Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniu firmy

0
Podziel się:

Zanim wykupisz polisę, sprawdź dokładnie, przed jakimi szkodami będzie Cię chronić i jak postępować w razie wypadku.

Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniu firmy

Zanim wykupisz polisę, sprawdź dokładnie, przed jakimi szkodami będzie Cię chronić i co musisz zrobić, aby w razie jakiegoś zdarzenia nie rozczarować się.

_ - Niespełnienie pewnych warunków ubezpieczenia skutkuje czasem brakiem wypłaty odszkodowania _- ostrzega Michał Konopka, ekspert serwisu doradczego dla MŚP boomway.pl.

Podpisując umowę powinniśmy pamiętać o następujących kwestiach:

  • Ubezpieczając środki trwałe warto upewnić się, czy warunki, na których ma być zawarta polisa obejmują uszkodzenia zabezpieczeń, czyli drzwi, okien itp.
    • Warto podać dokładne informacje o zainstalowanych zabezpieczeniach. Zniżka stosowana przez zakłady ubezpieczeń z tego tytułu może sięgać nawet 50 procent składki.
    • Ubezpieczenie na rok przy standardowym ryzyku jest rozwiązaniem optymalnym i najczęściej stosowanym. Minusem takiego rozwiązania jest to, że poza ustawowo określonym okresem odstąpienia od umowy (dla osób prawnych – 7 dni), nie można takiej umowy wypowiedzieć przed końcem okresu ubezpieczenia.
    • Wszystkie formalności upraszcza fakt, że ubezpieczone mienie należy w całości do danej firmy. W umowie ubezpieczenia zarówno jako ubezpieczający, jak i ubezpieczony będzie widniała ta właśnie firma.
    • Udział własny ubezpieczającego w szkodzie określony jest procentowo lub kwotowo. Zazwyczaj wprowadzenie takiego ograniczenia jest związane z obniżeniem składki. Należy mieć jednak świadomość, że w przypadku dużych szkód udział własny określony procentowo może się okazać bardzo dużą kwotą i w dalszej kolejności, może utrudnić odbudowę, czy naprawę uszkodzonego lub utraconego mienia.
    • Przy ubezpieczeniu od kradzieży z włamaniem i rabunku nie stosuje się żadnych specjalistycznych procedur likwidacji szkód. Należy jednak pamiętać o terminie zgłaszania szkód określonym w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Najlepiej jednak zrobić to niezwłocznie po odkryciu włamania lub po napaści związanej z rabunkiem. Prawidłowo tego typu zdarzenia powinny być również zgłaszane na policję, gdyż mamy w tym przypadku do czynienia ze złamaniem prawa.
    • Zapłacone składki są zaliczane do kosztów działalności jednostki.
    • Za kompleksowe zawarcie ubezpieczenia całego majątku i odpowiedzialności cywilnej w jednym zakładzie ubezpieczeń przyznawane są dodatkowe zniżki.
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t125355.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/na;czym;polega;ubezpieczenie;ochrony;prawnej,34,0,789538.html) Na czym polega ubezpieczenie ochrony prawnej Fachowa reprezentacja sądowa zapewni, że jeśli będziemy musieli zapłacić odszkodowanie, to nie zapłacimy więcej niż przewiduje prawo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t37274.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/odpowiedzialnosc;pracownikow;za;mienie;firmy,180,0,758964.html) Odpowiedzialność pracowników za mienie firmy Zwolnienie dyscyplinarne i odszkodowanie za szkody - takie sankcje może stosować pracodawca okradziony przez podwładnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t17940.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/skladki;zus;rosna;o;prawie;600;zl,32,0,747808.html) Składki ZUS rosną o prawie 600 zł Miesięczne obciążenia przedsiębiorców wobec ZUS mogą wzrosnąć o blisko 50 złotych.
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)