Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2004-02-05
 • Możesz dostać pieniądze na rozwój firmy
  Do końca lutego możesz się postarać o pieniądze na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Aby je otrzymać wystarczy złożyć wniosek w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.
 • Sprawdź kiedy nie musisz płacić składek na ZUS
  Już wiadomo od czego musimy w tym roku płacić składki na ZUS, a od czego nie! 30 stycznia w Dzienniku Ustaw Nr 14, poz. 124 opublikowano wreszcie oczekiwaną od dawna nowelę rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.
 • Zmiany w podatku od czynności cywilnoprawnych
  15 stycznia br. w Dzienniku Ustaw Nr 6, poz. 42 opublikowana została nowelizacja ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Większość zmian wejdzie w życie z dniem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
 • Prostsze rozliczenia z fiskusem – do 20 lutego złóż oświadczenie
  Wszyscy przedsiębiorcy, którzy dotąd płacili zaliczki na podatek w oparciu o comiesięcznie sporządzane deklaracje, mają okazję pozbyć się tego pracochłonnego i kosztownego obowiązku.
 • Nowe Prawo zamówień publicznych już od marca
  Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał we wtorek Prawo zamówień publicznych, która dostosowuje polskie prawo do wymogów Unii Europejskiej. Ustawa ma wejść w życie na początku marca.
 • Przedsiębiorcy apelują o przyjęcie planu Hausnera
  Rada Przedsiębiorczości zaapelowała w środę do wszystkich ugrupowań politycznych o poparcie programu naprawy finansów publicznych autorstwa wicepremiera Jerzego Hausnera