Notowania

nowe technologie
13.04.2011 12:30

Mobilne technologie w biznesie

Usprawniają zarządzanie firmą, zwiększają zyski poprzez zmniejszanie kosztów i poprawiają jakość świadczonych usług. Które z nich zdeterminują zatem świat biznesu?

Podziel się
Dodaj komentarz

Usprawniają zarządzanie firmą, zwiększają zyski poprzez zmniejszanie kosztów i poprawiają jakość świadczonych usług. Które z nich zdeterminują zatem świat biznesu?

Mobilne technologie, wykorzystujące łączność radiową, przeżywają prawdziwy rozkwit. Specjaliści nie mają wątpliwości co do tego, że zmienią one radykalnie sposób prowadzenia biznesu i komunikowania się wszystkich podmiotów działających na rynku. Oto 10 najnowszych technologii, które w najbliższych kilku latach odegrają w biznesie ważną rolę i przyczynią się do znacznego usprawnienia komunikacji na linii firma-pracownik i firma-konsument.

1. Bluetooth (wersja 3 i 4)

Obie wersje tej bezprzewodowej technologii znajdą zastosowanie w wielu nowych biznesowych aplikacjach. Technologia Bluetooth 3.0 będzie stosowana wszędzie tam gdzie liczy się szybkość przesyłania danych i duża przepustowość połączeń (aplikacje multimedialne), podczas gdy Bluetooth 4.0 będzie stosowana w aplikacjach wymagających mniejszych szybkości (np. w różnego rodzaju czujnikach), które powinny być przy tym wyjątkowo energooszczędne. **

2. Mobilne aplikacje www

Tu duże pole do popisu będą miały przeglądarki www, instalowane na smartfonach nowych generacji, które będą wyposażone w lepsze i bardziej czytelne ekrany oraz przyjazne użytkownikowi interfejsy. Dzięki nim, przeglądanie sieci www, będzie równie łatwe i wygodne, jak ma to miejsce w przypadku notebooków i netbooków. Microsoft już udostępnił nową, mobilną przeglądarkę - Windows Phone 7. **

3. Software as a Service - oprogramowanie jako usługa

Nie mniej ważną rolę odegrają również aplikacje on-line dostępne na portalach internetowych. Dzięki swojej specyfikacji wirtualizują one biznes. To właśnie one sprawią, że Twoja firma będzie zawsze tam gdzie Ty. Już dziś, tysiące przedsiębiorców z powodzeniem korzysta z modelu usług SaaS, gdyż to innowacyjne rozwiązanie dla ludzi, ceniących sobie sprawne zarządzanie firmą. Ponadto, ograniczają do minimum koszty związane z prowadzeniem biura.

4. Mobilne widżety (kontrolki)

Oparte na takich technologiach, jak JavaScript i HTML, pozwolą użytkownikom telefonów i innych przenośnych urządzeń, aktualizować oprogramowanie oraz ściągać z Internetu drogą bezprzewodową dowolne zasoby i informacje.

5. Platform-independent

Przewiduje się również, że w nadchodzących latach na rynku pojawi się wiele narzędzi deweloperskich typu "platform-independent", dzięki którym użytkownicy będą mieli do wyboru tysiące nowych mobilnych aplikacji.

6. GPS

Już ponad 75 proc. mobilnych telefonów na świecie obsługuje system nawigacji satelitarnej GPS. W związku z tym, na rynku pojawią się nowe aplikacje i usługi, które będą wykorzystywać tę technologię do jeszcze efektywniejszego prowadzenia biznesu.

7. Komórkowy dostęp szerokopasmowy

Pojawienie się nowych technologii radiowych 4G (np. LTE) spowoduje, że telefon komórkowy, jak innie urządzenia mobilne, będą wykorzystywane w dużo większym stopniu do odbierania i wysyłania bardzo dużych porcji danych oraz obsługiwania aplikacji biznesowych, które można było do tej pory instalować i uruchamiać na stacjonarnych komputerach.

8. Ekrany dotykowe

Ostatnie badania pokazują, że coraz więcej smartfonów ma ekrany dotykowe. Na rynku pojawi się zatem więcej aplikacji biznesowych, wykorzystujących tę technologię. Już dziś, wiele firm szczyci się pracami rozpoczętymi w tym kierunku. Przede wszystkim dlatego, że dotykowy ekran ma dwie podstawowe zalety, takie jak łatwość obsługi i dużą szybkość komunikowania się za pomocą Internetu, a to sprawia, że staje się on coraz bardziej konkurencyjny na rynku technologicznym.

9. Systemy komunikacyjne maszyna-maszyna

Postęp technologiczny w tej dziedzinie ma zaowocować pojawieniem się wielu nowych i bardzo bezpiecznych aplikacji, usprawniających pracę przedsiębiorstwa.

10. Uniwersalne systemy bezpieczeństwa

Systemy**, **działające na bazie dowolnej platformy sprzętowej, znajdą szerokie zastosowanie w chmurach obliczeniowych, gdyż mogą znacznie usprawnić pracę szefów działów informatyki. Z nimi wszystko będzie prostsze.

Rozwój technologiczny sprawia, że bariery znikają. Ogromne biznesy przenoszone są do sieci internetowej, dzięki czemu docierają do znacznie szerszego grona odbiorców. Aplikacje on-line zmniejszają koszty prowadzenia działalności gospodarczej, podnoszą jakość świadczonych usług i usprawniają cały szereg relacji miedzy firmą a pracownikami. Dla mikroprzedsiębiorstw są szansą na biznesowy sukces, gdyż sprawiają, że firmą można zarządzać z każdego miejsca na świecie, bez żadnych ograniczeń czasowych. To także kolejne ogniowo, łączące klienta z firmą.

Każde innowacyjne rozwiązanie do pełnej akceptacji społeczeństwa wymaga jednak czasu. Tak samo było w przypadku bankowych kont internetowych, plastikowych pieniędzy w postaci kart magnetycznych, internetowych wiadomości e-mail czy sprzedaży internetowej. Dziś, trudno wyobrazić sobie sprawne zarządzanie firmą, bez możliwości realizacji przelewów bankowych i dostępu do skrzynki mailowej. Niewielu jest także przedsiębiorców, który choć raz nie weszli na portal allegro czy e-bay w poszukiwaniu towarów lub usług. Z czasem, także mobilne aplikacje staną się nieodzowną częścią biznesu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t85704.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/jak;zaoszczedzic;na;firmowym;serwerze,160,0,801696.html) Jak zaoszczędzić na firmowym serwerze Dzięki unijnym środkom na wdrażanie nowych technologii, można znacznie obniżyć koszty funkcjonowania zaplecza informatycznego firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t20373.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/rejestracja;firmy;w;jeden;dzien,124,0,806012.html) Rejestracja firmy w jeden dzień Od stycznia wniosek o założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prześlemy przez internet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/polskie;firmy;coraz;bardziej;lubia;laptopy,1,0,743681.html) Polskie firmy coraz bardziej lubią laptopy Posiadanie przenośnych komputerów deklaruje już 42 procent polskich przedsiębiorstw.
Tagi: nowe technologie, msp, księgowość internetowa
Źródło:
wfirma.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz