Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W przyszłym roku upadnie 2 tys. firm?

0
Podziel się:

Takie mogą być konsekwencje rosnących zaległości w płatnościach.

W przyszłym roku upadnie 2 tys. firm?
(Benis Arapovic/Dreamstime.com)

Takie mogą być konsekwencje rosnących zaległości w płatnościach. Firmy mądrzejsze o doświadczenia kryzysu wystrzegają się nowych kredytów - rozwój finansują, opóźniając płatności kontrahentom.

W samej tylko branży budowlanej nieuregulowane płatności w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły o prawie 100 proc - pisze _ Dziennika Gazeta Prawna _. Zdaniem gazety w niekończącym się łańcuszku zatorów płatniczych coraz więcej firm bankrutuje mimo rosnącej liczby zamówień i lepszych prognoz eksportowych.

Dziennik szacuje, że w przyszłym roku liczba bankructw przekroczy dwa tysiące i będzie zbliżać się do najgorszego pod tym względem 2003 roku. Zdaniem gazety do największego odsetka upadłości dojdzie w budownictwie. Na stałe z rynku może zniknąć nawet 300 firm, bo tu dochodzi do największych opóźnień w płatnościach, wynoszących średnio 30 dni. Ogólnie, jak podkreśla gazeta, według szacunków w przyszłym roku zagrożonych upadkiem będzie 2050 firm.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t97664.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/plajtuje;wiecej;firm;niz;przed;rokiem,26,0,640282.html) Plajtuje więcej firm niż przed rokiem Upadłość ogłosiło już blisko 370 przedsiębiorstw. Ich obroty to ponad 3,5 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t47034.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/ogolnoeuropejski;telefon;dla;firm,78,0,729678.html) Ogólnoeuropejski telefon dla firm Unijna komisarz Neelie Kroes apeluje o stworzenie numeru ułatwiającego życie konsumentom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t77993.jpg ) ] (http://msp.money.pl/ksiegowosc-internetowa/artykul/ulga;na;zle;dlugi;szansa;dla;przedsiebiorcow,130,0,727170.html) Ulga na złe długi, szansą dla przedsiębiorców Problem z nieściągalnymi płatnościami dotyka obecnie coraz większą rzeszę firm. Przedsiębiorstwa tracą niejednokrotnie płynność finansową, nie tylko przez nie otrzymanie należności, ale również przez obowiązek opodatkowania sprzedaży, pomimo że należności za wystawioną fakturę nigdy nie trafiły do ich kasy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)