Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
drogi
17.04.2018 16:14

Pojechaliśmy obejrzeć "najgorszą drogę w Polsce". Mówił o niej Morawiecki

Najważniejsza droga w gminie Podedwórze w woj. Lubelskim od 3 lat jest zamknięta. Podczas ostatniej konwencji PiS Mateusz Morawiecki użył jej jako przykładu, by pokazać w jakim stanie są polskie lokalne drogi i zadeklarował pomoc. Pojechaliśmy do Podedwórza z kamerą, by sprawdzić, jak faktycznie wygląda sytuacja mieszkańców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP money.pl)

Najważniejsza droga w gminie Podedwórze w woj. lubelskim od 3 lat jest zamknięta. Podczas ostatniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki użył jej jako przykładu, by pokazać zły stan polskich lokalnych dróg i zadeklarował pomoc.

Remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi kosztuje prawie 2,5 mln złotych. Ani gmina, ani powiat nie są w stanie sfinansować nie tylko renowacji nawierzchni, ale nawet wkładu własnego potrzebnego, aby ubiegać się o dofinansowanie.

W czasie sobotniej konwencji premier Mateusz Morawiecki podał sytuację w gminie Podedwórze jako przykład fatalnego stanu dróg lokalnych. Jednocześnie zapowiedział, że pieniędzy na ich remont będzie więcej.

- Jesienią utworzymy specjalny fundusz, na 5 mld złotych, który będzie zastrzykiem finansowym na naprawę dróg gminnych i powiatowych - obiecywał premier.

Z tych zapewnień mieszkańcy Podedwórza się cieszą, bo przez teren gminy przebiega kilkadziesiąt kilometrów dróg wymagających naprawy. Za tę najgorszą, od 3 lat zamkniętą, zabrali się jednak sami.

- Powstał taki pomysł, żeby te brakujące pieniądze na wkład własny zebrać wśród mieszkańców i przedsiębiorców, którzy u nas działają - mówi Salwin Słyszko, sołtys Zaliszcza w gminie Podedwórze. - Ludzie dają ile mogą, no i trochę udało się zebrać.

W sumie zebrano ok. 30 tys. złotych. Resztę ma dołożyć powiat. Wniosek o dofinansowanie na upragniony remont już złożono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, pomysł na biznes, wideo, podatki, porady prawne, prawo, msp, czołówki, firma, zarzadzanie, wiadomości, porady, baza wiedzy, zakładam firmę
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2018

obywatelGdyby opodatkować kościoły i zlikwidować konkordat (12 mld ), to drogi mielibyśmy jak w Niemczech

19-04-2018

zcxto są pisowskie drogi bo oni rządzą od ponad 2.5 roku.

18-04-2018

JarochaA co tam drogi, dobrze, że pomniki mamy, zmieniamy nazwy, premie niektórzy dostają itd

Rozwiń komentarze (88)