Na skróty
Money.plFirmaWiadomościKapitałMożna dostać 300 tys.na firmę na wsi
2008-06-10 06:58

Można dostać 300 tys.na firmę na wsi

Można dostać 300 tys.na firmę na wsi
fot: PAP/Piotr Polak


Jeśli przedsiębiorca zadeklaruje, że zatrudni co najmniej pięć osób, otrzyma maksymalnie 300 tysięcy złotych bezzwrotnej pomocy.

Gazeta Prawna informuje, że 100 tysięcy złotych na założenie firmy otrzyma osoba, której działalność będzie dotyczyć między innymi przetwórstwa lub obrotu produktami rolnymi, pod warunkiem, że utworzy przynajmniej jedno miejsce pracy.

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dariusz Wojtasik wyjaśnia na łamach Gazety Prawnej, że jeśli Agencja w sierpniu dostanie pierwsze wnioski, pieniądze wypłaci w ciągu kilku miesięcy.

Wojtasik mówi, że w latach 2007- 2013 na ten cel zostanie przeznaczone ponad miliard euro, w tym roku 102 miliony.

Eksperci podkreślają, że unijna pomoc na rozwój małych firm na wsi zmniejszy ukryte bezrobocie na terenach wiejskich.



(IAR)
Tagi:unia, firma, dotacja, wieś, zakładam firmę
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


