasiłkami- podstawa w maju będzie identyczna jak w marcu


Natomiast co innego podstawa, a co innego stawka zasiłku. Stawka zasiłku chorobowego w ciąży to "100%" podstawy. Na stawkę zasiłku 60%/70%/80%/100% nie wpływa stawka zasiłku poprzedniego ani okres czasu od poprzedniego zasiłku, a jedynie okoliczności na jakie przypada zasiłek- szpital, ciąża, macierzyństwo itd. czy termin złożenia wniosku o zasiłek/urlop związany z rodzicielstwem.
2015-04-08 15:45:13 141.189.205.* | Topik943
Dziękuje pięknie za wyjaśnienie:)
2015-03-29 18:02:32 109.241.216.* | 123zosia
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Witam.
Prosze o pomoc w wyliczeniu zasilku maciezynskiego.
Podstawa zatrudnienia netto 3200(zatrudnienie caly etat od 01.09.2014)
Od 01.01.2015-28.02.2015 bylam na l4 80%(nie ciazowe)
Od 01.03.2015 na l4 ciazowym
Prosze o pomoc w wyliczeniu wysokosci zasilku w ciazy.
Dziekuje za odpowiedz.
2015-03-30 13:24:32 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie bardzo możliwe, przecież nie wiemy kiedy, na jak długo z obecnego chorobowego Pani do pracy wróci, jakie uzyska wtedy wynagrodzenia.
Tylko w przypadku, gdy powrotu nie będzie albo będzie on krótszy niż pełne 3 mc kalendarzowe- zasiłek ów będzie od tej samej podstawy co obecnie.
Czyli z. macierzyński '100%' będzie taki jak obecnie z. chorobowy, czyli w wysokości 1,25 zasiłku lutowego.

Nie wiemy jeszcze, jakie opcje zasiłku macierzyńskiego Pani wybierze tj.
1) '100% + 60%',czy
2) '80%'
2015-03-28 10:18:20 89.75.40.* | Monika_G_K
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [2]
Witam,
bardzo proszę o informacje, jakie miesiące będą brane do wyliczenia wysokości zasiłku macierzyńskiego.
Byłam zatrudniona na 1/2 etatu od czerwca 2013 do marca 2014. Potem kwiecień 2014 pełen etat,
a od maja znowu 1/2 etatu aż do rozwiązania (umowa zakończyła się z dniem narodzin). Dodatkowo, od drugiego tygodnia czerwca 2014 do końca lipca 2014 byłam już na L4 (B) i następnie już od października 2014 do rozwiązania (luty 2015) też L4 (B).
Proszę także o informacje, jak wygladałaby sytuacja, gdyby pełen etat trwał 2 miesiące (kwiecień-maj) i czy coś to zmienia?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam
Monika
2015-03-30 13:18:34 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jak rozumiem ciągle mówimy o jednym i tym samym płatniku/pracodawcy- tzn. że umowa o pracę w innym wymiarze etatu nie była u innego pracodawcy.
Jeśli tak, to podstawa obecnego zasiłku macierzyńskiego, jest ta sama co poprzedzającego go zasiłku chorobowego. A jego z kolei- ta sama podstawa co zasiłku czerwiec-lipiec.

Weszło do niej wynagrodzenie zasadniczo za maj, czyli po ostatniej zmianie wymiaru etatu. Gdyby zmiana etatu nastąpiła od czerwca- weszłoby tylko wynagrodzenie czerwcowe tj. przewidziane umową o pracę.

Powyższe może wyglądać inaczej, jeśli:
- tak wyliczona podstawa okazała się w styczniu niższa niż 1/2 płacy minimalnej obowiązującej w 2015 ( 875 zł )- wtedy po prostu ją do wej kwoty podniesiono
2015-04-13 11:33:37 89.75.40.* | Monika_G_K
Dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem zatem, że do wyliczenia zasiłku macierzyńskiego korzystniejsze byłoby uwzględnienie maj-czerwiec (zwłaszcza, że wynagrodzenie w maju (podstwa + premie) było wyższe niż czerwcu) niż samego czerwca?

Dziękuję i pozdrawiam
Monika
2015-03-26 22:35:04 31.182.77.* | gośśś
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [3]
Witam,
Planuję zajście w ciążę. Jakie elementy wynagrodzenia będą brane do zasiłku macierzyńskiego? W tej chwili otrzymuję wynagrodzenie stałe w wysokości 2057,97 zł brutto. Dodatkowo co miesiąc otrzymywałam premie uzależnione od osiągniętych wyników, których wysokość jest ustalana przez pracodawcę uznaniowo. Ich wypłacanie nie jest regulowane w umowie o pracę tak samo jak ich wysokość (co miesiąc inna wartość). Do tej pory premie nie były oskładkowane, natomiast w tej chwili mają być również objęte składkami. Czy po oskładkowaniu przy takich warunkach umowy jw. premie będą również wchodziły do wyliczenia zasiłku macierzyńskiego? Czy nazwa tego składnika na liście płac (premia, prowizja) będzie miała znaczenie przy uwzględnieniu tego składnika do zasiłku?
Dziękuję za odpowiedź.
2015-03-27 09:33:08 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nazwa nie ma znaczenia. Ma znaczenie charakter składnika- a więc to, czy jest on zależny od nieobecności pracownika w pracy w okresie za który ten składnik przysługuje, od tego za jak długi okres jest to składnik.

Jak najbardziej właśnie składnik 'oskładkowany' zacznie wchodzić do podstawy zasiłków w Pani zakładzie/ przypadku. No chyba, że prawo do zasiłku powstanie jeszcze w tym miesiącu, w którym do podstawy wejdą wynagrodzenia za miesiące sprzed oskładkowania tych 'premii/prowizji'.
2015-03-27 18:35:36 31.182.77.* | gośśś
Premie nie są stałym składnikiem pensji. Są dawane wg uznania za wykonanie dodatkowej pracy czy osiągnięcie lepszego wyniku finansowego. Nie są też uzależnione od wyników pozostałych pracowników. Jeśli jestem chora lub nie wykonam dodatkowej pracy czy nie osiągnę wyższych wyników finansowych nie otrzymuję żadnego dodatku. Z tego co zrozumiałam podczas rozmowy z Panią z zusu jeśli premię oskładkowaną dostaję tylko w czasie gdy jestem w pracy, a za miesiąc podczas którego było zwolnienie chorobowe nie dostaję w ogóle premii, to taki składnik jest wliczany do zasiłku macierzyńskiego.
Przeglądałam też zaświadczenie płatnika składek Z 3. Wg mnie premie w moim przypadku pasowałby pod punkt zmienne wynagrodzenie miesięczne podpunkt "premie i inne składniki przyjmowane w kwocie faktycznej".
Będę bardzo wdzięczna za zweryfikowanie powyższych informacji i czy w takim wypadku premia zostanie wliczona do zasiłku.
2015-03-28 08:07:47 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
W takiej sytuacji ten składnik WCHODZI do podstawy zasiłków zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

oraz art. 41 i 42 ustawy tzw. zasiłkowej.
2015-03-26 15:17:42 79.135.172.* | technotronix
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [4]
Witam, jestem w ciąży i z powodu komplikacji od 17 marca 2015 r. do 31 marca 2015 (2 tygodnie) jestem na zwolnieniu 100%. Jestem nauczycielką i oprócz wynagrodzenia podstawowego, mam jeszcze nadgodziny, które wypłacane są 26 dnia każdego miesiąca. Co nastąpiło w dniu dzisiejszym, jednak dostałam tylko 295,54 zł. Normalnie otrzymuję trochę ponad 600 zł (zależy od miesiąca). Moje pytanie brzmi, czy ten brak zostanie wyrównany wraz z wynagrodzeniem dnia 1 kwietnia? Bo w rozporządzeniu jest mowa o średniej z ostatnich 12 miesięcy ze wszystkimi dodatkami i nadgodzinami, czy dobrze rozumiem, że wyrównanie czeka mnie w najbliższej wypłacie. Nie chcę na razie dzwonić do księgowości i wprowadzać zamieszania, bo za kilka dni wypłata, więc się okaże. Ale chcę także w razie co, podczas rozmowy z księgową móc podeprzeć się jakimiś przepisami. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
2015-03-26 20:44:06 Alicja_01
Witam,

jakie czynniki zwiększą kwotę wypłacaną na zwolnieniu lekarskim (100%) przez pierwsze 33 dni przez pracodawcę, a następnie przez ZUS i po porodzie na macierzyńskim (100%, 80% lub 100% i 60%) ??
- czy wystrarczy zmiana stanowiska pracy na umowie o pracę (czy zmiana ze stanowiska kierowniczego na kierownicze w innym dziale wystarczy? czyli z managera działu X -> na Managera działu Y.
- czy zmianie musi ulec wymiar czasu pracy, czy może pozostać bez zmian - pełen etat

Z góry dziękuję za odpowiedż.
2015-03-27 09:37:12 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Tylko dlaczego do 'technotronix' ?

Szereg czynników- czyli wszystkie związane z tym, jak podstawę zasiłku się oblicza. Podwyżka wynagrodzenia na ten przykład.

Zmiana stanowiska (u tego samego płatnika) nie ma znaczenia. Zmiana wymiaru etatu u płatnika ( a więc pracodawcy ) powoduje obliczanie podstawy zasiłku na nowo, czyli tak, jakby zmieniono w ogóle pracę.

Pomijam kwestię tego, że np. w miesiąc po zmianie wymiaru etatu zostanie wypłacony jakiś składnik- np. premia kwartalna za okres sprzed zmiany wymiaru etatu.
2015-03-26 20:44:02 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Do podstawy zasiłku weszły wynagrodzenia za miesiące do lutego włącznie. No chyba, że poprzedni zasiłek był po listopadzie 2014.

Jeśli wypłacono jakiś składnik wynagrodzenia za okres, który wszedł do podstawy, ale bez jego uwzględnienia (np. ze względu na opóźnienie, inny cykl wypłat) to podstawę należy przeliczyć.

Ta dzisiejsza wypłata jest za jaki miesiąc ?
2015-03-25 11:24:07 195.85.241.* | AKP
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [6]
Chciałabym się upewnię co do tego, że w sytuacji, gdy jestem zatrudniona w firmie na czas nieokreślony od ponad dwóch lat, moje wynagrodzenie za chorobę podczas ciąży jest liczone:
- od średniego wynagrodzenia w ciągu 12 miesięcy poprzedzających chorobę
- do średniej wlicza się nadgodziny oraz premię roczną ? (czy przyjmuje się miesiąc, w którym świadczenie zostało wypłacone, czy miesiąc, za który jest należne?)
- jeśli w trakcie roku poprzedzającego otrzymałam podwyżkę, rozumiem, że nie ma to znaczenia dla obliczania średniej, tzn. liczę standardowo wynagrodzenia z tych miesięcy przed podwyżką i po?
Czy analogiczne zasady obowiązują juz w trakcie macierzyńskiego - czy wtedy do średniej wliczają się te miesiące, kiedy byłam chora w trakcie ciąży, czy jest to liczone od stawek sprzed chorobowego?

