wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaWiadomościKapitał
  • 2.12.2003
    UOKiK: Zwalczanie karteli celem priorytetowym
    Zwalczanie karteli, czyli nielegalnych porozumień stosowanych przez niektóre firmy, jest celem priorytetowym polityki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) - zapewnił prezes Urzędu Cezary Banasiński.
  • 2.12.2003
    Propozycja nowego systemu legislacji chemikaliów
    Nowy system legislacji związków chemicznych zaproponowany przez Komisję Europejską 29 października 2003 r. nie tylko zmniejszy ryzyko negatywnego wpływu chemikaliów na zdrowie ludzkie i środowisko, ale też przyspieszy rozwój nauki i przemysłu chemicznego - powiedział w poniedziałek Komisarz UE ds. Badań Naukowych Philippe Busquin podczas warsztatów w Isprze (Włochy).
1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Koszt zatorów płatniczych w Polsce przekracza 100 mld zł rocznie Koszt zatorów płatniczych w Polsce przekracza 100 mld zł rocznie
Przedsiębiorcy pytani w badaniu o największe bariery w pracy na pierwszym miejscu wskazali wysokie opodatkowanie oraz skomplikowany system podatkowy.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Firmy w coraz trudniejszej sytuacji. Co zrobić, by wyjść na prostą? Firmy w coraz trudniejszej sytuacji. Co zrobić, by wyjść na prostą?
Słabsza od oczekiwanej dynamika gospodarki, rosnące wyzwania rynkowe i zbyt wysokie zobowiązania powodują, że coraz większej liczbie firm trudno utrzymać stabilny rozwój. Dla sporej grupy przedsiębiorstw nadchodzi więc czas dostosowywania się do trudniejszej rzeczywistości, zmiany modelu biznesowego, uelastycznienia działania czy wręcz zmian personalnych. Trafna diagnoza problemów i podjęte w odpowiednim czasie działania pozwalają w wielu wypadkach uniknąć upadłości. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z postępowań restrukturyzacyjnych.