Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2006-07-05
 • Upał nakłada na pracodawców dodatkowe obowiązki
  Inspektorzy pracy przypominają pracodawcom o napojach, które w czasie upałów są obowiązani zapewnić pracownikom. Jak podkreśla dyrektor Leszek Zając z Państwowej Inspekcji Pracy, napoje powinny być dostarczane w nieograniczonej ilości w zależności od potrzeby.
 • e-NVISION – Nowa szansa dla MSP
  e-Nvision to projekt współfinansowany ze środków UE, którego celem jest ułatwienie uczestniczenia w kontraktach na terenie Unii Europejskiej małym i średnim firmom z sektora budowlanego. W ramach tego projektu powstanie oprogramowanie, które ujednolici procesy składania ofert i realizacji robót budowlanych przez MSP.
 • Rząd zwleka ze zmianą prawa budowlanego
  Zapowiedziane w lutym zmiany w prawie budowlanym opóźniają się. Kolejne katastrofy to wynik złego funkcjonowania nadzoru budowlanego. Nadzór powinien być niezależny od samorządów i mieć większe kompetencje.
 • Komornicy do poprawki
  Ministerstwo zakończyło prace nad zmianą ustawy. Komornicy będą konkurować ze sobą a wierzyciel będzie mógł wybrać najlepszego z nich.
 • Urzędy same decydują, co jest remontem
  Od przychodów ze sprzedaży nieruchomości trzeba zapłacić 10-proc. podatek. Z fiskusem nie dzielą się jednak podatnicy, którzy przeznaczą pieniądze na remont. Przepisy zaś nie określają, jakie wydatki można uznać za remont i jak je dokumentować.