Interpretację wyda Izba Skarbowa Od 1 lipca już nie naczelnicy poszczególnych urzędów skarbowych, a dyrektorzy czterech izb skarbowych wydawać będą indywidualne interpretacje prawa podatkowego.
Platforma technologiczna na rzecz wykorzystania roślin wytycza program badań W ciągu najbliższych 20 lat Europejczycy mogą doczekać się roślin leczniczych, których właściwości umożliwią walkę z cukrzycą i chorobami serca, smacznych roślin spożywczych z optymalną zawartością składników odżywczych, roślin, które można bez problemu przekształcić w biopali...
Szwajcarscy badacze w pełni kwalifikują się do uczestnictwa w 7PR Po podpisaniu porozumienia o współpracy naukowej z Unią Europejską Szwajcaria jako kolejny spośród "krajów trzecich" w pełni kwalifikuje się do pełnego uczestnictwa w siódmym programie ramowym (7PR).
Porozumienie podpisali: szwajcarski minister spraw wewnętrznych Pascal Couch...
Pierwszy europejski projekt nanotechnologiczny będzie dostępny na żywo w YouTube Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak funkcjonuje prawdziwy projekt naukowy i chcieliście zobaczyć, jak to jest pracować w laboratorium badawczym, wówczas projekt nano2hybrids powinien zaspokoić waszą ciekawość.
Przez najbliższe trzy lata naukowcy zaangażowani w finan...
ERBN ściąga posiłki do pomocy w procesie oceny Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERBN) ściągnęła dodatkowe wsparcie na potrzeby zewnętrznej oceny eksperckiej 9167 zgłoszeń, które otrzymała w odpowiedzi na pierwszą rundę dotacji, tzw. "dotacji na start" dla niezależnych uczonych.
Pierwotnie myślano, że na pierwsze zapr...
Uruchomienie Wielkiego Zderzacza Hadronów w maju 2008 r. Wielki Zderzacz Hadronów (ang. Large Hadron Collider - LHC) - najpotężniejszy na świecie akcelerator cząstek - zostanie uruchomiony w maju 2008 r.
Informację tę podał Robert Aymar, dyrektor Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) - podmiotu odpowiedzialnego za budowę...
Zielone światło od Europejskiej Agencji Kosmicznej dla wrześniowego startu satelity YES2 Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) dała zielone światło dla wrześniowego startu drugiego eksperymentalnego satelity Young Engineers Satellite (YES2).
Po pięciu latach prac projektowych i rozwojowych prowadzonych przez blisko 500 studentów z większości krajów członkowskich ES...
Ministrowie uzgadniają "ogólne podejście" do EIT Po miesiącach negocjacji ministrowie uczestniczący w posiedzeniu Rady ds. Konkurencyjności w dniu 25 czerwca doszli do porozumienia w sprawie "ogólnego podejścia" do projektu rozporządzenia ustanawiającego Europejski Instytut Technologiczny (EIT).
W 2005 r. przewodniczący Kom...