wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaWiadomościPodatki > Poradniki
 • Jakie zmiany w CIT od nowego roku?
  29.11.2006
  Jakie zmiany w CIT od nowego roku?
  W podatku dochodowym od osób prawnych od stycznia pojawi się wiele nowych, bardzo istotnych zapisów.
 • 29.11.2006
  Podatnik określi, kiedy wykonano część usługi
  Nowelizacja ustawy o VAT zmieni moment powstania obowiązku podatkowego. Konieczność zapłaty podatku powstanie już po częściowym wykonaniu usługi. Jeśli podatnik dobrze przygotuje umowę, nie będzie miał problemów z fiskusem.
 • Zmiana stawki VAT w trakcie obowiązywania umowy
  27.07.2006
  Zmiana stawki VAT w trakcie obowiązywania umowy
  W większości przetargów cena, którą zleceniodawca zapłacić ma za usługę zapisana jest w umowie w kwocie brutto. Czyli wraz z zawartym w niej podatkiem VAT. To poważny kłopot dla wszystkich, dla których w trakcie realizacji kontraktu zmieniła się stawka VAT.
1 -25 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Zwrot podatku VAT. Resort finansów szykuje projekt ws. podzielonej płatności Zwrot podatku VAT. Resort finansów szykuje projekt ws. podzielonej płatności
Split payment ma przewidywać, że sprzedawca będzie otrzymywać kwotę netto na swój rachunek podstawowy, natomiast VAT wpływałby na jego specjalne konto VAT. Z tego konta firma mogłaby płacić VAT naliczony na fakturach, które otrzymuje od swoich dostawców.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

PIT 2015: tylko kilka dni zostało na rozliczenie z fiskusem PIT 2015: tylko kilka dni zostało na rozliczenie z fiskusem
Już w przyszłym tygodniu - 2 maja - minie termin składania zeznań podatkowych. Ministerstwo Finansów przygotowało rozwiązania, które ułatwią podatnikom rozliczenie na czas. Dziś do północy można zadawać pytania przez specjalną aplikację internetową.