Na skróty
Money.plFirmaWiadomościZarządzanie > PoradnikiIle kosztuje nowa firma?
2007-02-06 15:32

Ile kosztuje nowa firma?


Ile wydamy na założenie nowej firmy zależy od jej formy organizacyjno-prawnej oraz od miejsca, w której jest rejestrowana.

Poniżej przedstawiamy wydatki związane z uruchomieniem spółki cywilnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

ILE KOSZTUJE ZAŁOŻENIE FIRMY?
Ewidencja działalności gospodarczej np. spółka cywilna KRS np. sp. z o.o.
Wpis do ewidencji/rejestru bez opłat
1000 zł
Ogłoszenie o wpisie Nie dotyczy 500 zł
Zawarcie umowy spółki W formie zwykłej pisemnej: bezpłatnie W formie aktu notarialnego: ~ 1000 zł
PCC od kapitału spółka nie musi posiadać kapitału zakładowego: bezpłatnie 250 zł od minimalnego kapitału
Rejestracja VAT 170 zł 170 zł
RAZEM: 170 zł ~ 2920 zł

 

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ - PRZEWODNIK KROK PO KROKU!

 



Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


2012-10-25 10:44:36 210.242.85.* | jokeu
Re: Ile kosztuje nowa firma? [0]
Najlepiej byłoby prowadzić księgowość online. Przynajmniej w Twoim wypadku. Zresztą tam są różne opcje, myślę, że nie byłoby Ci trudno się w tym połapać
2012-10-25 10:18:57 189.107.180.* | Artur837
Re: Ile kosztuje nowa firma? [0]
Jestem w trakcie procedur. Czytaj zawalony papierami i wnioskami. Ale jestem dość młody, przy czym ambitny, więc długa droga przede mną.
2012-10-25 09:50:20 205.204.85.* | Mozart617
Re: Ile kosztuje nowa firma? [0]
Są różne rozwiązania. Niektórzy zagospodarowują fundusze na stanowisko księgowej w firmie, ale jak na małą firmę, może to niestety znacznie obciążyć budżet. Biuro rachunkowe też nietania sprawa. Ale są też różne programy na własną rękę i szereg internetowych. Interesujesz się tą tematyką, czy zakładasz własną firmę
2012-10-25 09:07:58 189.107.180.* | Artur837
Re: Ile kosztuje nowa firma? [0]
W jaki sposób mała firma może prowadzić efektywną księgowość? Jest to ostatnimi czasy bardzo modny temat i opisywany w wielu artykułach, jednak pytam jakie są wasze doświadczenia?
2012-07-03 09:58:34 83.238.75.* | Monika5
Re: Ile kosztuje nowa firma? [0]
Wszystko zależy od rodzaju inwestycji, firma firmie nie równa. Trzeba zainwestować w lokal, wyposażenie i inne niezbędne rzeczy, oraz załatwianie spraw w Urzędzie Miasta, Starostwie, Sądzie i innych instytucjach. Jak juz macie pomysł na biznes lub wciaż go szukacie to polecam e-harmonogram. Jest to strona, która oferuję krok po kroku co mamy zrobić przy zakładani działalności, a także ile nas to będzie kosztowało.
2007-08-05 11:59:10 rocco  [ Portfel ]  [ Tysiącznik na forum ]
Re: Ile kosztuje nowa firma? [0]
teraz obniżyli i koło stówy,, ale z 8 lat temu jak ja zakładałem było jeszcze taniej
-1 spadek
2007-06-02 13:01:34 83.144.120.* | adamabs
Re: Ile kosztuje nowa firma? [6]
W Szczecinie istnieje możliwość zwolnienia z opłaty za wpis do ewidencji. Czyli koszt to 170zł za rejestrację VAT.
2007-08-02 15:08:25 87.105.199.* | chege
Wszędzie istnieje taka możliwość. Wystarczy być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna.
-1 spadek
2007-10-12 12:22:36 90.156.60.* | bossman1
jest to możliwe kiedy zostanie podjęta taka uchwała przez daną gminę.Nie dotyczy to niestety Wrocławia