Notowania

wiadomości
21.09.2015 06:28

Nowy komputer firmowy to większa wygoda pracy i lepsza efektywność

Laptopy przeszły dynamiczną ewolucję, stając się mniejszymi, lżejszymi i znacznie bardziej wydajnymi. Mimo tego wciąż korzystamy z ponad 600 milionów komputerów, które zostały kupione 4 lata temu lub wcześniej. Ile przez to tracimy?

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock)

W ostatnich latach laptopy przeszły dynamiczną ewolucję, stając się mniejszymi, lżejszymi i znacznie bardziej wydajnymi od urządzeń starszej generacji. Mimo tego, użytkownicy na całym świecie wciąż korzystają z ponad 600 milionów komputerów, które zostały kupione 4 lata temu lub wcześniej. Z urządzeń starszej generacji korzysta również wiele polskich firm. Ponoszą tym samym znaczne koszty bezpośrednie i pośrednie – od wysokich rachunków za energię po marnowanie czasu pracowników, spowodowane długim uruchamianiem urządzeń oraz przetwarzaniem zadań.

Z perspektywy użytkowników najistotniejsze są te cechy komputera, które bezpośrednio przekładają się na wygodę pracy. Pod tym względem nowe urządzenia mają ogromną przewagę nad kilkuletnim sprzętem:

  • Czas pracy na baterii – nowoczesny Ultrabook jest w stanie pracować na baterii nawet przez 10 godzin. To ponad 7 godzin przewagi nad starszym laptopem, którego akumulator wytrzyma ok. 2,5 godziny.
  • Waga komputera – przeciętna waga nowego Ultrabooka to ok. 1,5 kg, czyli o połowę mniej niż w przypadku laptopa starszej generacji.
  • Wygoda użytkowania – dotykowe ekrany, nowe formy komputerów 2w1 z obracanymi lub odczepianymi ekranami. To połączenie wydajności laptopa i mobilności tabletu.
  • _ - Rozważając wymianę komputerów firmowych na nowsze należy wziąć pod uwagę, że zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy ma bezpośrednie przełożenie na osiągane przez nich rezultaty. Inwestycja w sprzęt szybko zwróci się. Zyskujemy większą wydajność pracy i większy komfort zatrudnionych osób– podsumowuje Artur Długosz odpowiedzialny za współpracę z kanałem resellerskim w Intelu. _

Dodatkowym argumentem na rzecz wymiany firmowych komputerów na nowe, jest oszczędność energii. Jeszcze 4 lata temu przeciętny komputer biurkowy podczas typowych prac, takich jak przeglądanie Internetu czy korzystanie z aplikacji biurowych, pobierał 65 W prądu. Dzisiaj minikomputer typu NUC zapewnia wyższą wydajność, pobierając sześć razy mniej energii (10 W)! Jednocześnie pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku, bo dzięki miniaturowym wymiarom (11 x 11 cm) może być montowany na tylnej pokrywie monitora.

W praktyce oznacza to, że przez 3 lata użytkowania czteroletniego komputera biurkowego koszt samych opłat za prąd wyniesie ponad 216 zł więcej niż w przypadku nowoczesnego urządzenia.

Szukasz porady? Skontaktuj się z ekspertem z One System:

tel.: 22 244 13 98, e-mail: DoradcyIT@onesystem.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, druki, pc, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, msp, czołówki, intel, zarzadzanie
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz