wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaWiadomościZarządzanie
 • Ponad połowa polskich małych firm nie ma strony internetowej
  8.06.2016
  Ponad połowa polskich małych firm nie ma strony internetowej
  Polskie mikro, małe i średnie firmy nie są jeszcze cyfrowe. Wprawdzie ponad 55 proc. z nich obsługuje klientów przez internet z wykorzystaniem poczty elektronicznej, ale ponad połowa nie ma własnej strony internetowej, a tylko około 12 proc. korzysta z chmury - wynika z raportu "Cyfryzacja polskiego sektora MMŚP" przygotowanego wspólnie przez Konfederację Lewiatan, home. pl oraz Microsoft.
 • Polskie krówki i... 15 gospodarka na świecie
  8.06.2016
  Polskie krówki i... 15 gospodarka na świecie
  Jeżeli myślisz o tym, aby nawiązać kontakty handlowe z firmami działającymi np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to powinieneś wykorzystać właśnie ten moment.
 • Chiny tracą atrakcyjność. Część firm zapowiada zniknięcie z tamtego rynku
  7.06.2016
  Chiny tracą atrakcyjność. Część firm zapowiada zniknięcie z tamtego rynku
  Europejskie firmy jeszcze nigdy tak źle nie postrzegały robienia interesów w Chinach. Pesymizm wśród firm z Europy co do perspektyw działania w Chinach jest na najwyższym z dotychczasowych poziomów - podaje Europejska Izba Handlu (European Chamber of Commerce - ECC).
 • Jednolity rynek cyfrowy. Dla polskich firm to szansa
  3.06.2016
  Jednolity rynek cyfrowy. Dla polskich firm to szansa
  Rozwój jednolitego rynku cyfrowego UE jest szczególnie ważny dla nowych graczy z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym polskich firm; chodzi o to, by nie było na nim barier, które utrudniają im dogonienie pozostałych - mówił w piątek wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
 • Innowacyjne startupy na start. Ruszyła rekrutacja na Impact'16
  3.06.2016
  Innowacyjne startupy na start. Ruszyła rekrutacja na Impact'16
  Spotkania będą doskonałą okazją do wielostronnego dialogu, nawiązywania kontaktów i budowania trwałych relacji. Główne obszary tematyczne kongresu to: fintech, IoT, transport i logistyka, hardware, health, e-commerce, e-państwo, transfer technologii oraz cyfryzacja.
 • Pożyczki zamiast dotacji unijnych. Więcej firm otrzyma finansowe wsparcie
  31.05.2016
  Pożyczki zamiast dotacji unijnych. Więcej firm otrzyma finansowe wsparcie
  Od 2023 wsparcie unijne będzie zdecydowanie mniejsze niż obecnie. Aby wzrost gospodarczy osiągnięty dzięki środkom unijnym był impulsem do dalszego rozwoju, na większą skalę powinny być stosowane instrumenty zwrotne, czyli pożyczki, kredyty i poręczenia – przekonują eksperci BGK.
 • Minimalne wynagrodzenie. Lewiatan proponuje 1900 zł
  25.05.2016
  Minimalne wynagrodzenie. Lewiatan proponuje 1900 zł
  Minimalne wynagrodzenie w 2017 r. powinno wzrosnąć do 1900 zł z 1850 zł, czyli o 2,7 proc., uważa Konfederacja Lewiatan. Jest to podwyżka ponad 4-krotnie wyższa niż wynikająca z ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
 • Wsparcie firm w inwestowaniu za granicą? BGK utworzy fundusz
  24.05.2016
  Wsparcie firm w inwestowaniu za granicą? BGK utworzy fundusz
  Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, polskie firmy średnio co roku inwestują za granicą 3,5 mld euro. Jednak tylko 6 proc. inwestycji finansowane jest z lokalnych źródeł, czyli tych pozyskanych w danym kraju. Reszta obciąża bilans polskiej spółki matki. Działający przy Banku Gospodarstwa Krajowego Fundusz Ekspansji Zagranicznej ma wspomóc polskie podmioty w biznesie poza granicami kraju.
 • Nakłady inwestycyjne firm spadają. Przedsiębiorstwa zaoszczędziły na prądzie i wodzie
  23.05.2016
  Nakłady inwestycyjne firm spadają. Przedsiębiorstwa zaoszczędziły na prądzie i wodzie
  Nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw niefinansowych w pierwszym kwartale tego roku spadły o 8,6 proc. (w cenach stałych) w porównaniu do pierwszego kwartału 2015 roku; wyniosły 21,4 mld zł - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.
 • Kredyt dla firm. Spółki z sektora MSP chętnie korzystają
  23.05.2016
  Kredyt dla firm. Spółki z sektora MSP chętnie korzystają
  Blisko połowa średnich firm i ponad jedna trzecia małych korzysta z kredytów bankowych - wynika z przedstawionych w poniedziałek w Związku Banków Polskich wyników badania "Małe średnie przedsiębiorstwa na usługach bankowych".
 • Polacy nie są aż tak przedsiębiorczy
  23.05.2016
  Polacy nie są aż tak przedsiębiorczy
  Mamy najmniej małych i średnich firm na tysiąc mieszkańców w całej Unii Europejskiej - informuje "Puls Biznesu", powołując się na raport Banku Zachodniego WBK.
