Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będzie wiceminister gospodarki do spraw deregulacji

0
Podziel się:

Zadaniami nowego pełnomocnika będzie monitorowanie prac podejmowanych przez administrację rządową w celu poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Będzie wiceminister gospodarki do spraw deregulacji
(Prebranac/Dreamstime.com)

Rząd utworzył stanowisko pełnomocnika do spraw deregulacji gospodarczych. Pełnomocnik będzie miał rangę sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. Ma zajmować się rozwiązaniami poprawiającymi swobodę działalności gospodarczej - podało CIR.

Jak poinformowało Centrum, zadaniami nowego pełnomocnika - powołanego na wniosek ministra gospodarki - będą m.in.: monitorowanie prac podejmowanych przez administrację rządową w celu poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej oraz monitorowanie we współpracy z tymi organami wdrażania regulacji zwiększających swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.

Kolejne zadania pełnomocnika to inicjowanie działań administracji poprawiających warunki prowadzenia działalności gospodarczej czy inicjowanie i opiniowanie działań promujących dobre praktyki administracyjne w tym zakresie.

Według CIR, _ działania podejmowane przez pełnomocnika przyczynią się do likwidacji regulacji utrudniających podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej, a w efekcie doprowadzą do obniżenia kosztów jej prowadzenia _.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, pełnomocnik, w porozumieniu z ministrem gospodarki, będzie przedstawiał rządowi półroczne sprawozdanie ze swojej działalności. Jego obowiązkiem będzie także informowanie premiera i ministra gospodarki o wszystkich zagrożeniach dotyczących realizacji powierzonych mu zadań. Rząd zdecydował też, że wydatki związane z działalnością pełnomocnika będę pokrywane z budżetu ministra gospodarki.

W poprzedniej kadencji w życie weszły dwie ustawy zawierające przepisy deregulacyjne, opracowane w Ministerstwie Gospodarki. Przed październikowymi wyborami kierujący tym resortem wicepremier Waldemar Pawlak zapowiedział, że jeśli PSL pozostanie w koalicji, to on zgłosi dalsze propozycje uproszczenia przepisów prawa finansowego, budowlanego oraz zamówień publicznych.

Czytaj więcej o deregulacji w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t94062.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;wzorem;w;dziedzinie;deregulacji,48,0,967216.html) Radzi Europie, by naśladowała polskie sukcesy Uproszczenie przepisów i deregulacja to szansa na podtrzymanie wzrostu gospodarczego - uważa pełnomocnik premiera do spraw ograniczenia biurokracji Adam Jasser.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pracodawcy;do;pawlaka;chcemy;dalszych;deregulacji,108,0,919404.html) Firmy narzekają na bariery. Co na to Pawlak? Ułatwienia podatkowe, zmniejszenie biurokracji, możliwość załatwiania spraw związanych z prowadzeniem biznesu drogą elektroniczną - takie postulaty zgłaszają przedstawiciele organizacji pracodawców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t86832.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/platforma;zapowiada;druga;fale;deregulacji;prawa,136,0,881544.html) Dzięki tym zmianom firmy dużo zaoszczędzą Chcą do jesieni przepchnąć przez parlament likwidację barier prawnych i biurokratycznych obowiązków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)