Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atlantic zostanie reaktywowany. Polska marka chce wrócić na rynek

Za nowym właścicielem Atlanticka stoi jego dawna dyrektor kreatywna i były prezes w roli doradcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TRICOLORS/EAST NEWS)
Były prezes będzie doradzał dawnej dyrektor kreatywnej marki. Wspólnie reaktywują Atlaticka

Po dwóch latach od likwidacji firmy, spółka Via Moda wygrała przetarg i przejmie znaki towarowe znanej polskiej marki bielizny Atlantic. Okazuje się, że za nowym właścicielem spółki stoi jego dawna dyrektor kreatywna i były prezes w roli doradcy.

U szczytu popularności przychody Atlantica wynosiły około 140 mln zł rocznie. Większość bo, aż 60 proc. przynosiły rynki wschodnie – pisze "PulsBiznesu". Po tłustych latach przyszedł trudny czas i problemy finansowe. Ostatecznie w sierpniu 2015 roku, jak zdecydował sąd, Atlantic został zlikwidowany.

Ostatnia cena wywoławcza na znaki Atlantica wyniosła 954 tys. zł. Ja podaje "PB", tyle właśnie wyniosła oferta Via Mody, którą uznano za najkorzystniejszą. Okazuje się, że za zwycięską spółką stoi stara ekipa Atlantica.

Kilka godzin w kolejce. Tak wyglądało otwarcie pierwszego sklepu Victoria's Secret

Z KRS wynika, że głównym akcjonariuszem Via Mody jest Joanna Zielonka, która jak sprawdził dziennik, była dyrektor kreatywną Atlantica i projektantką marki. W roli doradcy z kolei wystąpi Wojciech Morawski - twórca i prezes dawnego Atlantica.

Jak zaznacza Wojciech Morawski w rozmowie z "Pulsem Biznesu", powrót na rynek planowany jest na wiosnę-lato 2018, a pomóc w tym ma doświadczony zespół, dawnych ludzi Atlantica.

Tagi: atlantic, wiadomości, pomysł na biznes, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, msp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2017

AdamA ja męska bieliznę jeszcze do dziś mam i po tylu praniach nie wygląda najgorzej , może na rozbieraną randkę niekoniecznie , ale do pracy , w … Czytaj całość

15-09-2017

MMMSuper wiadomość produkowali ś wietne i wygodne stringi męskie bmp 253. Z niecierpliwością czekam na powròt marki, mam nadzieję że nic nie straci ze … Czytaj całość

15-09-2017

XyzKolejny cwaniak kupił prawo do znaku towarowego i będzie opichał szajs a ludzie znowu się nabiorą. Tak było z Gerlachem, Celmą i innymi

Rozwiń komentarze (28)