Będę wdzięczna za odpowiedź.

A
2015-03-25 21:39:28 87.207.230.* | ŁkŁk
Ja otrzymuję premie z umowy o pracę, ale wiem, że nie wliczają się do średniej, bo pracodawca nie odprowadza składek. Nie wiem jak należy oskładkować tą kwotę, aby była brana pod uwagę.
2015-03-26 09:17:57 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Oskładkowanie, a więc 'wchodzenie' danego składnika wynagrodzenia do podstawy zasiłków z ub. chorobowego jest wtórne w stosunku do tego, jakie są zasady wypłaty tego składnika.

Najogólniej- jeśli premia taka za okres X jest wypłacana niezależnie od tego, ile czasu w okresie X pracownik przebywał na chorobowym, macierzyńskim, jeśli kwota tej premii nie jest za takie okresy pomniejszana- to nie podlega ona składkom, nie wchodzi do podstawy zasiłku.

W przeciwnym razie pracownik na zasiłku otrzymywałby ją 'podwójnie'- na dotychczasowej zasadzie oraz ukrytą w zasiłku.

To tak po chłopsku :-)
2015-03-25 16:21:47 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
1. od średniego wynagrodzenia ZA 12 miesięcy poprzedzających miesiąc choroby. To zasada ogólna, od której ustawa przewiduje dobre7-8 odstępstw- np. związanych z tym, kiedy była poprzednia niezdolność do pracy.

2. nadgodziny- tak, premię- zależy od jej charakteru- też uwzględnia się ZA miesiące, które wchodzą do podstawy chorobowego- (spóźnione) wypłacenie już w trakcie zasiłku, ale za okres który wchodzi do podstawy zasiłku- rodzi obowiązek jego przeliczenia i wyrównania.

3. zwykła podwyżka wchodzi do podstawy po prostu w sensie matematycznym-czyli jej wypływ jest tym wyższy im dawniej ( wśród tych 12 miesięcy nastąpiła ). Podwyżka związana ze zmianą wymiaru etatu- zupełnie drastycznie zmienia sposób liczenia podstawy.

4. podstawa macierzyńskiego jest wyliczana identycznie jak chorobowego. wcześniejsze okresy chorobowego niespecjalnie wpływają - bo miesiące, w których z powodu zasiłku przepracowano mniej niż połowę czasu pracy- wypadają w ogóle z ww 12 miesięcy, a pozostałe w zasiłkiem uzupełnia się-przeliczając wynagrodzenie za pracę osiągnięte przez część miesiąca- na pełny miesiąc.
2015-04-01 14:58:45 62.21.59.* | AKP
Bardzo dziękuję.
Czy w przypadku, gdybym teraz poszła na chorobowe na podstawę do naliczenia go będzie rzutował fakt, że w ub. roku w okresie 22-28.05.2014 byłam na chorobowym? - jeśli dobrze rozumiem, jeśli minęły 3 pełne miesiące kalendarzowe podstawa jest naliczana ponownie, natomiast jaka kwota będzie liczona do średniej za okres maja 2014 - kwota, którą faktycznie otrzymałam wówczas, czy ta kwota pomniejszona o chorobowe?
2015-04-02 18:47:51 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Tak. Nowa podstawa. Jeśli zwolnienie w kwietniu, to podstawa z wynagrodzeń za miesiące IV 2014- III 2015. Maj wzięty z rzeczywistym wynagrodzeniem tylko za pracę (bez wynagrodzenia chorobowego), ale wyrównanym w górę do hipotetycznej wysokości, jaka byłaby gdyby chorobowego nie było.
Przykład, bez sięgania w rzeczywisty kalendarz maja 2014 i bez wiedzy, jaki ma Pani tydzień pracy.

Wg. grafiku było do przepracowania 21 dniówek, ZLA objęło 4 dniówki, przepracowano 17. Uzyskane rzeczywiste wynagrodzenie za pracę za maj do podstawy zasiłku wchodzi pomnożone przez 21/17. Kwota wynagrodzenia chorobowego/zasiłku chorobowego za maj zostaje pominięta.

Podstawa- art. 38, ust. 2 w nawiązaniu do art. 37, ust. 2 ustawy zasiłkowej.
2015-03-24 17:53:39 195.88.144.* | Annett
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [4]
witam . ja także mam pytanie jestem w 17 tyg ciązy i mam umowe na czas nieokreślony , ale od 1 września 2014r. czyli dopiero 7 miesiecy . chcialabym sie dowiedziec jak oblicza mi chorobowe dodam ze bylam tylko tydzien na zwolnieniu a od jutra mam isc do konca ciazy na l4 ponieważ byla zagrożona . i czy jeżeli pracodawca nie bedzie chciał mi zapłacić za pierwsze 30 dni to czy ma takie prawo , co bede musiała zrobić żeby zapłacił ?
2015-03-24 18:02:00 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Kiedy było owo tygodniowe zwolnienie lekarskie ?
2015-03-26 09:21:26 195.88.144.* | Annett
od 25 lutego do 3 marca br.
2015-03-26 09:38:21 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
No więc podstawa obecnego chorobowego będzie ta sama co przyjęta dla lutowego. A więc z wynagrodzeń za okres wrzesień 2014- styczeń 2015.
O ile znów przed 25 lutego nie było poprzedniego jeszcze zasiłku, albo był on przed listopadem 2014.

Pracodawca wypłaca wynagrodzenie chorobowe ( ze swoich środków ) za pierwsze 33* dni niezdolności do pracy w roku kalendarzowym.

W Pani przypadku więc do wykorzystania jest jeszcze z tej puli więc 26 dni, a więc wynagrodzenie to będzie z obecnego zwolnienia do 19 kwietnia, od 20 kwietnia - będzie to już zasiłek ze środków ZUS, choć fizycznie będzie to wypłacać pracodawca, jeśli ubezpiecza min. 21 osób.

No chyba, że chodzi Pani o 30 dni okresu wyczekiwania na prawo do zasiłku, ale ten upłynął już przecież z końcem września.

Wypłata wynagrodzenia chorobowego tak jak zwykłego wynagrodzenia za pracę jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. "Nie chce" ma konsekwencje sądowe, skutkuje karami od PIP, daje możliwość rozwiązania z nim umowy, dochodzenia wynagrodzenia wraz z odsetkami w sądzie pracy...
2015-03-26 13:28:38 195.88.144.* | Annett
dziekuje bardzo za pomoc :)
2015-03-23 15:40:31 83.21.3.* | Mala K
Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [4]
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyliczeniu chorobowego oraz macierzyńskiego.
Moja sytuacja wygląda następująco.
Od 12.03.2014 do 11.09.2014 odbywałam staż z PUP
Od 12.09.2014 do 11.03.2015 zatrudniona, praca na pełen etat, wynagrodzenie 1750brutto.
Jestem w ciąży (6 miesiąc) i od 01.03.2015 przebywam na zwolnieniu lekarskim.
Jak należy obliczyć wysokość mojego chorobowego oraz macierzyńskiego.
Bardzo proszę o pomoc
2015-03-23 15:42:07 83.21.3.* | Mala K
Dodam że umowę miałam na czas określony do 11.03.2015r
2015-03-24 08:52:23 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jak rozumiem umowa na czas określony została przedłużona do dnia porodu w trybie art. 177, par. 3 KP.

Staż jest tu bez znaczenia.

Podstawa chorobowego więc to (1750 - 13,71%)/30= 1510,08/30= 50,34 dziennie.

Podlega zasiłek PIT , więc netto za pełny 31 dniowy miesiąc kalendarzowy to ok. 1326 zł.

Zwracam uwagę na 3 kwestie:
- zasiłek chorobowy w ciąży jest w stawce 100% podstawy. Zasiłek macierzyński- w stawce 100%/80%/60% w zależności za jaki okres związany z macierzyństwem i wybraną opcję przez ubezpieczoną.
- przez pierwsze 33 dni nie będzie to jeszcze zasiłek chorobowy, ale wynagrodzenie chorobowe. Od tej samej podstawy, ale podlegający dodatkowo skł. zdrowotnej, więc w kwocie netto o 1,25% podstawy niższej.
2015-03-24 14:09:09 83.25.10.* | Mala K
Tak umowa została przedłużona do czasu porodu.
Dziękuje bardzo za informację

Mam jeszcze jedno pytanie. Na jaki okres dostaje się macierzyńskie i jakie stawki przysługują w danym okresie?
2015-03-24 16:55:20 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
1. Na okres wnioskowany, nie dłuższy niż odpowiednie urlopy związane z rodzicielstwem, jakie mają pracownicy z kodeksu pracy. Bez zatrudnienia będzie to po prostu zasiłek bez urlopu. Okresy te zależą od liczby dzieci urodzonych w danym porodzie. Przy urodzeniu 1 dziecka jest to zasiłek za okres odpowiadający 20 tygodniom u. macierzyńskiego + 6 tygodniom u. dodatkowego macierzyńskiego + 26 tygodniom u. rodzicielskiego.

Stawki zasiłku już wymieniłem.
Zasadniczo jest to 100% za okres odpowiadający dwu pierwszym urlopom i stawka 60% za okres odpowiadający temu ostatniemu urlopowi.
Można mieć jednolitą stawkę 80% za cały okres, jeśli wniosek o zasiłek odpowiadający urlopowi drugiemu i trzeciemu w pełnym ich wymiarze złoży się w ciągu 14 dni od porodu.
2015-03-18 23:33:23 217.173.190.* | chrobka
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [6]
Witam mam pytanie jak bedzie mi naliczany zasilek chorobowy podczas ciazy.

Do 25 sierpnia 2014 bylam na maciezynskim, potem do konca wrzesnia mialam zalegly urlop, od 1 pazdziernika wrocilam faktycznie do pracy. W listopadzie 2014 przebywalam na l4 7 dni z tytulu opieki nad dzieckiem, kolejne l4 mialam 5 dni na poczatku marca 2015, okazalo sie niedawno, ze jestem w kolejnej ciazy i gdybym np od polowy kwietnia poszla na chorobowe ciazowe to za jaki okres czasu by mi wyliczyli jego wysokosc?
2015-03-22 12:52:02 89.72.240.* | Voila763
Witam,

Proszę o inf. jaka będze kwota zasiłku chorobowego z tyt. ciąży oraz później macierzyńskiego jeśli:

1) do 16.01.2015 pracowałam na umowie o pracę 1/1 etatu z pensją netto 3.500 pln - brak zwolnień lekarskich;
2) od 9.01.2015 do 31.01.2015 przebywałam na zwolnieniu lekarskim;
3) od 2.02. do 30.04.2015 pracuję na umowę o pracę 1/1 etatu, okres próbny z pensją netto 3.000 pln.;

Po zakończeniu okresu próbnego chcę przerwać pracę i udać się jeśli będzie to możliwe na zasiłek chorobowy.

