Notowania

msp
03.02.2011 13:22

Jak zbudować i prowadzić stronę firmową?

Najważniejsza jest przejrzysta konstrukcja serwisu, jasne, spójne i kompletne informacje oraz stała aktualizacja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(maebmij/CC/Flickr)

*Obecnie różne portale oferują nam setki gotowych szablonów stron, sklepów internetowych czy wirtualnych wizytówek. *

Aby nasza _ wirtualna wizytówka _ odniosła sukces, musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Pierwszym i chyba najważniejszym jest odpowiednie przekazanie informacji. Teksty, które zamieszczamy na stronie, muszą być jasne i spójne. Nie powinniśmy rozbudowywać ani urozmaicać tekstu w treści mało ważne lub w ogóle nie związane z tematem naszej działalności. Powinniśmy też zadbać o to, aby układ stron był przejrzysty, a potencjalny klient znalazł na niej wszystko, czego potrzebuje.

Część graficzna na stronie jest równie istotnym elementem. Dobra grafika i kolory przyciągną każdego, ale i tutaj trzeba pamiętać o umiarze. W tym przypadku często mniej znaczy więcej Jeśli chodzi o kolorystykę, powinniśmy dobrać ją tak, aby w pewnej mierze była kojarzona z naszą firmą. Nie powinniśmy używać wszystkich kolorów tęczy, wrzucać setek zdjęć czy banerów. Strona powinna być czytelna i zrobiona w dobrym tonie.

Tworząc stronę, lub zlecając jej zrobienie grafikowi, powinniśmy zwrócić uwagę na wyżej wymienione aspekty.

Zlecenie dla firmy

Obecnie na rynku znaleźć możemy setki firm, które zajmują się tworzeniem stron www. Jak mniej więcej wygląda cały proces tworzenia strony internetowej? Wszystko zaczyna się od pomysłu. Ważna jest też analiza konkurencyjnych portali, żeby móc znaleźć to, co pozwoli nam się wybić oryginalnością na tle innych stron. Niebanalny pomysł na stronę często jest połową sukcesu.

Następnie wybieramy serwer, na którym znajdzie się portal, i domenę, czyli nazwę, dzięki której klienci będą mogli nas znaleźć w internecie. Kolejnym elementem jest stworzenie strony w edytorze i stworzenie grafiki, która będzie współgrała z treścią. Na końcu wdrażanie strony i jej testowanie. Są to chyba najtrudniejsze elementy, które wymagają dużego doświadczenia w dziedzienie tworzenia stron www, warto więc powierzyć je firmie informatycznej.

Zarządzanie stroną

Zaprojektowanie i wdrożenie strony to nie wszystko. Witryna internetowa musi być stale zarządzana. Edytowanie treści, dodawanie nowych elementów, grupowanie czy archiwizowanie to elementy, którymi trzeba zajmować się praktycznie codziennie. Portal z wiadomościami sprzed kilku miesięcy czy z grafiką słabej jakości nikogo nie zachęca do oglądania. Musimy pamiętać, że strona jest atrakcyjna jeśli jest uaktualniana i jeśli daje powód, dla którego do niej wracamy.

W dzisiejszych czasach większość przedsiębiorstw posiada dostęp do internetu. Ponad połowa z nich dzięki temu nawiązuje stosunki handlowe oraz przyjmuje i realizuje zamówienia. Jak widać, dobra strona internetowa jest więc w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna. Coraz rzadziej sięgamy do gazet a coraz częściej zasiadamy przed komputerem. Obecnie firmy, które nie posiadają swojej wirtualnej wizytówki, już na starcie mają mniejszą szansę na sukces.

W czasach, w których konkurencja napędza rynek, musimy się w to wdrożyć i nie wahać się przed stworzeniem dobrej strony, która pomoże nam odnieść sukces i zyski.

Tagi: msp, księgowość internetowa
Źródło:
wfirma.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz