Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
03.02.2009 16:13

850 mln euro dla firm. Na e-usługi

Taką kwotę dotacji przeznaczy na ten cel Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ 850 mln euro przeznaczy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie wykorzystywania w firmach usług elektronicznych _ - poinformował Jacek Bukowicki z PARP.

PARP rozpoczyna nabór wniosków 16 lutego. Pieniądze zostaną przekazane w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).

PARP w ramach tego programu zajmie się naborem i rozpatrywaniem wniosków, które mają zwiększać wykorzystywanie usług elektronicznych przez firmy (działania 8.1 i 8.2). Na te cele w latach 2007-2013 przeznaczono 850 mln euro, które skierowane są do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

O wsparcie na projekty związane z rozwojem usług świadczonych drogą elektroniczną mogą ubiegać się mikro- i małe przedsiębiorstwa, które działają w Polsce nie dłużej niż 12 miesięcy. W budżecie PO IG na okres 2007-2013 na te projekty przeznaczono ponad 390 mln euro.

Wielkość wsparcia może wynosić do 85 proc. wydatków projektu, przy wartości projektu od 20 tys zł do 1 mln zł. Maksymalne wsparcie jednego przedsiębiorcy nie może przekroczyć 200 tys. euro.

W 2008 R. PARP przeprowadziła pilotażowy nabór wniosków w ramach programu. Do Agencji trafiło 452 wniosków o wartości dofinansowania 189 mln zł, z których zatwierdzono 222 o wartości dofinansowania ok. 92 mln zł.

Obok rozwoju e-usług dofinansowany zostanie także rozwój elektronicznych projektów biznesowych realizowanych wspólnie przez przedsiębiorstwa. Na ten cel przeznaczono 460 mln euro. Środki te będą mogły uzyskać tak mikro- i małe firmy, jak i średnie firmy.

PARP chce, aby dzięki tym pieniądzom polskie przedsiębiorstwa wdrażały technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) i łatwiej współpracowały z innymi przedsiębiorstwami.

Wielkość wsparcia dla firmy nie może przekroczyć 70 proc. wydatków projektu, przy czym jest to nie mniej niż 20 tys. zł i nie więcej niż 2 mln zł.

Również w tym przypadku w 2008 R. PARP przeprowadziła pilotażowy nabór wniosków. Do Agencji trafiło 290 wniosków o wartości dofinansowania ponad 124 mln zł, z których zatwierdzono 142 na łączną kwotę ok. 55 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: firma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, e-biznes, msp, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz