wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaWiadomościPodatki > Poradniki
 • PIT 2007 - zmiany ważne dla przedsiębiorców
  1.12.2006
  PIT 2007 - zmiany ważne dla przedsiębiorców
  Czy w przyszłym roku będzie mniej biurokracji? Ile będzie można wrzucić jednorazowo w koszty zamiast amortyzować? Jak funkcjonować w obliczu nowej definicji działalności gospodarczej?
 • Spółka jawna - spis z natury
  30.11.2006
  Spółka jawna - spis z natury
  Czy obaj wspólnicy spółki jawnej muszą dokonać rozliczenia podatku dochodowego w oparciu o spis z natury na koniec miesiąca, jeżeli postanowienie o sporządzeniu spisu z natury otrzymał tylko jeden ze wspólników?
 • Jakie zmiany w CIT od nowego roku?
  29.11.2006
  Jakie zmiany w CIT od nowego roku?
  W podatku dochodowym od osób prawnych od stycznia pojawi się wiele nowych, bardzo istotnych zapisów.
 • 29.11.2006
  Podatnik określi, kiedy wykonano część usługi
  Nowelizacja ustawy o VAT zmieni moment powstania obowiązku podatkowego. Konieczność zapłaty podatku powstanie już po częściowym wykonaniu usługi. Jeśli podatnik dobrze przygotuje umowę, nie będzie miał problemów z fiskusem.
 • Zmiana stawki VAT w trakcie obowiązywania umowy
  27.07.2006
  Zmiana stawki VAT w trakcie obowiązywania umowy
  W większości przetargów cena, którą zleceniodawca zapłacić ma za usługę zapisana jest w umowie w kwocie brutto. Czyli wraz z zawartym w niej podatkiem VAT. To poważny kłopot dla wszystkich, dla których w trakcie realizacji kontraktu zmieniła się stawka VAT.
1 -25 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Akcyza na e-papierosy od 2018 r. Budżet ma zyskać prawie 100 mln zł rocznie Akcyza na e-papierosy od 2018 r. Budżet ma zyskać prawie 100 mln zł rocznie
Wprowadzenie akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych i tzw. nowatorskie wyroby tytoniowe przewiduje przygotowany przez resort finansów projekt nowelizacji ustawy o akcyzie. Zmiana ma dać budżetowi prawie 100 mln zł rocznie.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Małe firmy miały zapłacić dużo niższy ZUS. Teraz ministerstwo wycofuje się z części deklaracji Małe firmy miały zapłacić dużo niższy ZUS. Teraz ministerstwo wycofuje się z części deklaracji
Zamiast 32 zł już 175 zł. Ministerstwo Rozwoju zmienia w swoim projekcie wartości minimalnej składki na ZUS, jaką mieliby płacić mikroprzedsiębiorcy. Korekta ma być odpowiedzią na protesty związków zawodowych. W ocenie pracodawców może być początkiem końca zapowiadanej rewolucji.