Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2016-06-09
  • Zmiany w Kodeksie pracy od września. Potrzebny jeszcze tylko podpis prezydenta
    Obowiązek pisemnego zawarcia umowy o pracę lub potwierdzenia na piśmie jej warunków przed podjęciem pracy zakłada nowelizacja kodeksu pracy. W czwartek Senat nie zaproponował do niej poprawek. Zmiana ma wejść w życie 1 września 2016 r.
  • To byłaby rewolucja. Jeden podatek zamiast ośmiu
    Wprowadzenie jednego podatku od mikroprzedsiębiorców w miejsce obecnych podatków i składek, zmiana podstawy opodatkowania w CIT z dochodu na przychód oraz wprowadzenie stawki 1-1,5 proc. CIT - to propozycje korekty systemu podatkowego, autorstwa Centrum im. Adama Smitha (CAS).
  • Maciej Sadowski: W Polsce nie będzie Doliny Krzemowej, ale mamy szansę być regionalnym liderem
    - Nie wierzę w to, że Dolina Krzemowa jest łatwa do skopiowania. Raczej wolę szukać innych unikalnych sformułowań, które nas określą. Na przykład, że jesteśmy liderem Europy Środkowo-wschodniej. Ten tron jest wciąż nieobsadzony - mówi w programie Maciej Sadowski, założyciel StartUp Hub Poland. Fundacja pomaga start-upom w początkowej fazie rozwoju. Zapewnia wsparcie finansowe i merytoryczne. W programie Sadowski opowiada o kulisach pracy w Narodowej Radzie Rozwoju i o tym, jak zatrzymać wyjazd młodych ludzi z kraju.