wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaWiadomościKapitał
 • 8.12.2003
  Państwo zapłaci za piratów
  Miliardy złotych odszkodowań będzie musiał prawdopodobnie wypłacić budżet państwa, po przystąpieniu do UE, producentom programów komputerowych, nagrań muzycznych, filmów, luksusowych perfum czy zegarków za straty poniesione z powodu sprzedaży nielegalnych podróbek
 • 5.12.2003
  Polska potrzebuje dobrze wykształconych kadr
  Kadry o wysokich kwalifikacjach są warunkiem rozwoju inwestycji zagranicznych po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej - powiedział na czwartkowej konferencji w Warszawie, podsumowującej projekt PHARE 2000 dotyczący krajowego systemu szkolenia zawodowego, wiceminister gospodarki Marek Szczepański.
 • 2.12.2003
  UOKiK: Zwalczanie karteli celem priorytetowym
  Zwalczanie karteli, czyli nielegalnych porozumień stosowanych przez niektóre firmy, jest celem priorytetowym polityki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) - zapewnił prezes Urzędu Cezary Banasiński.
 • 2.12.2003
  Propozycja nowego systemu legislacji chemikaliów
  Nowy system legislacji związków chemicznych zaproponowany przez Komisję Europejską 29 października 2003 r. nie tylko zmniejszy ryzyko negatywnego wpływu chemikaliów na zdrowie ludzkie i środowisko, ale też przyspieszy rozwój nauki i przemysłu chemicznego - powiedział w poniedziałek Komisarz UE ds. Badań Naukowych Philippe Busquin podczas warsztatów w Isprze (Włochy).
1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Dobowe wyciągi z kont 80 tys. firm w rękach fiskusa. "Przekraczamy bezpieczną granicę" Dobowe wyciągi z kont 80 tys. firm w rękach fiskusa. "Przekraczamy bezpieczną granicę"
- Przekraczamy już bezpieczną granicę zbierania informacji o podatnikach – alarmuje Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Firmy w coraz trudniejszej sytuacji. Co zrobić, by wyjść na prostą? Firmy w coraz trudniejszej sytuacji. Co zrobić, by wyjść na prostą?
Słabsza od oczekiwanej dynamika gospodarki, rosnące wyzwania rynkowe i zbyt wysokie zobowiązania powodują, że coraz większej liczbie firm trudno utrzymać stabilny rozwój. Dla sporej grupy przedsiębiorstw nadchodzi więc czas dostosowywania się do trudniejszej rzeczywistości, zmiany modelu biznesowego, uelastycznienia działania czy wręcz zmian personalnych. Trafna diagnoza problemów i podjęte w odpowiednim czasie działania pozwalają w wielu wypadkach uniknąć upadłości. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z postępowań restrukturyzacyjnych.