 • Venture builders wspomogą rozwój start-upów w Polsce?
  20.05.2016
  Venture builders wspomogą rozwój start-upów w Polsce?
  Na rynku start-upów pojawiają się nowe trendy. I choć wcześniej tworzenie firmy łączyło się ze znalezieniem dobrego pomysłu na biznes i szukaniem niezbędnego finansowania, obecnie przedsiębiorstwo może mieć swój początek w fabryce start-upów.
 • PiS chce ustanowić Dzień Przedsiębiorcy. Kiedy miałby wypadać?
  18.05.2016
  PiS chce ustanowić Dzień Przedsiębiorcy. Kiedy miałby wypadać?
  W środę sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju przyjęła projekt uchwały ws. ustanowienia dnia 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy. Wzmocni to świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych i przedsiębiorczości - wskazywali posłowie PiS. .
 • 100 mln zł na promocję polskich marek
  17.05.2016
  100 mln zł na promocję polskich marek
  Mikro, małe i średnie firmy będą mogły ubiegać się - od 24 czerwca do 5 sierpnia br. - o unijne wsparcie na wprowadzanie swoich wyrobów lub usług na rynki międzynarodowe. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przewidziała na ten cel 100 mln zł.
 • Firmy w coraz lepszej sytuacji? Coraz mniej przedsiębiorców ma problem z płatnościami
  16.05.2016
  Firmy w coraz lepszej sytuacji? Coraz mniej przedsiębiorców ma problem z płatnościami
  Płatności przedsiębiorstw poprawiają się, a coraz mniej firm narzeka na tak zwane zatory płatnicze - informuje Biuro Informacji Gospodarczej. Chociaż trend jest pozytywny to wciąż połowa przedsiębiorców nie otrzymuje terminowo płatności. Na każde wystawione na fakturze 1000 zł przedsiębiorcy czekają ponad 60 dni na 125 zł.
 • MR chce, by prywatne firmy sięgnęły po wsparcie z planu Junckera
  13.05.2016
  MR chce, by prywatne firmy sięgnęły po wsparcie z planu Junckera
  Ministerstwo Rozwoju chce, by prywatne przedsiębiorstwa ubiegały się o środki z Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych w ramach planu Junckera. W piątek w tej sprawie w resorcie odbyło się spotkanie z blisko 150 przedstawicielami firm.
 • Firmy osiągają duże korzyści z cyfryzacji
  11.05.2016
  Firmy osiągają duże korzyści z cyfryzacji
  Przedsiębiorstwa korzystające z technologii teleinformatycznych są zdecydowanie bardziej nastawione na rozwój niż firmy analogowe - pisze "Puls Biznesu".
 • Plan Junckera. 670 mln zł na tanie pożyczki dla polskich firm
  10.05.2016
  Plan Junckera. 670 mln zł na tanie pożyczki dla polskich firm
  Mali i średni przedsiębiorcy mogą liczyć na preferencyjny leasing i pożyczki o łącznej wartości 670 mln zł.
 • Polskie firmy najbardziej nieterminowe w Europie
  10.05.2016
  Polskie firmy najbardziej nieterminowe w Europie
  Niemal 12 proc. faktur płaconych jest co najmniej 120 dni po terminie. Najgorzej jest w górnictwie.
 • Dotacje na biznes w Polsce Wschodniej. Jest ponad 65 mln zł na rozwój startupów
  9.05.2016
  Dotacje na biznes w Polsce Wschodniej. Jest ponad 65 mln zł na rozwój startupów
  - Chcemy nie tylko zatrzymać w Polsce Wschodniej młodych i zdolnych ludzi, ale i przyciągnąć osoby, które wyjechały z makroregionu, jak i tych, którzy szukają atrakcyjnego miejsca do lokowania biznesu - podkreślił wiceminister rozwoju.
1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... +25 +50 149
Była najlepszą polską tenisistką. Dziś sprawdza się w biznesie Była najlepszą polską tenisistką. Dziś sprawdza się w biznesie
Kiedyś walczyły o każdą piłkę. Dzisiaj walczą znowu. O rozpoznawalność, o sprzedaż, o rynek. Dwie byłe tenisistki Marta Domachowska i Magdalena Sekrecka chcą zawojować świat nie rakietą, a igłą i nitką.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Firmy w coraz trudniejszej sytuacji. Co zrobić, by wyjść na prostą? Firmy w coraz trudniejszej sytuacji. Co zrobić, by wyjść na prostą?
Słabsza od oczekiwanej dynamika gospodarki, rosnące wyzwania rynkowe i zbyt wysokie zobowiązania powodują, że coraz większej liczbie firm trudno utrzymać stabilny rozwój. Dla sporej grupy przedsiębiorstw nadchodzi więc czas dostosowywania się do trudniejszej rzeczywistości, zmiany modelu biznesowego, uelastycznienia działania czy wręcz zmian personalnych. Trafna diagnoza problemów i podjęte w odpowiednim czasie działania pozwalają w wielu wypadkach uniknąć upadłości. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z postępowań restrukturyzacyjnych.