Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

1 proc. przekaże urząd skarbowy

0
Podziel się:

To urząd skarbowy, a nie jak to było dotychczas - podatnik, zadba o przekazanie odpowiedniej kwoty na konto wybranej organizacji.

1 proc. przekaże urząd skarbowy
(PAP/Paweł Kula)

Podatnicy, którzy zdecydują się na przekazanie części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, będą mieli ułatwione zadanie.

To urząd skarbowy, a nie jak to było dotychczas - podatnik, zadba o przekazanie odpowiedniej kwoty na konto wybranej organizacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Ulgi w 2007 rokuZgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2007 roku zapisami art. 45 ust. 5c-5g ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób oraz art. 21 ust. 3a-3d ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne urzędy skarbowe zobowiązane zostały do przekazywania na wniosek podatnika darowizny w kwocie 1 proc. podatku należnego.

Jak to wygląda w praktyce?

Wniosek składa się poprzez wypełnienie odpowiedniej rubryki w zeznaniu podatkowym za 2007 rok.

Darczyńca podaje w zeznaniu nazwę OPP, numer KRS organizacji oraz kwotę podatku, jaką chce wpłacić na cele pożytku publicznego.

Wnioskowana kwota nie może być wyższa niż 1 proc. należnego podatku za 2007 rok.

ZOBACZ TAKŻE:

Kalkulator płac - oblicz swój podatekUrząd skarbowy przekazuję darowiznę na rachunek bankowy organizacji pożytku publicznego (po pomniejszeniu o koszty przelewu bankowego) w terminie *trzech miesięcy *od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego.

Jeśli zeznanie nie zostanie złożone w terminie - urząd skarbowy nie przekaże darowizny na rzecz OPP.

Do końca roku w Monitorze Polskim powinno ukazać się obwieszczenie stanowiące wykaz organizacji mających status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada roku podatkowego.

W wykazie tym nie znajdziemy organizacji prowadzących działalność gospodarczą polegającą na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5 %, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami.

porady
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)