wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Oszustwo na rejestr. Przedsiębiorcy wciąż dostają podrobione listy

Oszustwo na rejestr. Przedsiębiorcy wciąż dostają podrobione listy

Uwaga przedsiębiorcy, oszuści znów starają się wyłudzić od was pieniądze. Rozsyłają listy, żądając zapłaty za rejestrację firmy. Jeśli dostaliście takie wezwanie do zapłaty, wyrzućcie je do kosza.

Nasz czytelnik pan Tomasz przysłał do redakcji WP money.pl skan pisma, jakie otrzymał pod koniec grudnia od CEDGiF, czyli Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm. Już sam tytuł podmiotu może zmylić, bo na pierwszy rzut oka przypomina Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej, czyli państwowy urząd.

Treść listu również wskazuje na pismo z urzędu. Odwołanie do kliku ustaw, nakaz "uregulowania fakultatywnej opłaty w wysokości 295 zł" oraz załączony i wypełniony druk do opłaty rzekomej zaległości. Łatwo dać się zmylić, że koniecznie powinniśmy dokonać zapłaty i tym samym podarować oszustom prawie 300 zł.

Czy na wymianie komputerów w firmie można zaoszczędzić?

Nie, przecież trzeba zapłacić za nowe
Tak, są bardziej wydajne i zużywają mniej energii

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Dlatego przypominamy: rejestracja przedsiębiorców w CEIDG (w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) jest całkowicie bezpłatna. Urząd informuje o tym na swojej stronie internetowej wielkim bannerem.

W Polsce funkcjonuje kilka firm, które rozsyłają przedsiębiorcom nakazy zapłaty za wpisanie do rejestrów. Wysyłają je do przedsiębiorców w formie listów i maili. A to jedynie próba wyłudzenia pieniędzy i oszustwa.

Czytaj także: GIODO idzie na wojnę z podmiotami, które się pod niego podszywają

przedsiębiorca, oszustwo, ceidg, cedgif
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
@
2017-01-16 23:23
moja księgowa poradziła, żebym to zgłosił na policję. wysłałem mailem a parę dni później policjant zadzwonił i powiedział, że za dużo z tym nie mogą zrobić. poprosił jednak żebym przyjechał i złożył oficjalnie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. chyba po dwóch tygodniach dostałem odpowiedź od prokuratury, że nie podejmują sprawy.

w internecie znalazłem informacje, że podobno stoją za tym wszystkim jacyś lokalni politycy z jakiegoś pierdziszewa.
tyu
2017-01-07 00:11
Należy ich wyłapać i posłać za kraty w trybie pilnym !!!
Lucas
2017-01-06 19:49
To metoda na "wpis" , metoda na "wnuczka" znana . Dziwi mnie to że ludzie płacą, a firmy które pobierają pieniądze na konta nawet Vatu nie odprowadzają za otrzymane przelewy i nie wykazują przychodu . Przecież to przestępstwo gospodarcze najwyższej rangi w Polsce NIE PŁAĆ VATU I SKARBÓWKA CIE ZNISZCZY , a prokuratura sprawę bada .
Pokaż wszystkie komentarze (150)