Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2015-10-16
 • Wiceminister finansów: odpowiedzialność urzędników za błędy to pomyłka
  Odpowiedzialność finansowa urzędników to znaczące ograniczenie ich skuteczności - argumentuje wiceminister finansów. Jarosław Neneman tłumaczy w #dziejesienazywo jak pracują urzędnicy skarbowi i dlaczego ważne jest, żeby nie bali się zajmować trudnymi i niejednoznacznymi sprawami.
 • Lepsze zarobki albo... utrata pracy. Co czeka Polaków?
  Utrzymanie konkurencyjności polskich firm zależy od tego, czy zdołają one utrzymać niskie koszty. To będzie trudne przy rosnących oczekiwaniach płacowych pracowników. Jedynym sposobem jest robotyzacja przemysłu. Czy w takim przypadku ludzie stracą pracę? Niekoniecznie - mówią goście #dziejesienazywo - prof. Leszek Rafalski, przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz Piotr Arak, analityki Polityka Insight.
 • Mercedes zamiast robota? Innowacje po polsku
  Polski przedsiębiorca woli kupić nowego mercedesa niż automat do swojej linii produkcyjnej?Jeśli chodzi o robotyzację przemysłu dystans gubimy nie tylko do zbijających koszty Niemców, Japończyków czy Amerykanów, ale nawet - Czechów, Słowaków i Węgrów
 • Zakaz unikania podatków najlepszym narzędziem dla fiskusa?
  Walcząc ze zjawiskiem unikania opodatkowania w Polsce zagranicznych korporacji często napotykamy barierę nie firm, a wręcz państw, które bronią własnych przedsiębiorców - tłumaczy w #dziejesienazywo Jarosław Neneman, wiceminister finansów.
 • Niższy podatek? Wiceminister finansów: to nie wystarczy
  - Obniżenie podatku nic nie pomoże - tak wiceminister finansów odpowiada przedsiębiorcom, którzy właśnie w wysokości podatku widzą przyczyny ogromnych oszustw w płaceniu podatku VAT. Jarosław Neneman tłumaczy w #dziejesienazywo jak - według niego - powinna wyglądać walka z taką przestępczością. W Polsce budżet traci co roku ponad 40 miliardów złotych z tytułu niezapłaconego VATu.
 • Składki ZUS znowu pójdą w górę. O ile?
  Wiemy już, że płaca minimalna od przyszłego roku wzrośnie do 1850 złotych. Chociaż najsłabiej zarabiający z tej zmiany się cieszą, to jednak ta podwyżka nie wszystkich satysfakcjonuje. Szczególnie początkujących przedsiębiorców, którzy z tego powodu będą musieli zapłacić wyższy ZUS.