Firma Baza firm TRES TANGUEROS

Wyszukiwarka firm

Wyszukiwarka firm

TRES TANGUEROS - Wrocław

Dane teleadresowe
ul. Marka Hłaski...
Zobacz pełne dane
Marka Hłaski 63/16
54-608 Wrocław
woj. dolnośląskie

www: www.wieslawprzadka.art.pl
e-mail: wieslawprzadka@op.pl
Zobacz numer telefonu
Dane pochodzą z Euroadres Polska

Opis działalności firmyNajnowszy projekt Wiesława Prządki ? Tres Tangueros, powstał z miłości do muzyki, a szczególnie do tanga. Zespół tworzy trzech utalentowanych i doświadczonych muzyków, którzy swoim kunsztem artystycznym w doskonały sposób pokazują różne oblicza tanga. Fundamentem repertuaru tego projektu jest muzyka największego mistrza tanga Astora Piazzolli. Oprócz brawurowo wykonanych tang argentyńskich, będziemy mogli jeszcze usłyszeć kompozycje wybitnego francuskiego akordeonisty Richarda Galliano.

Wykonawcy:
Wiesław Prządka ? akordeon, bandoneon
Rafał Karsiewicz ? fortepian
Adam Skrzypek ? kontrabas

Wiesław Prządka ? absolwent Akadmii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych m.in.: Musette Quartet, New Musette Quartet, Gipsy Swing. Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia ? BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracuje z międzynarodowym zespołem Distango. Brał udział w spektaklu ?Tango Piazzolla? wystawianym na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W 2009 r. przyczynił się także do reaktywacji krakowskiego zespołu Hot Swing z którym nagrał płytę i jest jego członkiem. Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej ? Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Justyną Szafran, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in. Wirtuoz , któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, latino itd. Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych. Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce.

Rafał Karasiewicz ? muzyk, pianista, kompozytor, aranżer i producent. Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego i ad. dra Pawła Zawadzkiego. Na stałe związany z Teatrem Muzycznym ?Capitol?. Współpracuje z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Bałtyckiej, Pomorskiej i Wrocławskiej. Podczas trzyletniej współpracy z big-bandem Aleksandra Mazura, wystąpił u boku takich gwiazd jak Ewa Bem, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski i grupy wokalnej The Sound Office. Był najbliższym współpracownikiem Leszka Możdżera podczas produkcji pierwszego na świecie musicalu bez słów ?Scat?, który obecnie jest wystawiany na deskach wrocławskiego Teatru Muzycznego ?Capitol?. Współpracuje również z wrocławskimi teatrami, m.in. Teatrem Polskim i Teatrem Współczesnym. Od 2005 roku rozpoczął współpracę z Wałbrzyskim Teatrem Dramatycznym. Jest autorem muzyki do spektakli ?Mord w domu Ipatiewa?, ?Radca Goethe prowadzi śledztwo? napisanej na zamówienie Teatru Ad Spectatores, oraz do spektaklu ?Mury Hebronu? wystawianego na Małej Scenie Teatru Muzycznego ?Capitol?. Jako kompozytor i aranżer oraz wykonawca od lat współpracuje z wrocławskim festiwalem PPA. Ma na swoim koncie współpracę z takimi wybitnymi postaciami jak m.in. Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Grażyna Łobaszewska, Irena Santor, Krystyna Prońko, Kinga Preis, Olga Bończyk, Justyna Szafran, Janusz Radek i wielu innych. Prowadzi ożywioną działalność koncertową i pedagogiczną.

Adam Skrzypek ? kontrabasista, gitarzysta basowy, aranżer oraz producent. Zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku 9 lat. Odebrał pełne wykształcenie muzyczne (Akademia Muzyczna w Katowicach, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej ? klasa kontrabasu) u ad. Jacka Niedzieli. Ma wiele osiągnięć ? zdobył szereg nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Jako muzyk brał udział w wielu ważnych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, m.in.: Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, Jazz nad Odrą, Festiwalu Standardów Jazzowych i innych. Klucz do kariery zdobył na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa. W różnych konfiguracjach muzycznych koncertował w takich krajach jak: USA, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Anglia, Ukraina, Białoruś, Czechy, Belgia, Francja, Luxemburg, Chile. Współpracował z Salted Peanuts, Big-Bandem Aleksandrą Mazurą, Zbigniew Czwojda Band, Tomaszem Stańko, Krzesimirem Dębskim, Urszulą Dudziak, Justyną Steczkowską, Mateuszem Pospieszalskim, Markiem Bałatą, Ewą Urygą, Leszkiem Możdżerem, Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Lewandowskim, Piotrem Baronem, Piotrem Dziubkiem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Michaelem Sagmeisterem, Michellem Chendricsem, Judy Niemack. Adam pracował także jako wykładowca Wrocławskiej Szkoły Jazzowej Zbigniewa Czwojdy. Od sierpnia 2006 pełni w Teatrze Muzycznym ?Capitol? funkcję Kierownika Muzycznego. Od trzynastu lat współpracuje z Konradem Imielą, czego efektem jest ostatnia płyta pt. ?Garderoba męska?, na której współtworzył aranżacje. Owocem pracy twórczej Adama jest również wiele udanych produkcji artystycznych (akustyczny recital Justyny Steczkowskiej). Jest często zapraszanye jako muzyk sesyjny (kontrabas, gitara basowa) do wielu projektów artystycznych (m.in.: płyta Piotra Dziubka ?Tchnę?).

 


Dodaj komentarz
Autor:
Treść komentarza:
Podaj dziewiąty znak kodu 6e18ftbpsm 

Polecamy produkty dla firm

Wiadomości: Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie Mały ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców. Rząd obiecał i jest. Tylko że nie dla wszystkich i nie "z automatu". Masz niecały tydzień, żeby zgłosić to w ZUS-ie. Jeśli tego nie zrobisz albo się spóźnisz, to co miesiąc zapłacisz kilkaset złotych więcej. - Spora część przedsiębiorców może przeoczyć ten termin - ostrzega Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.