Wyszukiwarka firm

Wyszukiwarka firm

HOT SWING - Wrocław

Dane teleadresowe
ul. Ul. Marka Hłaski...
Zobacz pełne dane
Ul. Marka Hłaski 63/16
54-608 Wrocław
woj. dolnośląskie

www: www.wieslawprzadka.art.pl
e-mail: wieslawprzadka@op.pl
Zobacz numer telefonu
Dane pochodzą z Euroadres Polska

Opis działalności firmy

 

HOT SWING ? powstał w 1998 roku w Krakowie. Założycielem i liderem grupy jest skrzypek Wojciech Marcinowski, prekursor stylu Hot Club de France w Polsce. Zespół uczestniczył w wielu festiwalach w kraju i za granicą, zyskując uznanie zarówno publiczności jak i krytyków. W historii muzyki jazzowej nazwa Hot Club de France zaistniała nie tylko jako jeden z ważniejszych zespołów ery swingu, ale przede wszystkim jako europejska odpowiedź na amerykański jazz. Okazało się bowiem, że innowatorami porównywalnymi np. z Dukiem Ellingtonem, Charliem Parkerem czy Dizzym Gillespiem mogą być także twórcy z Francji. Dzisiaj nikt już nie kwestionuje roli, jaką w historii jazzu odegrali dwaj muzycy Hot Club de France: gitarzysta Diango Reinhardt oraz skrzypek Stephane Grappelli a w Polsce ich tradycje muzyczne kontynuuje i rozwija krakowski zespół HOT SWING. Od 2009 roku nowe oblicze zespołu tworzą: Wojciech Marcinowski ? skrzypce, Marek Piątek ? gitara, Wiesław Prządka ? akordeon oraz Grzegorz Piętak ? kontrabas.

Wojciech Marcinowski ? wybitny krakowski skrzypek, kontynuator tradycji Hot Club de France. Współpracuje z wieloma krakowskimi zespołami i teatrami. Często zapraszany jest do nagrań studyjnych.

Marek Piątek ? wszechstronny gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu konkursów gitary klasycznej i jazzowej. Założyciel grupy jazzowej Overtime. Współpracował m.in. z B. Maselim, J. Muniakiem, A. Kawończykiem, G. Turnałem, J. Wójcickim, W. Malickim. Od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Aloszą Awdiejewem, z którym nagrał 8 płyt i kilkadziesiąt programów telewizyjnych. Jako muzyk sesyjny nagrywał dla takich kompozytorów jak: Z. Konieczny, A. Korzeniowski, J.K. Pawluśkiewicz, czy J. Ostaszewski.

Wiesław Prządka ? absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów artystycznych m.in. Musette Quartet, New Musette Quartet i Gipsy Swing. Prekursor stylu musette i new musette w Polsce. Jako wszechstronny artysta koncertuje na terenie całej Europy i w Stanach Zjednoczonych.

Grzegorz Piętak ? kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Ma na swoim koncie kilkuletnią współpracę z Marylą Rodowicz. Współzałożyciel i członek grupy Brathanki. Jako wszechstronny muzyk gra i nagrywa z wieloma znakomitymi artystami sceny jazzowej m.in. Kreszendo, Moonlight Walk Jazz Quartet, Eclectic Electrick Band. Inne zespoły to również: Piwnica Św. Norberta, Janusz Radek, Krakowskie Przedmieście i wiele innych projektów.

Strona zespołu: www.hotswing.pl


Dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Podaj drugi znak kodu fzxnhDzDGd 

Polecamy produkty dla firm

Wiadomości: Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie Mały ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców. Rząd obiecał i jest. Tylko że nie dla wszystkich i nie "z automatu". Masz niecały tydzień, żeby zgłosić to w ZUS-ie. Jeśli tego nie zrobisz albo się spóźnisz, to co miesiąc zapłacisz kilkaset złotych więcej. - Spora część przedsiębiorców może przeoczyć ten termin - ostrzega Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.