Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomysł na biznes
28.10.2018 07:35

Pomysł na biznes: Nocna niania. Nowa usługa w Polsce

Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań - tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Profesjonalna, nocna opieka położnych nad noworodkami - to pomysł na biznes Joanny Biolik, właścicielki marki Nocnaniania.pl. Jej firma umożliwia zamówienie do domu położnej. - Wszystko po to, by rodzice mogli odpocząć w tym pierwszym, intensywnym okresie - podkreśla właścicielka.

Biznes cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To jedyna taka firma w Polsce. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

- Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań - tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych. Opiekę można zamawiać na noc lub na godziny w ciągu dnia. Cena usługi? 419-380 zł za całą noc lub 45-40 zł za godzinę opieki w ciągu dnia.

- Pomysł na ten biznes zrodził się po obejrzeniu filmu "Tully". Zaczęłam szukać informacji, czy istnieje taka usługa w Polsce. Okazało się, że nie - wspomina Joanna Biolik. - Dodatkowo moja położna środowiskowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to coś, co jest potrzebne, zwłaszcza dla mam bliźniaków - dodaje właścicielka.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 3 tys. zł. To równowartość zakupu i budowy strony internetowej, księgowości, prawnika i marketingu. Firma wystartowała latem. Początkowo z usługi korzystali pojedynczy klienci. W październiku zlecenia wypełniły już cały kalendarz. Plany na przyszłość to uruchomienie usługi nocnej niani w kolejnych miastach w Polsce. Niebawem rozpoczną się rekrutacje lokalnych położnych.

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

Tagi: pomysł na biznes, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, msp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2018

emerytŚrednio za 30 nocy wychodzi 12 tys, taniej wyjdzie zatrudnienie na cały etat niani, nawet ze składkami ZUS.

28-10-2018

wstretne te baby i egoistycznejaka trzeba byc "matka", zeby zostawic swoje niemowle OBCEJ NIEZNANEJ KOBIECIE, zeby pojsc do kina czy na balange.....pozniej w mediach beda opisywac … Czytaj całość

28-10-2018

RadekW szpitalu odeśpi prywatną nockę ! A dzieciaki niech sobie placza...

Rozwiń komentarze (133)