2012-11-13 20:53:41 46.134.217.* | anna44
Re: Można dostać 300 tys.na firmę na wsi [0]
a na sklep z jednym pracownikiem tez?
2008-06-20 15:42:02 212.203.136.* | trish
Re: Można dostać 300 tys.na firmę na wsi [0]
to jest jakas bzdura totalna! Dotacje dla rolnika pdt"roznicowanie w kierunku dzialalnosci nierolniczej" po pierwsze juz minal termin przyjmowania wnioskow dawno temu a po drugie bylo tylko 100 tys a nie 300!!! Najpierw bylo wszystko w fazie projektow (z reszta niektorzy mysla ze dalej tak jest) pozniej ogloszone w okolicy 26 maja a termin przyjmowania wnioslow od 5czerwca do wyczerpania limitu. w ciagu niecalego tygodnia srodki w dolnoslaskim sie rozeszly. a wy piszecie takie bzdury na tym necie! internet to jeszcze lepsza manipulacja ludzmi niz TVP i Gazeta Wyborcza! Az przykro czytac:/
-1 spadek
2008-06-16 08:18:59 83.23.140.* | próbująca
Re: Można dostać 300 tys.na firmę na wsi [0]
tu chodzi o rolników czy o firmę na wsi????
więc chyba każdy może startować.
2008-06-14 00:48:49 213.158.196.* | z prowincji
Re: Można dostać 300 tys.na firmę na wsi [0]
mnie nawet 11tys z urzędu pracy nie dali, a po studiach nadal mieszkam na wsi i byłam bezrobotna, a co dopiero 300.000zł. tak jak ktoś powiedział, jakby coś takiego rzeczywiście było, to i tak dostaną to koryciarze a nie ludzie ze wsi. ja nie dostałam dotacji, ale za to żona znajomego biznesmena tak, dzięki temu żona dalej gotuje dzieciom obiady a on ma nową maszynę gratis. tak to wygląda - to nasza z********* urzędnicza polska. celowo nie piszę jej nazwy z duzej litery i żałuję, że Galicja nie pozostała pod władaniem Austriaków.
2008-06-13 20:52:54 87.96.72.* | bllle
Re: Można dostać 300 tys.na firmę na wsi [1]
co za bezczelność nie dość ze rolnicy dostają kasę z uni za gruntu to jeszcze dostana na działalność na tych gruntach a bezczelni z miasta będą odbierać uprawia czom ziemi gotówkę
a z drogiej strony to i tak leper najwięcej zainkasuje??
2008-06-14 00:09:28 78.8.64.* | piotrek emigrant
rolnicy już nie mają ziemi wykupili ją koryciarze co przy korycie są nawet w każdej gminie nie mówiąc o głównym korycie stokłosa sk.....syn syn lepera itp firmy też nie otworzy rolnik ale kasa idzie z UE to wymyślają żęby ściągnąc a tobie każą się zastanawiać czy możesz w swoim samochodzie palić jestem ciekawy ilu ludzi zapłaciło za to karę
2008-06-12 12:39:25 80.52.237.* | _Janusz_
To są jakieś propagandowe bzdury, jak zwykle [0]
przed chwilą dzwoniłem do ARiMR, pani poinformowała mnie, że takie działanie nie istnieje, żadnych wniosków niegdzie nie można składać, bo to jest dopiero zaledwie projekt rozporządzenia MR i nie wiadomo, czy w ogóle będzie kiedykolwiek przyjęty.
2008-06-11 23:10:07 83.20.113.* | Tomasz Zawada
Re: Można dostać 300 tys.na firmę na wsi [1]
a gdzie mozna sie dowiedziec czegos wiecej o tych dotacjach??
2008-06-20 10:45:02 87.205.153.* | antyoszołom
ble-ble
2008-06-10 10:30:55 83.28.125.* | Rudno
Re: "Gazeta Prawna"- unijna pomoc dla wiejskich firm [5]
No miastowi zakładać firmy na wsi. Przecież można skosić kasę. I co ilu chętnych?
2008-06-10 14:16:29 pavell
chętnych będą tysiące. tylko na pewno nie każdy dostanie te 300 tys.
2008-06-10 11:08:50 Pajchiwo  [ Tysiącznik na forum ]
Pozornie wszystko jest O.K.
Wcale nie trzeba jeździć na jakieś wielkie zadupie - wystarczy 10-15 kilometrów od miasta założyć firmę i zatrudniać ludzi ze wsi za pół ceny, płacąc małe kwoty za grunt i otwierając "przedstawicielstwo" (jedna "reprezentacyjna" osoba w małym ale ładnym lokalu, w mieście) i za te 300 można sobie kupić dobrą promocję marki.
Tylko problem polega na tym, że trzeba najpierw namówić rolników na przestawienie produkcji na nasze potrzeby - najlepiej chyba kontraktacja, ale to się wiąże z kosztami zabezpieczeń.
2008-06-10 10:45:37 213.208.85.* | spoko,spoko
Spoko,znajdzie się sporo chętnych,bo na papierze wszystko mozna założyć,a wiadomo że Jóźko będzie pracował,a pan menadżer zbierał owoce,czyli po staremu,bez zmian.
2008-06-11 23:26:55 78.131.148.* | Darius Darius
A któż broni Jóźkowi menadżerować? Niech se chłopak spróbuje. Tak to już jest że świat dzieli się na tych co sobie radzą i na resztę, i co chcesz z tym walczyć?
2008-06-13 10:38:08 83.22.221.* | naiwny?
To prawda, że się tak dzieli. Ale odpowiedzialnością tych, którzy sobie radzą jest pomóc rozwinąć się tym z tej "reszty" którzy mają wole ku temu. O to warto zawalczyć, wykorzystując choćby tą opcję wsparcia o której mowa wyżej.
Podobne wiadomości
Bez inwestowania w kompetencje nie licz na sukces Bez inwestowania w kompetencje nie licz na sukces
Małe i średnie polskie firmy wciąż nie mają odpowiedniej świadomości, jakie korzyści może to przynieść.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Prowadzisz firmę? Doradzą ci jak obniżyć rachunki za prąd Prowadzisz firmę? Doradzą ci jak obniżyć rachunki za prąd
Dziesięć podmiotów z całej Polski będzie świadczyć bezpłatną usługę doradztwa energetycznego dla mikro i małych firm.