Czy w moim przypadku ZUS weźmnie pod uwagę 12 ostatnich miesięcy pracy czy tylko ostatnie 3 kiedy byłam zatrudniona na okres próbny?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
2015-03-23 12:28:46 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jak rozumiem teraz ma Pani innego pracodawcę. Zatem podstawa ewentualnego zasiłku chorobowego w maju będzie wyliczona ze średniego wynagrodzenia za luty marzec i kwiecień. Do obliczeń wchodzą kwoty brutto.

Niby co ma zakończenie umowy próbnej do niezdolności do pracy ?
2015-03-18 23:38:42 217.173.190.* | chrobka
Dodam jeszcze ze z dniem 31.12.2014 konczyla mi sie umowa i z dniem 1.01.2015 dostalam kolejna umowe juz na czas nieokreslony
2015-03-19 09:12:03 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Rozumiem, że z dniem 1.01.2015 nie zmienił się pracodawca, a jedynie rodzaj umowy u dotychczasowego.

Jeśli tak- to podstawa chorobowego (najpierw wynagrodzenia przez 28 dni, bo 5 już w 2015 wykorzystano, a potem już zasiłku) byłaby ta sama, jaką przyjęto do chorobowego marcowego.

Tyle, że stawka zamiast marcowej 80% wyniosłaby teraz 100%, czyli kwotowo brutto byłoby o 1/4 wyższe.
2015-03-19 09:50:03 193.192.185.* | chrobka
Pracaodawca sie nie zmienil

Chodzi mi dokladnie o to z jakich miesiecy wylicza mi srednia miesieczna zasilku chorobowego? tzn czy od wrzesnia 2014, czy z macierzynskiego tez? i czy moje L4 w listopadzie i marcu beda mialy znaczacy wplyw na wysokosc zasilku.
2015-03-19 16:35:58 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Do podstawy weszły wynagrodzenia za miesiące marzec 2014- luty 2015 z pominięciem sierpnia 2014 i poprzednich miesięcy zasiłku macierzyńskiego(+ ew, chorobowego), które objęły więcej jak 1/2 miesiąca. Czyli całkiem możliwe, że wszystkie te miesiące- nie wiem czy nie skróciła Pani macierzyńskiego.

Krótki zasiłek w listopadzie nie wpłynął bo, wynagrodzenia za ten miesiąc zostało wyrównane tak, by ubytek wynagrodzenia wynikający z zasiłku skompensować- czyli matematycznie 'zatarto' ten zasiłek. Podobnie zatarto ów ewentualny miesiąc niepełny bez macierzyńskiego jeśli takowy po lutym 2014 w ogóle był.
2015-03-17 16:01:26 Basia_pl
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [8]
Witam. Ja też mam pytanie. Jestem zatrudniona od 01.12.2014 na umowę o pracę na czas nieokreślony pół etatu. Wynagrodzenie moje wynosiło 1680 brutto, natomiast od 01.01.2015 dostałąm podwyżkę do 2625 brutto. od 01.01.2015 jestem na wolnieniu lekarskim (ciąża). Ile wynosić powinno moje chorobowe?

Wiem, że obliczane jest ze średniej z 12 ostatnich przepracowanych miesięcy, ale jeszcze tyle nie pracuję. to jak w moim przypadku? Tylko z tych dwóch miesięcy średnią brać należy?
2015-03-17 17:31:53 Basia_pl
przepraszam od 01.02. jestem na zwolnieniu.
2015-03-17 19:07:56 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jeśli dany tytuł do ubezpieczenia trwa krócej niż 12 miesięcy to przyjmuje się po prostu okres krótszy- rzeczywisty.

Zatem w Pani przypadku do podstawy zasiłku weszły wynagrodzenia za XII '14 i za I'15. Bo jak rozumiem podwyżka wynagrodzenia nie wiązała się z podwyższeniem wymiaru etatu.

Zatem podstawa wynagrodzenia chorobowego, a potem zasiłku wyniosła [(1680+2625)/2 ]- 13,71% = 1857,39 brutto.
2015-03-17 19:31:35 Basia_pl
A jeśliby również podwyższył się wymiar etatu to wtedy liczyłby się tylko styczeń 2015?
2015-03-17 19:35:49 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zmiana wymiaru etatu skutkuje ustaleniem nowej podstawy chorobowego tylko z wynagrodzeń za miesiące PO tej zmianie wymiaru etatu.
Czyli w Pani przypadku tylko wynagrodzenie styczniowe.
2015-03-17 20:37:36 Basia_pl
Podam konkretne daty bo pisałam w przybliżeniu cały miesiąc.

jeśli podwyżka oraz zmiana etatu nastąpiły dniem 02.01.2015, a chorobowe z dnia 31.01.2015, to również liczy się tylko styczeń? to nic że nie jest to nawet cały miesiąc? nie muszę przepracować 30parę dni?

p.s. w danej firmie pracuję od kilku lat.
2015-03-17 20:40:34 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie. Zmiana etatu jest tu okolicznością 'mocniejszą'. Tylko styczeń.
2015-03-17 20:47:06 Basia_pl
Jestem bardzo wdzięczna za szybkie, konkretne i pomocne odpowiedzi:-)!!!
2015-03-15 09:25:56 95.40.4.* | karolina812
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [5]
Dzień dobry! Od 1 września 2014 r do 31 grudnia 2014r pracowałam na okresie próbnym w wymiarze 1/8 etatu. A teraz od 1 stycznia 2015 r. dostałam umowę o pracę na takich samych warunkach jak na okresie próbnym do końca tego roku.
Od 1 marca pracodawca zmienił mi aneksem wymiar etatu i wynagrodzenie dotyczące umowy.
cały etat i 1750 zł brutto. Jeśli za 2 miesiące zajdę w ciążę to czy zasiłek chorobowy będzie mi się należał i jaka to może być kwota? proszę o odpowiedź i wyliczenia.
2015-03-16 13:20:59 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zmiana wymiaru etatu powoduje, że do podstawy zasiłków wchodzą już tylko 'nowe' wynagrodzenia tj. za miesiące z nowym wymiarem etatu.

Jeśli więc wynagrodzenie jest/będzie tylko jednoskładnikowe, nie będzie dodatkowych oskładkowanych premii- podstawa wyniesie 1750 zł.

Po odliczeniu skł. społecznych: 1510,08.
Za 1 dzień zasiłku- 1/30 ww kwoty.

Podlega on zaliczce PIT. Za pełny miesiąc kalendarzowy liczący 31 dni zasiłek wyniesie ok. 1326 zł.
2015-03-17 15:48:52 89.67.136.* | martitka534
Witam, chciałabym się dowiedzieć jak wyglądać będzie moja pensja na l4 w ciąży.
Od 12.01 byłam ciągle na zwolnieniu lekarskim (płatnym 80%)
zaś od 17.03 jest to kat.B czyli 100% płatne.
Jak więc zostanie wyliczona wysokość pensji, czy te 2 miesiące na zwykłym L4 obniżą mi stawkę, czy też liczona jest ona na podstawie 12 msc poprzedzających styczniowe zwolnienie?
2015-03-17 19:00:50 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Ta druga opcja- tj. zasiłek obecny jest wyliczany od identycznej podstawy jaka została przyjęta do wynagrodzenia chorobowego, a potem zasiłku do 16 marca. Tyle, że jego stawka będzie o te 20 punktów procentowych wyższa. Obecnie po prostu zasiłek ten będzie wyższy w kwotach brutto o 1/4 niż dotychczas. W kwotach netto będzie to nieco mniej niż ww 1/4 co wynika z tego, że skala PIT nie jest idealnie liniowa.
2015-03-17 19:39:56 89.67.136.* | martitka534
Bo w zeszłym roku od 14.07 do 14.09 byłam już na zwolnieniu ciążowym, jednak poroniłam i wróciłam do pracy. Czy to także ma znaczenie przy wyliczaniu wynagrodzenia ciążowego?
A zatem które miesiące i jak liczę, żeby wiedzieć czego się spodziewać?
2015-03-17 19:50:36 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Na tyle, na ile miało wpłynąć na podstawę to JUŻ wpłynęło. A wpłynęło w sposób znikomy, bo do podstawy pominięto miesiące, które przepracowała Pani w mniej niż w 1/2. Czyli tak 'na oko' patrząc pominięto lipiec i sierpień, a wrzesień wszedł z wyrównaniem do takiego wynagrodzenia, jakie uzyskałaby Pani nie będąc wtedy na zasiłku.
2015-03-10 12:22:37 85.222.13.* | just83
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [2]
Witam,
Proszę o pomoc w wyliczeniu wysokości zasiłku chorobowego.

Na długotrwałym zwolnieniu przebywam od 24.11.2014.

Wcześniej jednak byłam na zwolnieniu w następujących okresach:
OD 2014-06-12 DO 2014-06-13
OD 2014-06-14 DO 2014-06-18
OD 2014-08-20 DO 2014-08-22 kat B
OD 2014-10-07 DO 2014-10-10 kat B
OD 2014-11-03 DO 2014-11-05 kat B
Otrzymałam informację, że pomiędzy pierwszym zachorowaniem, które miało miejsce 12.06 a kolejnymi zachorowaniami, nie było przerwy 3 miesięcy kalendarzowych, dlatego nie mozna było ustanowić podstawy zasiłku na nowo (z 12 miesiecy poprzedzających zachorowanie).
Czy to prawda, że ustalona podstawa zasiłku nie ulega ponownemu przeliczeniu jeśli między zachorowaniami nie było przerwy 3 miesięcy kalendarzowych?

jezeli chodzi o moje wynagrodzenie to srednia z 12 miesięcy poprzedzających zachorowanie (mam tu na mysli zachorowanie długotrwałe od 24.11.2014) wynosiła 4766 brutto

a podstawa wynagrodzenia(bez premii wliczanych do wynagrodzenia) wynosi 3500 brutto.

Jak prawidłowo powinien być wyliczony zasiłek chorobowy i jaką wartość powinnam przyjąć jako podstawę zasiłku?

Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam
2015-03-10 13:52:54 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Tak, z tymi 3 miesiącami (pełnymi kalendarzowymi) to prawda wynikająca wprost z art. 43 ustawy tzw. zasiłkowej.

Nie dotyczy to okoliczności 'mocniejszych' wg. ustawy tj. :
- zmiany wymiaru etatu
- podwyżki płacy minimalnej w kraju.

