Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaWiadomościZarządzanie75 tys. zł dla młodego rolnika - można już walczyć o pieniądze
2010-08-16 06:20

75 tys. zł dla młodego rolnika - można już walczyć o pieniądze

75 tys. zł dla młodego rolnika - można już walczyć o pieniądze
[fot: JWGreen/wikipedia.org]


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje od dziś wnioski o wsparcie na korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów.

Pomoc finansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Od jutra, 17 sierpnia, o premię w wysokości 75 tysięcy złotych mogą ubiegać się młodzi rolnicy. W poprzednich programach na ułatwianie startu młodym rolnikom można było otrzymać 50 tysięcy złotych.

Minister rolnictwa Marek Sawicki podkreśla, że korzystniejsze niż dotąd są warunki otrzymania premii. - Rolnik, który chce skorzystać z premii musi mieć wykształcenie rolnicze i wiek do 40 lat. W momencie składania wniosku o wsparcie nie może prowadzić działalności rolniczej czy gospodarstwa - mówi Andrzej Gros, dyrektor kujawsko-pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji.Limit w Kujawsko-Pomorskiem wynosi 33 miliony złotych. Wystarczy go na premie dla 450 rolników. W całej Polsce, na ułatwianie startu młodym rolnikom, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczyła w tym roku ponad 387 milionów złotych.

- Od 24 sierpnia rolnicy będą mogli też składać wnioski o pomoc na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej - mówi prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej. Minister rolnictwa Marek Sawicki przypomina, że w sierpniu rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie z czterech działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich .

Polska jest liderem w wydawaniu unijnych pieniędzy na rozwój obszarów wiejskich. Pod tym względem wyprzedza między innymi Niemcy i Francję. Na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła prawie 16 miliardów złotych. Dotychczas zakontraktowano 80 procent środków przeznaczonych na ten cel dla naszego kraju.

Czytaj w Money.pl
Miliard złotych na dofinansowanie przetwórstwa rolnego
Na unijną pomoc mogą liczyć mikro i małe firmy. Dofinansowanie można otrzymać np. na zakup maszyn, inwestycje budowlane, czy zakup pojazdów.
Unijne fundusze poprawiają sytuację gospodarstw
Dzięki dopłatom zwiększyła się przeciętna wielkość gospodarstw.
Polska i Węgry chcą sprawiedliwej polityki rolnej UE
Ministrowie rolnictwa obu krajów spotkali się w Warszawie.


IAR
Tagi: ue, dotacje, rolnictwo, pomoc, rolnik
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Komunikacja w firmie. Facebook, Twitter, Linkedin i co jeszcze? Komunikacja w firmie. Facebook, Twitter, Linkedin i co jeszcze? [reklama]
Podobne wiadomości
Fundusze unijne. Dostaną ponad pół miliarda złotych na wzornictwo przemysłowe Fundusze unijne. Dostaną ponad pół miliarda złotych na wzornictwo przemysłowe
Wnioski o dotacje w pierwszym konkursie "Wzór na konkurencję" w programie Polska Wschodnia 2014-2020 będzie można składać od 20 października do 30 grudnia 2015 r.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Zatory płatnicze ograniczają polskich przedsiębiorców. Nowa metoda płatności rozwiąże te problemy? Zatory płatnicze ograniczają polskich przedsiębiorców. Nowa metoda płatności rozwiąże te problemy?
Jak wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej szacunkowa wartość przeterminowanych należności przypadająca na jedną firmę to już 69,5 tysięcy złotych.