Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2017-01-02
 • Coraz mniej upadłości likwidacyjnych firm. Pomogło nowe prawo
  W 2016 r. liczba upadłości likwidacyjnych wyraźnie spadła i jest najniższa od 2009 r., m.in. dzięki wprowadzeniu nowego prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego - wynika z raportu firmy Coface, zajmującej się ubezpieczaniem należności. Jej zdaniem trend ten będzie się utrzymywał.
 • Zmiany dla przedsiębiorców. Zapłacą gotówką nie więcej niż 15 tys. zł
  Od 1 stycznia 2017 roku zmienił się limit płatności gotówką dla przedsiębiorców. Teraz płatności powyżej 15 tys. zł będą mogły być realizowane wyłącznie za pośrednictwem rachunku. Dotąd limit był ponad czterokrotnie wyższy i wynosił 15 tys. euro. Budżet może zyskać 2 mld zł.
 • Firmom budowlanym grożą zatory płatnicze. Ale rząd uzyska nieoprocentowane "pożyczki" na 8,5 mld zł rocznie
  Wprowadzenie tzw. odwróconego VAT w budownictwie od 1 stycznia spowoduje, że jego odzyskanie potrwa znacznie dłużej. Firmy budowlane mogą mieć problemy z płynnością i grożą im zatory płatnicze. Rząd zaś w ten sposób uzyska darmowe „pożyczki” o wartości nawet 8,5 mld zł rocznie – wynika z raportu firmy doradczej Grant Thornton.
 • To będzie koniec VAT, jaki znamy?
  Komisja Europejska przedstawiła projekt, który może być początkiem końca dzisiejszego podatku od wartości dodanej. Chodzi o wprowadzenie powszechnego odwrotnego obciążenia, w którym podatek płaci nabywca, a nie sprzedający - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".