W Pani przypadku więc podstawa obecnego chorobowego, to stara podstawa przyjęta do wyliczenia chorobowego z czerwca 2014.

Co do samej kwoty/składników- to czy i jak premie się wliczają zależy od ich charakteru (zasad wypłacania w przypadku nieobecności pracownika z powodu choroby i tego, za jakie okresy były one przyznawane.
2015-03-10 14:17:05 85.222.13.* | just83
Bardzo dziękuję za informację

Pozdrawiam
2015-03-05 18:58:02 marrog_0
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [10]
Witam,

przebywam na L4 od lutego 2015 i prosze o pomoc w wyliczeniu składek na L4 w ciązy oraz później na macierzyńskim. W firmie początkowo byłam zatrudniona na umowę zlecenie od 11.2013 do 03.2013 za 2800 brutto, natomiast od 04.2013 jestem zatrudniona na umowę o prace za 2900 brutto. W 10.2014 byłam cztery dni na L4. Od 11.2014 do 01.2015 pracowałam bez żadnego L4. Proszę o informację czy składka będzie wyliczana na postawie tych trzech miesięcy czyli 11.2014, 12.2014 oraz 01.2015 czy jakoś inaczej? Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.
2015-03-05 20:39:20 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Składka ? Chyba chodzi Pani o ewentualny kolejny zasiłek chorobowy/macierzyński....

Podstawa zasiłku będzie wyliczona z po prostu z wynagrodzeń za ostatnie 12 miesięcy sprzed miesiąca powstania niezdolności do pracy. Październik 2014- z wyrównaniem do pełnego miesiąca, tj. kompensacją ubytku wynagrodzenia z powodu zasiłku.
2015-03-05 22:26:06 marrog_0
Tak ma Pan rację, chodzi mi o to, jak będzie wyliczona podstawa do zasiłku:
- skoro byłam na L4 przez 4 dni w 10.2014 (na tym zwolnieniu nie było oznaczenia "B") to nie przerywa to biegu liczenia składek?
- dopiero od 02.2015 jestem na zwolnieniu z oznaczeniem "B"
- Pan pisze, że ostatnie 12 m-cy, ale przecież do 03.2013 byłam na umowę zlecenie (to chyba sie nie liczy)
- prosze o informację, które miesiące będą liczone do zasiłku
Z góry dziekuję
2015-03-06 15:02:34 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
ZLA nie oznacza przerwania ub. chorobowego.

Zlecenie było innym tytułem, a marzec 2013 24 miesiące temu.

W Pani przypadku więc wynagrodzenie chorobowe, a od 34 dnia niezdolności zasiłek chorobowy są wyliczane z wynagrodzeń ZA miesiące luty 2014- styczeń 2015.
2015-03-06 16:09:13 marrog_0
Dziekuje za info, tam niestety zle wpisalam date (powinien byc 03.2014), bo umowa zlecenie byla od 11.2013 do 03.2014, od 04.2014 do teraz umowa o prace.
Czyli rozumiem, ze teraz zasiłek chorobowy będzie liczony od 04.2014 do 01.2015 z pominięciem 11.2014 bo wtedy byłam 4 dni na L4 czy dobrze rozumiem?
2015-03-06 16:21:03 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
No więc to ostatnie ZLA było w listopadzie 2014, czy w październiku 2014 ? Bo tu też zmienia Pani wersję.
2015-03-06 16:43:18 marrog_0
W październiku 2014 bylam 4 dni na L4 tak jak pisalam w pierwszej wiadomosci, poprostu sie pomylilam
2015-03-06 16:58:47 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Przecież nie "czepiam się" dla sportu, tylko ma to znaczenie ze względu na art. 43 ustawy.

Zatem w tej sytuacji- umowa o pracę od kwietnia 2014, poprzedni zasiłek w październiku 2014, obecny - w lutym 2015 ( nie zaczął się w styczniu )- podstawa chorobowego obejmie wynagrodzenia za okres kwiecień 2014- styczeń 2015, łącznie z wynagrodzeniem za październik, które zostanie wyrównane do wynagrodzenia takiego, jakby zasiłku w tym miesiącu nie było- zgodnie z art. 37 Ustawy.
2015-03-06 17:24:24 marrog_0
Bardzo Panu dziękuję za informacje i przepraszam za zamieszanie związane z datami. Zostałam poinformowana, ze podstawa zasiłku będzie wyliczona od 11.2014 do 01.2015 dlatego chciałam to sprawdzić.
Pozdrawiam serdecznie.
2015-03-09 14:55:58 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie wiem skąd o takim taki 'horyzoncie' informacja.
Taki trzymiesięczny okres dotyczy np. ustalania wynagrodzenia urlopowego/ekwiwalentu za urlop w przypadku gdy wynagrodzenie ma składniki zmienne należne za okresy nieprzekraczające miesiąca.
2015-06-24 16:59:56 93.180.173.* | Lou_la
Witam serdecznie, bardzo proszę o poradę od 02.04.2015 jestem na zwolnieniu lekarskim ze względu na ówczesny 7 m-ąc ciąży. Moje dotychczasowe wpłaty na konto wypłacane przez pracodawce wyglądały następująco:

03.2014 - 2553,86zł
04.2014 - 2543,49zł
05.2014 - 2013,20zł
06.2014 - 25148,25zł
07.2014 - 2515,76zł
08.2014 - 2703,19zł
09.2014 - 2505,34zł
10.2014 - 2505,34zł
11.2014 - 2245,19zł
12.2014 - 2528,51zł + ZUS: 259,72zł
01.2015 - 2607,12zł
02.2015 - 2585,27zł
03.2015 - 2308,78zł + ZUS: 260,52zł
04.2015 - 2635,69zł
05.2015 - 2193,44zł + ZUS: 1789,84zł

Od czerwca już sam ZUS:
06.2015 - 1708,62zł

Proszę o informację, czy wypłaty z ZUSu są prawidłowe? Teraz za lipiec już powinnam dostać śr. 2500zł?

Moja wypłata składała się z podstawy oraz premii, rozumiem, że ta całość jest podstawą do rozliczeń w przypadku zwolnienia z powodu ciąży?

Ponadto decydując się na roczny urlop po narodzinach na jakie wpłaty z ZUSu mogę liczyć?

Dziecko przyjdzie na świat początkiem lipca, natomiast do 15 sierpnia mam umowę z pracodawcą (być może zostanie przedłużona), czy zaburza to w jakiś sposób wypłatę zasiłku dla mnie?

Z góry dziękuję za pomoc!!!!

P.S Jakby była potrzeba dodatkowego info, proszę dać znać...
2015-03-04 18:44:19 31.61.138.* | PrzyszłaMama
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [5]
Witam, mam problem z obliczeniem wysokości mojego macierzyńskiego. Otóż sprawa wygląda tak:
Od lutego do września pracowałam za 3000 zł brutto, niestety zamknięto zakład i do 17.11.14 pozostawalam bez pracy. Od dnia 17.11.2014 mialam umowę o pracę na czas próbny na pełny etat za 1680 brutto do 28.02.2015. W styczniu dostałam aneks w związku z podwyżka płacy minimalnej i otrzymałam umowę na 1750 zł brutto. Od 1.03.2015 r dostałam umowę na czas nieokreślony na pełny etat na 2100 zl brutto.
Mam zamiar pracować najdłużej jak się da (termin porodu mam na lipiec i nie chce iść na l4). W związku z tym proszę o pomoc! Ile będzie wynosiło moje macierzyńskie licząc, że popracuję do czerwca włącznie.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
2015-03-05 09:37:27 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Umowa z poprzedniego zakładu nie ma znaczenia.
Zakładamy ZLA dopiero w lipcu, to że podane wynagrodzenia z umowy zostaną rzeczywiście osiągnięte i to, że przed lipcem nie było jeszcze zasiłków.

Podstawa będzie z wynagrodzeń za listopad- czerwiec. Listopadowe uzupełnione do pełnego miesiąca.

Zatem wyniosłaby ona (2x1680+2x1750+4x2100):8, czyli 1907,50.
Odliczenie skł. społecznych 13,71%. Czyli 1645,98. Zasiłek chorobowy "100%" brutto za 1 dzień 54,87.

Zatem za pełny miesiąc kalendarzowy liczący 31 dni 1700,97 brutto, netto ok. 1441 zł.

Zwracam uwagę, że :
- są opcje 100%/80%/60% zasiłku macierzyńskiego za odpowiednie okresy urlopów związanych z rodzicielstwem
- za pierwsze 33 dni chorobowego będzie to wynagrodzenie chorobowe, które w odróżnieniu od zasiłku podlega skł. zdrowotnej, więc jest niższe o 1,25% z kwoty brutto.
2015-03-05 13:12:20 31.61.138.* | PrzyszłaMama
Dziękuję za odpowiedź!
Chciałabym jeszcze zapytać jakie znaczenie ma fakt, że na l4 byłam dwa dni na początku stycznia?
2015-03-05 18:46:44 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Może mieć duże (kwestia wysokości zasiłku) jeśli jednak bez zwolnienia nie wytrzyma Pani tak długo jak planowała. Chodzi o to, że jeśliby nowa niezdolność/prawo do zasiłku powstało teraz przed majem- to byłby on obliczany od podstawy, jaką była przyjęta dla tego styczniowego zasiłku- czyli z wynagrodzeń listopad- grudzień, a nie tak jak to przedstawiłem- co wynika z art. 43 ustawy 'zasiłkowej'
2015-03-06 07:57:21 31.61.138.* | PrzyszłaMama
Rozumiem, czyli muszę mieć pełne trzy miesiące bez zasiłku, aby ponownie naliczono jego wysokość.
Na l4 byłam w dniach 2-5 stycznia, więc rozumiem, że do końca kwietnia muszę uniknąć ew choroby itp, ponieważ w ogóle nie biorę pod uwagę l4 związanego z ciążą.
2015-03-06 15:09:45 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Tak- unikać, jeśli się chce by podstawa zasiłku objęła w ogóle miesiące z wynagrodzeniem po tej marcowej podwyżce, a potem- by objęła jak najwięcej miesięcy z tym wynagrodzeniem- skoro przez dobry rok będzie Pani korzystać z zasiłku.

