Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pojechaliśmy obejrzeć "najgorszą drogę w Polsce". Mówił o niej Morawiecki [WIDEO]

Pojechaliśmy obejrzeć "najgorszą drogę w Polsce". Mówił o niej Morawiecki

 

 

Najważniejsza droga w gminie Podedwórze w woj. lubelskim od 3 lat jest zamknięta. Podczas ostatniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki użył jej jako przykładu, by pokazać zły stan polskich lokalnych dróg i zadeklarował pomoc.

Remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi kosztuje prawie 2,5 mln złotych. Ani gmina, ani powiat nie są w stanie sfinansować nie tylko renowacji nawierzchni, ale nawet wkładu własnego potrzebnego, aby ubiegać się o dofinansowanie.

W czasie sobotniej konwencji premier Mateusz Morawiecki podał sytuację w gminie Podedwórze jako przykład fatalnego stanu dróg lokalnych. Jednocześnie zapowiedział, że pieniędzy na ich remont będzie więcej.

- Jesienią utworzymy specjalny fundusz, na 5 mld złotych, który będzie zastrzykiem finansowym na naprawę dróg gminnych i powiatowych - obiecywał premier.

 

Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®

 

Z tych zapewnień mieszkańcy Podedwórza się cieszą, bo przez teren gminy przebiega kilkadziesiąt kilometrów dróg wymagających naprawy. Za tę najgorszą, od 3 lat zamkniętą, zabrali się jednak sami.

Czytaj też: PiS obiecał złote góry. Teraz liczy koszty

- Powstał taki pomysł, żeby te brakujące pieniądze na wkład własny zebrać wśród mieszkańców i przedsiębiorców, którzy u nas działają - mówi Salwin Słyszko, sołtys Zaliszcza w gminie Podedwórze. - Ludzie dają ile mogą, no i trochę udało się zebrać.

W sumie zebrano ok. 30 tys. złotych. Resztę ma dołożyć powiat. Wniosek o dofinansowanie na upragniony remont już złożono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drogi, lubelskie, drogi lokalne, mateusz morawiecki
Czytaj także
Polecane galerie
observer
2018-05-30 16:40
[cytat]
Pojechaliśmy obejrzeć "najgorszą drogę w Polsce".
Dokładnie takie same drogi są w Gminie Grabowiec woj. Lubelskie i co ciekawe nie są zamknięte - czy jest na to sposób???
pirat
2018-05-17 00:13
chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja
szaraczek
2018-04-28 09:16
"Pojechaliśmy obejrzeć "najgorszą drogę w Polsce". Mówił o niej Morawiecki"
Wszystkie znane mi rankingi czegokolwiek, autorstwa premiera Matołusza Morawieckiego, zasługują na co najmniej wątpliwość o ich rzetelności.
Pokaż wszystkie komentarze (88)