Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec z dłużnikami

0
Podziel się:

Giełda wierzytelności została stworzona z myślą o szybkim i sprawnym odzyskaniu należności transportowych za zrealizowane przewozy.

Koniec z dłużnikami
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Giełda TRANS po raz kolejny wydała wojnę nierzetelnym przedsiębiorcom z branży transportowej. Po Rejestrze Dłużników Transportowych i wyspecjalizowanej Kancelarii Prawnej TRANS przyszła kolej na systemowe rozwiązanie służące publicznemu piętnowaniu dłużników. *

Giełda wierzytelności jest już dostępna za pośrednictwem największej polskiej giełdy wolnych ładunków i pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE:

Ogłoszenia przyspieszą egzekucję
Lista wierzytelności została opublikowana 1 listopada br. Jest dostępna za pomocą opcji ,,Lista dłużników", znajdującej się w głównym oknie komunikatora TRANS.

Dla kogo giełda i po co?

Giełda wierzytelności została stworzona z myślą o *szybkim i sprawnym odzyskaniu należności transportowych *za zrealizowane przewozy, a także inne zobowiązania poprzez publiczne piętnowanie dłużników i utrudnienie im przez to funkcjonowania w branży.

Jak działa giełda wierzytelności?

Informację o posiadaniu wierzytelności na sprzedaż mogą zgłosić jedynie użytkownicy Giełdy TRANS, za pośrednictwem specjalnej opcji ,,Zgłoś dłużnika" dostępnej w głównym oknie programu TRANS.
Wystarczy podać TransID dłużnika lub dane adresowe (jeśli firma nie jest zarejestrowana na giełdzie TRANS), a następnie informacje o długu, najlepiej z podaniem danych z faktury.

Dłużnik do rejestru

Pracownik giełdy, po dokładnym przeanalizowaniu sprawy, doradzi dalszą drogę postępowania. Może to być bezpłatne upublicznienie wierzytelności na prowadzonej przez giełdę TRANS giełdzie wierzytelności, skierowanie sprawy do Kancelarii Prawnej *TRANS lub *zgłoszenie dłużnika do oficjalnego Rejestru Dłużników Transportowych, którego operatorem jest Europejski Rejestr Informacji Finansowej BIG S.A. wchodzący w skład Grupy KRUK S.A.- lidera zarządzania wierzytelnościami na polskim rynku.

Procedura zgłoszenia wierzytelności nie wymaga podpisania z giełdą TRANS specjalnej umowy. Obsługa następuje bowiem z racji posiadania przez firmę statusu użytkownika giełdy TRANS.

Lista wierzytelności będzie opublikowana we wszystkich mediach dedykowanych branży TSL, tj. prasie branżowej i biznesowej, portalach branżowych, stronach www instytucji, które walczą o prawa przewoźników i spedytorów, itp.

Więcej informacji o giełdzie wierzytelności dostępnych jest na stronie www.trans.eu

wiadomości
baza wiedzy
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)