Innymi słowy- choćby jednodniowy zasiłek w kwietniu, a potem już planowany w lipcu- w ogóle nie pozwoliłby na 'skonsumowanie' marcowej podwyżki w zasiłku chorobowym, a potem macierzyńskim
2015-03-02 17:03:40 78.30.118.* | Lila743
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [4]
Witam!
Bardzo proszę o pomoc - moja sytuacja wygląda tak, że od połowy grudnia 2014 zmieniła mi się umowa - podstawa wymiaru czasu pracy ta sama (obie umowy o pracę na 1 etat), ale nastąpiła zmiana stanowiska i podwyżka. Czy w takim razie, jeżeli jestem od marca na L4 ciążowym podstawa zasiłku będzie liczona ze średniej z 12 miesięcy czy tylko z nowej umowy?
Pozdrawiam,
Lila
2015-03-02 17:52:37 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zasadniczo z obu umów, z okresu marzec 2014- luty 2015- bo jest ten sam płatnik, nie ma przerwy dłuższej niż 30 dni w ubezpieczeniu ani zmiany wymiaru etatu.
ALE jeśli na poprzednim zwolnieniu lekarskim była Pani choć 1 dzień po listopadzie 2014, to obecny zasiłek będzie wyliczany z tej samej podstawy co tamten zasiłek- więc nie obejmie ona nowych wynagrodzeń.

Wynika to z art. 43 Ustawy tzw. zasiłkowej.
2015-03-03 19:54:26 93.154.153.* | Lila743
Dziękuję bardzo za pomoc. Dodam tylko, że poprzednia umowa nie uległa zakończeniu, ale została rozwiązana za porozumieniem stron, nie wiem czy to ma znaczenie.
Pozdrawiam,
Lila
2015-03-04 17:56:15 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Tryb rozwiązania umowy nie ma znaczenia, ważne jest to, że była ciągłość ubezpieczenia tj. że nowa umowa nastąpiła bezpośrednio po poprzedniej.

Podstawa- art. 36 ustawy zasiłkowej.
2015-03-05 10:09:47 93.154.225.* | Lila743
Dziękuję bardzo za pomoc! Informacje podane przez Pana były dla mnie kluczowe.
Pozdrawiam,
Lila
2015-02-27 19:46:30 31.61.131.* | Ania548
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [3]
Witam
Proszę o pomoc w wyliczeniu kwoty zasiłku.
Do 31.03.2014 byłam na zasiłku dla bezrobotnych.
Od 1.08.2014 do 31.10.2014 pracowałam na umowę o pracę, cały etat za 2300 brutto. (1669,06 netto).
Od 1.11.2014 dostałam podwyżkę na 2500 brutto (1808,10 netto).
Od 14.01.2015 jestem na chorobowym z powodu ciąży. W styczniu dostałam netto 1758,61, a w lutym tylko 1625,46.
Prośba o informację dlaczego tak zaniżono mi wynagrodzenie.
Czy wpływ miało to, że nie pracowałam w pierwszej połowie 2014 roku?
Pozdrawiam
Ania
2015-02-27 20:51:04 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Brak zatrudnienia do lipca jest bez znaczenia.

Podstawa (średnia za 5 mc) wychodzi 2380 brutto.

Czyli zasiłek za 1 dzień 68,46 brutto.

Za pełny 31 dniowy miesiąc- 2122,26 brutto. Netto ok. 1787 zł - bez wdawania się w zaokrąglenia.

Zwracam uwagę, że za styczeń było to jeszcze wynagrodzenie chorobowe- i należne ono było do 15 lutego włącznie, od 16 jest zasiłek.

Nie bardzo chce mi się po nocy to kalkulować- ale:
- czy od 1 sierpnia jest to pierwsze chorobowe ?
- czy 'w styczniu' oznacza rzeczywiście w styczniu, czy "za styczeń"- jakie są terminy wypłaty w zakładzie ?
2015-02-28 11:43:11 31.61.129.* | Ania548
Dziękuję bardzo za odpowiedź!!!
Uszczegóławiając:
- od 1 sierpnia byłam raz na chorobowym - 2 dni we wrześniu
- pensja od pracodawcy przychodzi w ostatni dzień miesiąca. Patrząc na tytuły przelewu:
* wynagrodzenie za grudzień -> 1 808,10 (wpłynęło 30.12)
* wynagrodzenie za styczeń -> 1 758,61 (wpłynęło 30.01)
* wynagrodzenie za luty -> 1 625,46 (wpłynęło 27.02)
Zgodnie z wyliczeniami szklarek, powinnam mieć około 1787, a mam ponad 150zł mniej...
Może powinnam kogoś dopytać skąd takie rozbieżności?
2015-03-02 14:07:52 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
No więc zwolnienie poprzednie było na tyle dawno, że podstawa wygląda jak wyliczyłem.

Zwracam uwagę, że luty miał dni 28, a nie 31 i że do 15 lutego było to jeszcze wynagrodzenie chorobowe, które jest nieco niższe od zasiłku, bo podlega jeszcze składce zdrowotnej.
2015-02-20 19:46:19 87.199.38.* | zagubiona292
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Witam, proszę o pomoc. Pracuje w firmie na cały etat, na czas nieokreślony, pensja około 1700 zł netto, dodatkowo mam umowę zlecenie (1000 zł),(od niej żadne składki nie są opłacane). Jak będzie liczone chorobowe na zwolnieniu lekarskim? A później urlop macierzyński?
2015-02-21 09:25:27 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Skoro nie przystąpiła Pani do ub. chorobowego od zlecenia, to tylko z tyt. etatu nabędzie Pani prawo do zasiłku chorobowego, a potem macierzyńskiego. Liczonego oczywiście tylko z wynagrodzeń z etatu, z kwot brutto- bo na netto przecież wpływają zryczałtowane pracownicze KUP, które nie wpływają na wysokość zasiłku chorobowego, a wcześniej wynagrodzenia chorobowego.
2015-02-19 09:08:16 188.121.0.* | deaver86
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Witam, także prosze o pomoc. W sierpniu wróciłam do pracy pod urlopie macieryńskim. Moja umowa przez ten cas nie zmieniała się, tj cały etea 2000 brutto Jaka będzie wysokość mojego zasiłu jeśli w marcu pójdę na zwolnienie l4?
2015-02-19 11:21:51 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Będzie od podstawy 2000. Jeśli więc zasiłek macierzyński był od tej samej podstawy (tj. odpowiednio długo przed urodzeniem też miała Pani wynagrodzenie 2000) to zasiłek chorobowy zwykły (80%) wyniesie 0,8 tamtego zasiłku macierzyńskiego (jeśli był w opcji 100%), tyle samo co tamten zasiłek- (jeśli był w opcji 80%), 1,33 tamtego zasiłku (jeśli był w opcji 60%).

Natomiast w marcu będzie to jeszcze wynagrodzenie chorobowe, które podlega jeszcze składce zdrowotnej, więc będzie nieco ( o 1,25% ) niższe niż zasiłek.
2015-02-17 20:26:04 pudel76
Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Witam mam pytanie ile będzie wynosił mój zasiłek CHOROBOWY na L4.Pracowałam na umowę przez rok zarabiałam 3000 tys brutto przedłużono ze mną umowę dostałam duży awans i podwyżkę 6800 brutto po miesiącu okazało się że zaszłam w ciążę ile będzie wynosił mój zasiłek 12 miesięcy 3000brutto 4 miesiące 6800brutto.
2015-02-17 21:39:32 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jeśli była to podwyżka płacy BEZ zmiany wymiaru etatu to rzeczywiście do podstawy weszłyby miesiące z niższym jak i z wyższym wynagrodzeniem. Tyle, że nie wiemy kiedy ostatnio była Pani na chorobowym ani tego, kiedy uzyska Pani obecne ZLA.

Przy takim szkolnym założeniu jak w pytaniu podstawa wyniosłaby (8 x 3000 + 4 x 6800) : 12, czyli 4266,67 zł. Po odliczeniu skł. społecznych (13,71%)= 3681,71. Stawka zasiłku za 1 dzień zatem = 122,72.

Za pełny miesiąc 31 dniowy 3804,32 brutto. Netto- około- bez wdawania się w zaokrąglenia 3166 zł.

Mówimy o zasiłku chorobowym i macierzyńskim w stawce '100%'. O tym, że jest możliwa stawka 80% i 60% i za jakie okresy Pani wie ?
2015-02-02 08:04:04 KaOr123
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [3]
Witam! Mam dość nietypową sytuację i nie wiem za bardzo jakie mam możliwości. Otóż jestem zatrudniona na umowę o pracę od 2008 roku na pełen etat na czas nieokreślony. Od 21.08.2014 przebywam na zwolnieniu chorobowym. W trakcie tego zwolnienia zaszłam w ciążę i od 12.01.2015 mam zwolnienie z symbolem "B" z zachowaniem ciągłości. Z tego co wyczytałam na stronie ZUS-u to nie ma już 182 dni na zasiłku tylko 270 dni ale licząc od 21.08.2014. Czy tak jest faktycznie? Oraz drugie pytanie czy jeżeli po 270 dniach (od sierpnia 2014) wezmę np jeden dzień urlopu i znowu pójdę to zwolnienie (z symbolem "B) to ile będę mogła na nim przebywać, kolejne 270 dni (a raczej do porodu) czy 182? Proszę o pomoc.
2015-02-02 13:06:27 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
W wątku bardziej idzie o kwoty zasiłków :-)

Tak, dobrze Pani wyczytała, że w swojej sytuacji ma prawo do 270 dniowego okresu zasiłkowego. Tyle, że wlicza się do czas zasiłku z poprzedniego ZLA (nieciążowego).
Zatem obecny okres zakończyłby się 17.05.2015 r., a nie w sierpniu.

By liczyć nowy okres zasiłkowy musiałaby Pani wrócić do pracy ( z orzeczeniem o zdolności do jej wykonywania ) na min. 60 dni- bo przecież kolejne ZLA też byłoby 'ciążowe'. Krótszy okres (nawet jednodniowy) dotyczy zmiany przyczyny niezdolności.

