Firma Baza firm MARGAN-OGRODY

Wyszukiwarka firm

Wyszukiwarka firm

MARGAN-OGRODY - Chrzanów

Dane teleadresowe
ul. Osiedle Robotnicze...
Zobacz pełne dane
Osiedle Robotnicze 2/1
32-500 Chrzanów
woj. małopolskie

fax: +48 32 6233053
Zobacz numer telefonu
www: www.ogrody-margan.pl
e-mail: anna@ogrody-margan.pl
Zobacz numer telefonu
Dane pochodzą z Euroadres Polska

Opis działalności firmy


OFERTA:

Ogród to niepowtarzalne miejsce, które jest bezpośrednio związane z indywidualnymi potrzebami i zamiłowaniami jego właściciela. Jest jak ?ubranie skrojone na miarę" - świetnie pasuje i dobrze się w nim czujemy. Jest piękną kompozycją utworzoną w taki sposób, aby wszystkie jej elementy tworzyły harmonijną całość.

Każdy projekt to wyzwanie, w którym projektant ma przekształcić wybrany teren zgodnie z wyobrażeniem właściciela, czyli przekształcić wizję w rzeczywistość. To zadanie, w którym biorąc pod uwagę istniejące możliwości, wybiera się składowe i rozważa, jak będą one oddziaływały na siebie oraz na przestrzeń i nastrój ogrodu. Podstawową rolę odgrywają tu elementarne zasady projektowania: jednorodność, równowaga, atrakcyjność, ruch i rytm.

Projektowanie przebiega w wielu etapach, a każda kolejna czynność jest podejmowana na bazie poprzedniej, wszystkie zaś prowadzą do stworzenia ogrodu, którego funkcje i estetyka łączą w sobie oczekiwania właściciela i uwarunkowania terenu.

Najważniejsze od czego należy zacząć, to uzyskać informację o priorytetach właściciela, o jego potrzebach i preferencjach, które należy usystematyzować, począwszy od tych na których najbardziej mu zależy.
Następnie musimy poznać i ocenić teren. Musimy przeprowadzić kompleksowe terenowe prace badawcze, dokonać dokładnych pomiarów i analiz. Jest to niezbędne do poznania wad i zalet działki, do podjęcia decyzji o rozmieszczeniu elementów ogrodu. Kolejnym krokiem jest wykreślenie schematu funkcjonalno-przestrzennego, czyli wstępnego podziału terenu na części, z zaznaczeniem ich funkcji i właściwości. Dzięki temu możemy dostrzec, jak planowane przez nas składowe będą wyglądać w otoczeniu pozostałych. Ogród musi także komponować się z domem i otaczającym go krajobrazem.

Po tym etapie jesteśmy gotowi do wykreślenia projektu koncepcyjnego. Wybieramy styl ogrodu, dobieramy właściwe dla niego materiały i rośliny, i ostatecznie rozmieszczamy na planie w ich naturalnych rozmiarach, z zachowaniem skali wielkości. Projekt koncepcyjny musi być na tyle dokładny, aby można było skalkulować ilość materiałów, oraz sprawdzić, czy prace budowlane nie będą kolidowały z istniejącymi drenami, rurami, kablami.
Projekt koncepcyjny jest podstawą dla planu realizacyjnego. Plan ten ilustruje kształty głównych elementów w ogrodzie tak, jak powinny być one wytyczone w terenie oraz ukazuje jakich pomiarów należy dokonać, aby móc to zrobić dokładnie.
Jeżeli przewidujemy bogaty program robót ziemnych, niezbędne jest sporządzanie harmonogramu prac. Pozwoli on nam przeprowadzić kolejne operacje w logicznym ciągu.

Teraz można juz przystąpić do prac budowlanych. Jesteśmy gotowi, aby zrealizować nasze marzenie. Oczyszczamy teren, w razie konieczności meliorujemy, wytyczamy elementy układu i zaczynamy kształtowanie naszego ogrodu.


Dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Podaj czwarty znak kodu 6pruv5Wwyh 
Podobne firmy

Polecamy produkty dla firm

Wiadomości: Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie Mały ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców. Rząd obiecał i jest. Tylko że nie dla wszystkich i nie "z automatu". Masz niecały tydzień, żeby zgłosić to w ZUS-ie. Jeśli tego nie zrobisz albo się spóźnisz, to co miesiąc zapłacisz kilkaset złotych więcej. - Spora część przedsiębiorców może przeoczyć ten termin - ostrzega Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.