Notowania

wiadomości
27.09.2015 14:39

Intel Compute Stick. Pecet wielkości pendrive`a - nie tylko dla biznesu

Intel Compute Stick, zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES 2015 w Las Vegas, kształtem i rozmiarem przypomina pendrive'a. Może amienić niemal każdy współczesny telewizor lub monitor w peceta.

Podziel się
Dodaj komentarz

W roku 2012 zaprezentowano komputer Intel NUC, czyli pełnoprawnego peceta, zamkniętego w obudowie o rozmiarach 11 x 11 cm, dostępnego w wielu wariantach - począwszy od modeli wyposażonych w podstawowe procesory Intel Celeron aż do wersji z procesorem Intel Core i7. Teraz Intel idzie o krok dalej w kierunku miniaturyzacji.

Intel Compute Stick, zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES 2015 w Las Vegas, kształtem i rozmiarem przypomina pendrive'a. Może zamienić niemal każdy współczesny telewizor lub monitor w peceta. Pozwala pracować – edytować dokumenty, przeprowadzać prezentacje, korzystać z Internetu itp. To jednak jedno z wielu możliwych zastosowań.

Ten kieszonkowy komputer podłącza się bezpośrednio do monitora lub telewizora przez HDMI. W zależności od wydajności wbudowanego w wyświetlacz portu USB, Compute Stick można zasilać bezpośrednio z portu USB lub przy użyciu dołączonego miniaturowego zasilacza.

Cechy szczególne:

  • Pełnowartościowy komputer wielkości pendrive'a
  • 2 wersje do wyboru z Windows 8.1 i Linuksem
  • Możliwość rozszerzenia pamięci dzięki kartom microSD (do 128 GB), 2 porty USB
  • Bardzo cichy
  • Ekstremalnie niski pobór energii (ok 2W)

ZASTOSOWANIE INTEL COMPUTE STICK

Zadaniem Intel Compute Stick nie jest zastąpienie klasycznych laptopów czy desktopów, ale ułatwienie korzystania z multimediów i dokumentów w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie, wtedy kiedy nie mamy przy sobie standardowego komputera.

  • Nie tylko obraz – telewizor w sali konferencyjnej staje się komputerem

Intel Compute Stick błyskawicznie zamienia w komputer dowolny wyświetlacz z portem HDMI. Jest idealny do sal konferencyjnych, by niskim kosztem i bez zbędnego zajmowania powierzchni wyposażać je w rozwiązanie do wyświetlania prezentacji, filmów, z systemem Windows 8.1 i pełną funkcjonalnością peceta.

  • Można zabrać go wszędzie

Komputer Intel Compute Stick mieści się w kieszeni. Wzięciekomputera firmowego, by dokończyć pracę w domu lub na spotkanie poza biurem, przestaje być jakimkolwiek problemem. Intel Compute Stick nie wymaga żadnej konfiguracji i jest gotowy do pracy od razu po podłączeniu do telewizora lub monitora. Pozwala mieć zawsze przy sobie nie tylko wszystkie niezbędne pliki, ale też pocztę czy ulubione programy z osobistymi ustawieniami.

  • Komputer do prostych zastosowań biurowych

W bardzo małych pomieszczeniach biurowych lub w instytucje potrzebujące komputerów do podstawowych zastosowań,Intel Compute Stick dostarczy wszelkich niezbędnych funkcji i jednocześnie nie ograniczy dostępnej przestrzeni. Moduły Wi-Fi oraz Bluetooth umożliwią łączenie się z siecią i bezprzewodowy transfer plików.

  • Digital signage – nośniki dostępne dla każdego

Po podłączeniu Intel Compute Stick każdy telewizor lub wyświetlacz stanie się nośnikiem, który można łatwo konfigurować i dostosowywać do własnych potrzeb, w zależności od miejsca i czasu. To najprostszy sposób na stworzenie elektronicznego kiosku lub zaawansowanego wyświetlacza POS. Będzie to jednocześnie rozwiązanie pobierające niewielką ilość energii i zajmujące mało miejsca.

SPECYFIKACJA

Intel Compute Stick dostępny jest w dwóch wersjach: z systemem Windows*8.1, 2 GB RAM i 32 GB przestrzeni na dane lub systemem Ubuntu, 1 GB RAM i 8 GB przestrzeni na dane. W obu przypadkach urządzenie napędza procesor Intel Atom Z3735F.

Waży 54 gramów i ma wbudowane moduły Wi-Fi oraz Bluetooth, czytnik kart microSD oraz pełnowymiarowy port USB 2.0. Wymiary komputera to 3,7 x 10,4 x 1,4 cm.

(mat.prasowe)

Jako interfejs komunikacji z komputerem można wykorzystać powszechne na rynku klawiatury bezprzewodowe z wbudowanym gładzikiem, inne bezprzewodowe akcesoria lub smartfon ze specjalną darmową aplikacją integrującą klawiature i gładzik – Intel Remote Keyboard (Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intel.remotekeyboard , wkrótce iOS). Aplikację instalujemy na smartfonie i parujemy z dodatkiem zainstalowanym na komputerze (https://downloadcenter.intel.com/download/24967/Intel-Remote-Keyboard-Host-App) Obsługa Compute Sticke'a w niczym nie odbiega od pracy na klasycznym komputerze.

Kup Intel Compute Stick:

Kliknij: Komputronik

Kliknij: X-Kom

Szukasz porady? Skontaktuj się z ekspertem z One System:

tel.: 22 244 13 98, e-mail: DoradcyIT@onesystem.pl

Tagi: wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, analityka, msp, czołówki, intel, zarzadzanie
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz