Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2016-10-10
 • Konstytucja dla biznesu i sto usprawnień dla firm. Tak unikniemy pułapki średniego rozwoju?
  Dokument pod nazwą "Konstytucja dla biznesu" oraz tworzony w resorcie rozwoju pakiet stu usprawnień dla firm - to nowe regulacje, które mają ułatwić i przyspieszyć rozwój gospodarki, w tym małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy tego sektora spotkały się w poniedziałek na kongresie w Katowicach.
 • Jednolity podatek. Przedsiębiorcy zapłacą więcej
  Rząd chce od 2018 roku zlikwidować 19-procentowy podatek liniowy dla przedsiębiorców. To oznacza zmiany dla niemal 500 tys. polskich przedsiębiorców - obciążenia części z nich wzrosną nawet o 75 proc. Jest jednak na to sposób. – Rząd sam dał szansę na uniknięcie tych podwyżek – mówi Marek Siudaj z Tax Care.
 • Polska "dziurawa jak durszlak". Jak jest w innych krajach?
  Z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości odbędzie się w Warszawie międzynarodowa konferencja o konfiskacie rozszerzonej. To okazja, aby przed wprowadzeniem w Polsce nowych przepisów porozmawiać z ekspertami o walce z przestępczością zorganizowaną. Zbigniew Ziobro chce jednocześnie rozwiać obawy przedsiębiorców i pokazać, że proponowane rozwiązania już funkcjonują w Europie i sprawdzają się w walce z najważniejszą przestępczością.
 • ZUS sfinansuje szkolenia dla pracowników firm budowlanych
  W kursach może wziąć udział ponad 3 tysiące pracowników, zatrudnionych zarówno w oparciu o umowy o pracę, jak i na umowy cywilnoprawne. Poruszane są kwestie bezpieczeństwa przy pracach między innymi w wykopach, na wysokości czy liniach energetycznych.
 • Polskie firmy sprzedawały i zatrudniały więcej w II kwartale
  W II kwartale 2016 r. koniunktura w sektorze przedsiębiorstw, mierzona dynamiką przychodów, poprawiła się. Wynikało to z przyspieszenia dynamiki przede wszystkim sprzedaży zagranicznej, a w mniejszym stopniu - sprzedaży krajowej.
 • Dobre dane o przedsiębiorstwach. Rośnie zatrudnienie
  Sytuacja finansowa przedsiębiorstw w drugim kwartale lekko się poprawiła. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Narodowy Bank Polski. Eksperci banku centralnego wskazują, że koniunktura w sektorze przedsiębiorstw utrzymywała się na dobrym poziomie. Zaobserwowano między innymi wzrost dynamiki sprzedaży oraz szybciej rosnące zatrudnienie.
 • Urlop macierzyński. Ile trwa i komu przysługuje świadczenie dla rodziców?
  Podstawowy urlop macierzyński, podobnie jak w latach poprzednich, przysługuje zarówno osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, jak i opłacającym dobrowolne składki chorobowe.
 • Koniec podatku liniowego. Kowalczyk: nie będzie uprzywilejowania najbogatszych
  Założenia jednolitej daniny, w tym planowana skala podatkowa będą przedstawione do połowy listopada.