Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

20 miliardów dla przedsiębiorców - w poczekalni

0
Podziel się:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nie może rozpocząć wypłat 20 miliardów dotacji dla firm z unijnych funduszy

20 miliardów dla przedsiębiorców - w poczekalni
(PAP)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nie może rozpocząć wypłat 20 miliardów dotacji dla firm z unijnych funduszy - alarmuje "Gazeta Prawna". Dziennik wyjaśnia, że przyczyną tej sytuacji jest brak nowelizacji ustawy o PARP.

Winę za brak odpowiednich rozwiązań prawnych ponosi Ministerstwo Gospodarki. Resort kierowany przez Piotra Woźniaka nie zdołał bowiem na czas znowelizować ustawy o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.ZOBACZ TAKŻE:

Gazeta dodaje, z tego powodu działania Agencji, przez którą idzie głównym strumień gotówki z Unii Europejskiej dla polskich firm, został praktycznie sparaliżowany.

Dziennik pisze, że projekt nowelizacji ustawy o PARP został wprawdzie przygotowany i przyjęty przez rząd, jednak dopiero w połowie września. Było to już po samorozwiązaniu Sejmu.

"Gazeta Prawna" wyjaśnia, że zmiana prawa jest konieczna, by Agencja mogła zacząć rozdysponowywać unijne pieniądze z perpektywy na lata 2007-2013. Nowelizacja musi rozszerzyć zakres zadań, które urząd ma do realizacji. Dziennik dodaje, że jeśli nowowybrany parlament zajmie się nowelizacją ustawy w pierwszej kolejności, to i tak prawdopodobnie nie uda się rozpocząć wypłat przed końcem roku.

Więcej na temat zagrożenia wypłat unijnych dotacji dla polskich firm - w "Gazecie Prawnej".

firma
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)