Podstawa- art. 8 i art. 9 Ustawy tzw. zasiłkowej.
2015-02-02 16:02:31 KaOr123
Przepraszam jeszcze chciałam uściślić. Czyli jeżeli nastąpi zmiana przyczyny niezdolności to zaczyna się nowy okres? Bo do tej pory nie miałam problemów z ciążą jako taką tylko miałam zapalenie oskrzeli, czyli chorobę w trakcie ciąży. A kiedy kolejne zwolnienie po krótkiej przerwie dotyczyłoby innej choroby w ciąży bądź jako takich samych problemów z ciążą to jest wtedy nowy okres zasiłkowy?
Z góry przepraszam jeżeli nie zrozumiałam czegoś oczywistego :)
2015-02-02 15:23:40 KaOr123
Dziękuję bardzo za informację
2014-12-29 22:00:02 94.254.209.* | aga735
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [4]
Mam pytanie.Mam na umowie najnizsza krajowa od 1 grudnia br.dostalam podwyzke i aneks w zwiazku ze zmiana stanowiska i moje wynagrodzenie wyniesiek 2000zl netto ale zaszlam w ciaze i dopiero od lutego ide na zwolnienie.Jak zus wyliczy mi chorobowe.Pilne prosze o pomoc
2015-01-16 21:11:01 89.228.131.* | Sylwia1030
Witam. Mam pytanie- w roku poprzednim 2014 w styczniu wróciłam do pracy po macierzyńskim po czym pracowałam tam do kwietnia. Z przyczyn zwolnienia poszlam na pół roku zasiłku dla bezrobotnych i od polowy października do 02 stycznia 2015 byłam bezrobotna. ponieważ od 02-01-2015 r jestem zatrudniona na pelen etat a niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży chciałam się zapytać jaka będzie kwota zasiłku chorobowego jeśli pójdę na zwolnienie po powiedzmy przepracowanym pełnym miesiącu. Czy tyle ile mam teraz na umowie czy śmieszne pieniądze wyliczone na podstawie roku poprzedniego tj.12msc?? Z góry dziękuję :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2015-01-19 09:31:56 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Tak, zasiłek będzie wyliczony jedynie z tego nowego wynagrodzenia. Zdecydowanie nastąpiła:
- zmiana płatnika,
- przerwa w ub. chorobowym,
- powstanie nowego tytułu do ubezpieczenia

w rozumieniu Ustawy tzw. zasiłkowej.
2014-12-29 22:19:39 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jak rozumiem nie doszło jednocześnie do zmiany wymiaru etatu. Zatem podstawa zasiłku ( a wcześniej wynagrodzenia ) chorobowego będzie średnią wynagrodzeń brutto zasadniczo z 12 miesięcy poprzedzających zasiłek. W Pani przypadku- zatem z wynagrodzeń za okres luty 2014- styczeń 2015.
Netto 2000 to 2775 brutto przy standardowych KUP, więc ustawowa podwyżka płacy minimalnej od stycznia w Pani przypadku będzie bez wpływu.

Sytuacja wygląda inaczej jeśli rzeczywiście ZLA będzie dopiero w lutym, ale po październiu 2014 była Pani na chorobowym.
2014-12-29 22:52:32 94.254.209.* | aga735
Dziekuje bardzo za pomoc.
2014-12-29 19:34:09 89.79.218.* | Ania 114
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [2]
Witam,mam pytanie 22 12 2014 poszłam do szpitala, gdzie tam stwierdzono ciązę 8 tyg, z rozpoznaniem poronienie zagrażające, przebywałam w szpitalu do 27 12 2014, 26 12 nastąpiło poronienie, lekarz zalecił 12 dni L4 po szpitalne, w sumie mam wystawione L4 od 22 12 2014 -do 08 01 2015,ale mam je bez kodu B, czy to jest prawidłowe, że nie nalezy mi się od 22 do 26 100 % świadczenia? Pozdrawiam ANNA
2014-12-29 19:52:55 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Aby uzyskać 100% zasiłek za okres do poronienia zamiast 70%* musi być na ZLA albo kod B, albo osobne zaświadczenie o tym, że i kiedy ciąża była.

*80% jeśli było jeszcze przed upływem 33 dni niezdolności do pracy od początku 2014 r. - czyli wynagrodzenie chorobowe.
Zatem albo korekta ZLA, albo uzyskanie dodatkowego zaświadczenia od lekarza prowadzącego w szpitalu.
2014-12-27 20:00:33 195.140.153.* | sytuacja hipotetyczna
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [7]
witam, od 3,5 roku pracuje w jednej firmie na umowe o prace (pelen etat 1680brutto), w ciagu ostatnich 12 miesiecy nie korzystalam z chorobowego. mam kilka pytan odnosnie ewentualnego zajscia w ciaze i wysokosci wyplacanego L4 z powdu ciazy zagrozonej i pozniejszego macierzynskiego:
stuacja pierwsza: pelen etat w obecnej firmie i na obecnych warunkach (1680brutto)
sytuacja druga: zmiana etatu (stworzenie dodatkowego) w obecnym miejscu pracy na 1,5 etatu lub 1 caly na jednym stanowisku i 1/2 na innym- z powodu rozszerzenia zakresu obowiazkow i godzin pracy.
sytuacja 3- w obecnym miejscu pracy pelen etat 1680 brutto + w innym miejscu pracy 1/2 etatu.
czy ktos moglby mi wytlumaczyc jak naliczane bylyby swiadczenia w kazdej z tych sytuacji?
czy w sytuacji 2 wyliczane byloby ze sredniej z 12 ostatnich miesiecy czy od momentu zmiany mowy? jak w sytuacji 3?
2014-12-28 21:21:44 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Skoro w ciąży to zasiłek w stawce 100% podstawy
1. liczony od ...1750 zł, bo taka będzie płaca minimalna w 2015.
2. liczone osobno dwa zasiłki z obu umów, nie ma możliwości by jedna umowa opiewała na więcej niż 1 etat.

3. liczone osobne dwa zasiłki od dwu podstaw.

We wszystkich opcjach za pierwsze 33 dni niezdolności w roku będzie to wynagrodzenie chorobowe.
2014-12-29 09:06:33 195.140.153.* | hipotetycznie
witam, dziekuje za odpowiedz. JEszcze jedno pytanie mnie nurtuje: gdyby w zwiazku zewentualna ciaza pracodawca stwierdzil,ze nie moge pracowac na danym stanowisku na pelen etat, ale moge np pracowac na wykonywanym dotychczas stanowisku na 3/4 etatu i 1/4 etatu na innym (bez przeciwwskazan, np praca ktora moge wykonywac w domu) i w zwiazku z tym chcial zmienic umowe. to wynagrodzenie chorobowe byloby wyplacane ze sredniej z 12 mc czy ze sredniej od momentu zmiany umowy?
2014-12-29 09:45:39 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
O czymś takim decyduje lekarz medycyny pracy, a nie pracodawca bez opinii lekarskiej. Jednostronnie oczywiście pracodawca może złożyć ofertę porozumienia (zmieniającego) stron w tym zakresie. Wypowiedzenie zmieniające, tak jak definitywne co do zasady* nie jest możliwe w czasie ciąży.

Nie dotyczy sytuacji, gdy pracodawca podlega ustawie o zw. grupowych, a w zakładzie dokonywane są reorganizacje.
2014-12-29 10:06:18 195.140.153.* | hipotetycznie
w takim razie, jesli zajmowane przezemnie stanowisko wiaze sie z praca z promieniowaniem RTG oraz w środowisku gazów anestetycznych (co bez dwoch zdan jest zakazane w ciazy) to obowiazkiem pracodawcy jest zmiana warunkow pacy wobec danego stanowiska, czy ma prawo za porozumieniem stron na zmiane zapisu umowy i zajmowanego stanowiska (np na prace typowo biurowa?) pytam bo powoli mysle o zajsciu w ciaze i nie wiem czy nie powinnam w zwiazku z tym szukac innej mniej zagrazajacej ewentualnej ciazy pracy, czy moge zostac tu gdzie pracuje i liczyc na ewentualna zmiane stanowiska pracy w przypadku zajscia w ciaze.
2014-12-29 11:04:34 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
To sprawa jest o tyle prostsza, że nawet przy braku orzeczenia lekarza o niemożności pracy na danym stanowisku- zakaz ten obowiązuje z mocy art. 176 KP i tego Rozporządzenia:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;rady;ministrow;z;dnia,dziennik,ustaw,1996,114,545.html

Pracodawca musi zmienić warunki pracy w taki sposób by wymogów z rozporządzenia nie łamać + ewentualnych dodatkowych wymogów wynikających z orzeczenia lekarskiego.

Jeśli zmiana stanowiska wiązałaby się z obniżeniem wynagrodzenia- powstaje obowiązek wypłacania dodatku wyrównawczego. Jeśli nie ma takiej możliwości w swoim zakładzie, by zmienić stanowisko - zwolnienie z obowiązku pracy ( za wypłatą dotychczasowego wynagrodzenia ). Gdy uzyska Pani ZLA- wynagrodzenie/zasiłek chorobowy na ogólnych zasadach.

Jest więc tu Pani bardzo chroniona, jakakolwiek próba uchylenia się pracodawcy od tych obowiązków zgłoszona do PIP drogo będzie go kosztować, w tym zakresie inspekcja jest bardzo stanowcza. Uprawnienie pracownicy w ciąży jest też na tyle silne, że po prostu może odmówić Pani pracy na dotychczasowym stanowisku,a ewentualna dyscyplinarka będzie nieprawna.
2014-12-29 12:23:34 195.140.153.* | hipotetycznie
dobrze, a czy jak bym chciala pracowac i wiazac by sie miala z tym podwyzka (wynikajaca ze zmiany wykonywanych obowiazkow) to jak naliczane byloby ewentualne zwolnienie chorobowe lub macierzynski- srednia z 12mc czy od momentu zmiany umowy?
2014-12-29 12:33:19 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
1. bez zmiany wymiaru etatu- średnia wynagrodzeń za 12 mc. sprzed miesiąca powstania niezdolności do pracy.
2. ze zmianą wymiaru etatu- tylko z wynagrodzeń nowych, nawet jeszcze nie wypłaconych gdyby niezdolność powstała w pierwszym miesiącu po zmianie wymiaru etatu.

3. ze zmianą wymiaru etatu + nawiązaniu drugiej umowy- dwa niezależnie wyliczane wynagrodzenia/zasiłki chorobowe z wynagrodzenia po zmianie wymiaru etatu + z wynagrodzenia z drugiej umowy.
2014-12-15 23:47:34 46.238.125.* | aktyde85
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [3]
Witam, widzę,że są tutaj osoby, które mają sporą wiedzę w zakresie obliczania L4 oraz macierzyńskiego, więc może i ja znajdę tu odpowiedź do mojej sytuacji. W 2014 r. pracowałam do końca sierpnia na umowę o pracę na pełen etat, wynagrodzenie 2000 zł brutto, od września podjęłam nową pracę, umowa o pracę, w wymiarze 1/2 etatu, ale z wynagrodzeniem 1600 netto (nie wiem jaka jest to kwota brutto), po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży. Natomiast od stycznia podejmuję pracę na kolejne pół etatu, ale u innego pracodawcy, z wynagrodzeniem 2500 zł netto, jak będzie wyglądało moje świadczynie l4 jeżeli poszłabym na zwolnienie w lutym, oraz jak macierzyński (urodzę na początku czerwca).
2014-12-16 09:58:30 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Umowa/wynagrodzenie z umowy, która zakończyła się w sierpniu jest bez znaczenia.
Uzyska Pani w razie chorobowego w tej sytuacji prawo do dwu niezależnych wynagrodzeń chorobowych, apotem zasiłków chorobowych (100%) liczonych od podstaw z obu umów na 1/2 etatu. Podobnie z zasiłkiem macierzyńskim, jeśli urodzi Pani w czasie trwania obu umów, czyli obu ubezpieczeń chorobowych. Tyle, że tu zasiłek jest albo w opcji 80% podstawy przez cały okres wnioskowany możliwych 3 rodzajów u. związanych z rodzicielstwem albo opcja 100% za czas u. macierzyńskiego i dodatkowego macierzyńskiego + 60% za czas. u. rodzicielskiego.

