Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2016-01-04
 • Rynek pracy w Polsce. Wsparcie dla firm zatrudniających młodych
  Pomorskie firmy, które zatrudnią osoby poniżej 30. roku życia na 24 miesiące, otrzymają wsparcie finansowe przez pierwszy rok. Kolejny rok zatrudnienia pracodawca będzie musiał sfinansować sam.
 • Big data działa jak szklana kula
  „Sorry, taki mamy klimat” – w taki sposób minister infrastruktury i rozwoju w rządzie PO-PSL skomentowała paraliż kolei zimą ubiegłego roku. Biznes nie może pozwolić sobie na tłumaczenie niepowodzeń pogodą, czynnikami losowymi lub złym losem. Musi przewidywać i wiedzieć wcześniej. Właśnie po to, żeby nie dopuścić do podobnej wpadki, z której w niefortunny sposób tłumaczyła się minister.
 • 5 rzeczy, które powinieneś wymienić w firmie w 2016 roku
  Przedstawiamy pięć pomysłów na zmiany w twojej firmie, które poprawią efektywność pracowników oraz przełożą się na niższe koszty utrzymania.
 • Big data w energetyce
  Możliwość importu ogromnych zbiorów danych do jednego systemu to podstawa, żeby odmrozić potencjał, jaki tkwi w energetyce. Wiedzą to producenci energii i powoli zaczynają dostrzegać odbiorcy prądu. Najnowsze oprogramowanie pozwala zebrać dane z różnych źródeł i lepiej zaplanować prace systemu przesyłowego oraz zmniejszyć rachunki za prąd. Big data w energetyce to dobrodziejstwo, które jednak wzbudza wiele kontrowersji. Czy słusznie?
 • Wielki kontrakt Sygnity dla Ministerstwa Finansów wszedł w decydującą fazę
  Dzięki technologii Sygnity, podatnicy zalogowani do Portalu Podatkowego mają dostęp do większej ilości usług i obsługi swoich spraw drogą elektroniczną.