ZLA będą musiały być wystawione w dwu egzemplarzach- trzeba być na zwolnieniu jednocześnie u obu pracodawców.
2014-12-16 15:41:31 46.238.125.* | aktyde85
Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem jednak czy dobrze rozumiem. Czyli część chorobowego, a później macierzyński i inne dodatkowe urlopy, będą liczone osobno, czyli na l4 100% z umowy jednej-1600 plus 100% z umowy drugiej-2000, czy też dodadzą jedną kwotę do drugiej i wyciągną średnią?
2014-12-17 09:47:51 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zasiłek w stawce 100% nie oznacza, że za cały miesiąc będzie to co do złotówki netto dokładnie tyle samo, ile netto z normalnego wynagrodzenia. Wynika to z zaokrągleń podatku PIT, tego że wynagrodzenie chorobowe podlega skł. zdrowotnej, a zasiłek już nie, oraz tego że jedne miesiąc ma dni 30, a inny 31....

Jak napisałem umowa na 2000 netto, skoro u INNEGO płatnika- w ogóle nie bierze tu udziału. Biorą udział niezależnie od siebie nowe umowy. Dając dwa osobne wynagrodzenia chorobowe, potem dwa osobne zasiłki chorobowe, potem dwa osobne macierzyńskie
2014-10-20 17:00:28 tinka2140
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [19]
Witam.Mam problem dotyczący wysokości należącego mi się zasiłku chorobowego.Piszę,iż mam nieco inny przypadek niż te poruszane na forum.Otóż od 23.05.2014,zostałam zatrudniona w firmie która zatrudnia więcej niż 20 pracowników na umowę o pracę na 3/4 etatu,1100 zł netto,na czas określony do 31.12.2014 roku.11.09.2014,dostałam aneks do umowy o zmianie etatu na cały,wynagrodzenie to 1500 zł netto.Niestety tydzień później,okazało się iż jestem ciąży.Kierownictwo kazało mi iść na zwolnienie z powodu ciężkiej pracy.Na zwolnieniu jestem od 1 października.Stąd moje pytanie.Ile będzie wynosił zasiłek chorobowy,biorąc pod uwagę,iż na pełnym etatcie przepracowałam pół miesiąca?
2014-12-03 08:08:17 83.18.68.* | kessi
witam również zwraca się z pytaniem o wysokość zasiłku chorobowego. Mój przypadek wygląda następująco, pracuje w jednej firmie na umowę o pracę 1,5 roku. miesiecznie brutto otrzymuję wynagrodzenie w wys. 2420 zł, plus premie kwartalne ok 300 zł brutto i nagroda w listopadzie 2000 zł brutto, 1394 zł netto. jestem w ciązy i od stycznia planuje iść na zwolnienie, w listopadzie przebywałam tydzień na zwolnieniu lekarskim z powodu choroby, czy licząc średnie świadczenie do kwoty wliczać się będą wszystkie dodatkowe świadczenia?
2014-12-03 08:56:15 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Podstawa zasiłku będzie ta sama, co chorobowego z listopada. Jeśli już wtedy była Pani w ciąży- (zasiłek był 100%) to ten styczniowy będzie identyczny. Jeśli było to zwykłe 'chrobowe' (80%) to zasiłek będzie o 1/4 wyższy.
2014-12-03 09:00:26 83.18.68.* | kessi
dziekuje za odpowiedź. czyli rozumiem, że jeśli poczekałabym do początku marca to zasiłek byłby wyższy?, nie rozumiem też faktu takiego, iz do mojego chorobowego listopadowego nie wliczono nagrody, bo to równiez powinna byc średnia tak?
2014-12-03 09:16:11 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jeśli pomiędzy zasiłkami są pełne 3 mc kalendarzowe- w Pani przypadku byłby to XII-II, to podstawę zasiłku ustala się na nowo- czyli znów zasadniczo z 12 mc wstecz- czyli z okresu III'14-II'15.

To, czy owa nagroda jest wliczana, czy nie lub w jakim stopniu zależy od jej charakteru i uregulowania w regulaminie wynagradzania, premiowania itp.
Np. nagroda, która jest wypłacana w pełnej wysokości bez względu na to, jak długo w okresie za który się ją przyznaje pracownik był niezdolny do pracy- nie wlicza się do podstawy, bo nie jest też ona oskładkowana.
2014-10-20 17:59:19 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie ma znaczenia to, że tylko część miesiąca- podstawą zasiłku będzie w tej sytuacji tylko to nowe wynagrodzenie w wysokości pełnomiesięcznej.

Mimo, że w ciąży mówimy o zasiłku od 100% podstawy- nie oznacza to co do złotówki owych 1500 zł netto/miesięcznie.
Pomijam kwestię jeszcze tego, że do wyczerpania 33 dni niezdolności do pracy w 2014 r. (licząc od stycznia) będzie to wynagrodzenie chorobowe- co wynika z art. 37 ustawy zasiłkowej.

Ps.
Pracodawca nie miał prawa 'kazać iść na zwolnienie'. Tu nastąpiła poważna nieprawidłowość, i spore prawdopodobieństwo kontroli ZUS.
2014-10-20 18:22:54 tinka2140
Dziękuję za odpowiedź.Wiem już ,że moje wynagrodzenie będzie pomniejszone o 13,7% na składki,z tym się liczę.Liczę się również z ewentualna kontrolą ZUS,ale no cóż,musiałm pójść na to zwolnienie i mogę mieć problemy nie z mojej win.Nie zrozumiałam jedynie tej kwestii co do tych 33 dni,czy to chodzi o to,że nie mam ciągłości zwolnienia przez 33 dni?W sensie,że jestem na zwolnieniu dopiero 21 dni?
2014-10-20 19:01:08 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Pomniejszenie o 13,71% dotyczy kwoty brutto, a nie netto. I nie jest na składki- bo w czasie chorobowego takowe (społeczne)nie są odprowadzane.

Kwestia 33 dni dotyczy tego, że w roku kalendarzowym za pierwsze (niekoniecznie ciągłe) 33 dni niezdolności do pracy (czyli wliczając np. 12 dni grypy z czerwca) płaci pracodawca ze swoich środków- wynagrodzenie chorobowe. Pomijam pracowników 50+ dla których ta granica to 14/15 dzień. Od 34 dnia jest to zasiłek już z ub. chorobowego w ZUS. I tu też pojawia się subtelna różnica w wysokości 'na rękę', bo wynagrodzenie podlega PIT i skł. zdrowotnej, a zasiłek już tylko PIT.
-------------------------------------
"liczę się z kontrolą"- czy z utratą/zwrotem zasiłku również ?

Przecież jak rozumiem nie ma kwestii zagrożonej ciąży, nie ma sytuacji niezdolności do pracy z powodu stanu zdrowia.

1. Jeśli pracownica wykonuje pracę zabronioną dla kobiet w ciąży- jest konkretne rozporządzenie mówiące co to za prace i zajdzie w ciążę albo
2. W związku z ciążą uzyska orzeczenie o niemożności pracy na konkretnym stanowisku

pracodawca ma obowiązek zmienić to stanowisko ( z zachowaniem przynajmniej poprzedniego wynagrodzenia ). Tylko w przypadku rzeczywistego braku takiej możliwości- ma zwolnić pracownicę z obowiązku świadczenia pracy- tj. wysłać ją do domu i płacić wynagrodzenie.

Obecnie po wykorzystaniu 33 dni po prostu dojdzie do wyłudzenia świadczenia z ZUS.

Podstawa- art. 179:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-osmy-uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem/art-179
2014-10-20 19:24:58 tinka2140
Już wszystko jasne.Jeszcze jedno pytanie odnosnie tego ile odtraci mi zus przy wypłcaniu zasiłku?Co do zwolnienia.Fakt pracodawca kazał iść na zwolnienie,co nie zmienia faktu że w ciąży wcale nie czuję się rewelacyjnie.Wymioty,mdłości,osłabienie bóle nóg i kręgosłupa.Może i nie jest to faktem choroby,jednakże w miejscu gdzie ja pracuje(sieciówka sklepów spożywczych)jest to duże utrudnienie.Więc uważam,że to żadne wyłudzenie.Znam przypadki lewych zatrudnień w pracy(osoba nigdy noe pracowała,jedynoe fikcyjnie,na papierze)a później cała ciąża na zwolnieniu a później płatnym zasiłku macierzyńskim i nikt jej nie sprawdził.W tym wypadku można mówić o wyłudzaniu.Pozdrawiam.
2014-10-20 19:41:15 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Nie wiem jakie ma Pani brutto. Przy 1500 netto i standardowych pracowniczych KUP ( praca w tej samej miejscowości co zamieszkanie ) i tylko jednym dochodzie podlegającym PIT oznacza to 2058 brutto.

Zatem zasiłek wyniósłby [(2058 - 13,71%) x 31/30] x 82% = ok. 1504 + miesięczna kwota wolna = 1550 za pełny 31 dniowy miesiąc kalendarzowy. Około- bo bez wdawania się w zaokrąglenia do 1 zł podstawy opodatkowania.
2014-10-20 20:21:43 tinka2140
brutto w umowie mam 2000.reszta się zgadza w sensie zamieszkania i jednym dochodzie.
2014-10-20 20:35:11 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
No więc jest mniej niż 1500 netto wypłaty, bo 1459,48 zł.

Zasiłek chorobowy zatem na poziomie 1508 zł 'na rękę' za 31 dniowy miesiąc kalendarzowy.
2014-10-20 22:40:53 tinka2140
Dziękuje serdecznie za wnikliwe informacje :) Czytałam o tych obliczeniach na wielu forach i zbladlam jak gdzieś ktoś mi wyliczył,że dostanę jakieś 1260 na rękę.Pozdrawiam i jeszcze raz stokrotne dzięki :)
2014-10-21 09:33:02 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Pewnie liczono dla 'zwykłego' chorobowego- czyli bez okoliczności ciąży, a więc dla stawki 80%.
2014-10-27 14:45:07 tinka2140
Piszę ponownie bo mam wątpliwości.Otórz w miesiącu zmiany etatu tj.za wrzesień otrzymałam wypłatę w wysokości 1360 zł,z uwagi iż część miesiąca pracowałam na 3/4 etatu a część już na cały etat.I teraz nie wiem jak będzie mi naliczone wynagrodzenie za czas zwolnienia od 1.10-31.10.Jeśli byłoby można prosić o takie wyliczenie byłabym bardzo wdzięczna,gdzyż rozwiałoby to moje wszelkie wątpliwości.Oraz pytanie 2 czy fakt tego wynagrodzenia w kwocie 1360 nie zmienia faktu wcześniejszego Pana wyliczenia co do zasiłku chorobowego ?
2014-10-27 14:56:47 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Od 2000 brutto. Byłoby inaczej, gdyby zmiana wymiaru etatu (i wynagrodzenia) nastąpiła już w trakcie pobierania chorobowego.
2014-10-27 15:27:57 tinka2140
Super.Dziękuje.Noi pozostaje jeszcze wyluczenie mojego wynagrodzenia w czasie 31 dni zwolnienia w pazdzierniku i ewentualnego miesiecznego zwolnienia w listopadzie.Jak to sie ma z tym 33 wyplaceniem przez pracodawce?Chodzi mi o to jak to wszystko zostałoby wyliczone na wynagrodzeniu w lisopadzie i zasilju w grudniu?Bo ja szczerze mówiąc nic nie rozumiem.
2014-10-27 19:25:10 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Jak rozumiem przed 1 października nie miała Pani ani jednego dnia zwolnienia lekarskiego w 2014 r.

Zatem za październik uzyska Pani wynagrodzenie chorobowe za 31 dni, za listopad wynagrodzenie ch0robowe za 2 dni i zasiłek chorobowy za 28 dni.

Jak już wcześniej napisałem wynagrodzenie chorobowe jest nieco niższe od zasiłku bo podlega jeszcze skł. zdrowotnej. Za październik byłoby to ok. 1486 zł.
2014-10-27 19:58:19 tinka2140
Dokładnie tak.Nigdy w życiu w żadnej pracy nie korzystałam ze zwolnień lekarskich.To moje pierwsze zwolnienie stąd tyle niewiadomych.Tak też mniej więcej wyliczałam sama na podstawie informacji znalezionych w internecie,choć nie były one wszystkie jednakowe.Dziękuję serdecznie za ponoc.Jest ona dla mnie bardzo ważna i pomocna.Pozdrawiam serdecznie :)
2014-12-09 16:20:19 tinka2140
Witam,a czy mogłabym dostac jakies konkretne wyliczenia odnośnie wynagrodzenia z pracy i zasiłku z zus?bo już znowu nic nie rozumiem.W listopadzie za październik otrzymałam 1506 zł wynagrodzenia,zaś dzisiaj za listopad wpłynęło mi 1480 zasiłku z zus.
2014-09-07 15:08:49 krystyna29
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [6]
Witam, piszę w sprawie zasiłku chorobowego w ciąży. Przez 8 miesięcy pracowałam na najniższej krajowe, później przez 4 następne miałam inna pracę za 2000 zł netto. 15 sierpnia 2014 poszłam na zwolnienie chorobowe w ciąży i mam dwa pytania.
1.Czy średnia z 12 miesięcy do wypłaty zwolnienia chorobowego, a później zasiłku chorobowego będzie brana pod uwagę od lipca wstecz, czy od 15 sierpnia wstecz?
2. Czy pracodawca przez pierwsze 33 dni chorobowego mógł mi wypłacić ostatnią pensję (2000 netto), czy już od 15 sierpnia (od dnia zwolnienia chorobowego) jest to średnia z 12 miesięcy?
2014-09-08 10:34:15 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Co znaczy 'inną pracę' ?

Jeśli jest to nowe zatrudnienie u innego pracodawcy, to do podstawy chorobowego będą brane wynagrodzenia tylko z tej nowej umowy, czyli do lipca włącznie.

Podstawa wynagrodzenia chorobowego jest taka sama jak zasiłku chorobowego. Kwoty netto są nieco inne, ze względu na to, że zasiłek chorobowy w odróżnieniu od wynagrodzenia chorobowego nie podlega s. zdrowotnej.
2014-09-09 09:27:01 krystyna29
,,inną pracę" u tego samego pracodawcy, ale w innej placówce
2014-09-09 09:34:24 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Na podstawie nowej umowy ? Jeśli tak, to czy była ona bezpośrednio po poprzedniej ? Czy było to oddelegowanie w ramach tej samej umowy. Czy jednocześnie doszło do zmiany wymiaru etatu/pensum ?
2014-09-09 13:21:03 krystyna29
U mnie to takie pomieszane. Miałam u tego samego pracodawcy umowę o pracę w jednej firmie (1200) + umowę zlecenie w jego drugiej firmie (800 zł). Po pewnym czasie wszystko przepisał mi na umowę o pracę w jednej firmie. Z miesiąca na miesiąc.
2014-09-09 20:38:23 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Sam przepisał bez Pani zgody...

Jeśli stroną zarówno u. o pracę jak i zlecenia był ten sam podmiot, to zlecenie nie stanowiło samoistnego tytułu do ubezpieczeń, podstawą składek była suma wynagrodzeń z obu umów.

Jeśli inny podmiot (nieważne, że z udziałem tej samej osoby) to w tej sytuacji zlecenie nie mogło być tytułem do ub. chorobowego.

Zatem w tej pierwszej sytuacji podstawa zasiłku będzie wynosić ową sumę wynagrodzeń brutto, która dawała sumę 2000 zł netto.

W tej drugiej sytuacji:
- podstawa będzie jak wyżej, jeśli nowa umowa wiązała się ze zmianą wymiaru etatu
- podstawa będzie średnią z 8 wynagrodzeń z etatu dających owe 1200 netto i 4 wynagrodzeń dających 2000 netto.
2014-09-10 11:34:52 krystyna29
dziękuję serdecznie za pomoc :)
2014-08-22 11:28:48 77.254.152.* | xx488
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Witam. Proszę o pomoc.
Jestem zatrudniona od marca 2014 r. na umowę o pracę na czas określony (2 lata), to moja pierwsza umowa o pracę. Moje wynagrodzenie wynosi miesięcznie 1344 zł brutto (jest obniżone ze względu na to, ze to moja pierwsza umowa i pracodawca miał taką możliwość obniżenia wynagrodzenia i składek przez pierwszy rok). Jestem w ciąży i chciałam zapytać jak będzie liczony po 33 dniach przebywania na L4, zasiłek chorobowy z ZUS? Czy oni będą liczyć również od tej obniżonej kwoty 1344 zł brutto czy od 1680 zł? Bardzo proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję.
2014-08-22 11:36:30 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Od podstawy od jakiej były odprowadzane składki (w tym chorobowa właśnie) czyli od 1344 zł.

Wynika to wprost z art. 45, ust. 1 ustawy tzw. zasiłkowej w nawiązaniu do art. 6, ust. 2 ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
2014-08-14 14:10:40 46.253.217.* | Luśka
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [2]
Witam serdecznie, jak każdy tutaj proszę o radę, mam nadzieje ze ktoś mi pomoże jestem w czwartym miesiącu ciąży, pracowałam od kwietnia 2013 roku na poł etatu, Szefowa zmieniła mi etat w lipcu na cały kwota brutto 2000zł, nie wiedziałam o ciązy jeszcze, niestety od od sierpnia jestem na L4 ze względu na zagrożona ciążę, wiem ze przez 33dni pracodawca wypłaca mi pieniazki ale chciałam zapytać jakie składki ZUS będzie płaciła za mnie gdy ja jestem na L4, próbowałam to obliczyć ale mi to nie wychodzi :( pozdrawiam i dziekuje
2014-08-14 20:40:10 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Wynagrodzenie chorobowe NIE jest podstawą ub. społecznych. Zatem gdy zwolnienie zaczęło się np. 10 sierpnia, to za sierpień zostanie wypłacone wynagrodzenie za pracę za 9 dni i chorobowe za 22 dni. I tylko od tego pierwszego zostaną odprowadzone składki emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe , fundusz pracy.

Natomiast wejdzie ono do podstawy s. zdrowotnej i zaliczki PIT. We wrześniu już żadne składki społeczne nie będą zapłacone, dojdzie do przejścia na zasiłek chorobowy. Ten nie podlega już nawet s. zdrowotnej.

Na potrzeby emerytalno-rentowe okres niezdolności do pracy- czy to z wynagrodzeniem, czy z zasiłkiem chorobowym jest okresem nieskładkowym.
2014-08-15 11:03:34 46.253.217.* | Luśka
bardzo dziekuje za pomoc :) pozdrawiam :)
2014-07-16 20:26:02 89.70.210.* | Karina s
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Dziękuje za pomoc. W takim razie w mojej sytulacji, kiedy z mężem chcemy sie starac o dziecko warto byłoby porozmawiać z pracodawca o zwiększenie etatu i kwoty odprowadzanych składek. Ile musiałabym przepracować na zmienionym wymiarze czasu pracy i przez jaki okres pracodawca musiałby odprowadzać zwiększone składki aby ZUS wypłacił wiecej zasiłku ?
2014-07-21 13:01:52 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Zmiana wymiaru etatu powoduje liczenie podstawy od nowa- czyli wystarczyłoby gdyby nastąpiła ona nie później niż w miesiącu powstania niezdolności do pracy/porodu.
Sama zmiana wynagrodzenia, bez zmiany wymiaru etatu powoduje, że podstawa zasiłku obejmuje wynagrodzenia sprzed podwyżki nawet z 12 mc- na zasadzie ogólnej.
2014-07-16 12:46:46 94.254.204.* | Karina s
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Dziekuje za odpowiedz. Czyli prostymi słowami ZUS zapłaci w obecnej sytulacji ok 300 zł ?
2014-07-16 17:07:29 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Więcej- bliżej tych 360. No chyba, że znów zmieni Pani wymiar etatu lub uzyska podwyżkę lub podejmie dodatkowo inną pracę.
2014-07-16 01:13:10 89.70.210.* | Karina s
Re: Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży [1]
Dziekuje za odpowiedz. Czyli mam rozumieć, ze w wypadku zajścia w ciaze ZUS bedzie płacił kwotę jaka otrzymuje obecnie tj 360 zł ? Jeśli miesiąc przed ciaza etat sie zwiększy otrzymam wyższy zasiłek ? Pogubiłam sie w tym wszystkim księgowa mowila ze pomimo zmiany etatu średnia zostanie wyliczona z ostatnich 12 miesięcy.
2014-07-16 09:59:30 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Księgowa nie ma racji. Byłoby tak, gdyby miała Pani zmianę wynagrodzenia BEZ zmiany wymiaru etatu.

Zasiłek chorobowy wylicza się od podstawy, która jest wyliczana z wynagrodzenia brutto. Nawet przy jednoskładnikowym stałym wynagrodzeniu zasiłek 100% za pełny miesiąc kalendarzowy nie jest idealnie równy wynagrodzeniu netto. Różni się choćby w taki zakresie, w jakim jeden miesiąc ma dni 31, a jeden 30. Zresztą na zasiłku majowym przecież też nie miała Pani przelewu idealnie na 944 zł. Wynika to m.in. z tego, że zasiłek nie podlega skł. zdrowotnej i z tego, że PIT nie jest idealnie liniowy.