Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Nocna niania. Nowa usługa w Polsce

133
Podziel się

Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań - tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych.

Pomysł na biznes: Nocna niania. Nowa usługa w Polsce
bDHMYUTF

Profesjonalna, nocna opieka położnych nad noworodkami - to pomysł na biznes Joanny Biolik, właścicielki marki Nocnaniania.pl. Jej firma umożliwia zamówienie do domu położnej. - Wszystko po to, by rodzice mogli odpocząć w tym pierwszym, intensywnym okresie - podkreśla właścicielka.

Biznes cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To jedyna taka firma w Polsce. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

bDHMYUTH

- Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań - tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych. Opiekę można zamawiać na noc lub na godziny w ciągu dnia. Cena usługi? 419-380 zł za całą noc lub 45-40 zł za godzinę opieki w ciągu dnia.

- Pomysł na ten biznes zrodził się po obejrzeniu filmu "Tully". Zaczęłam szukać informacji, czy istnieje taka usługa w Polsce. Okazało się, że nie - wspomina Joanna Biolik. - Dodatkowo moja położna środowiskowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to coś, co jest potrzebne, zwłaszcza dla mam bliźniaków - dodaje właścicielka.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 3 tys. zł. To równowartość zakupu i budowy strony internetowej, księgowości, prawnika i marketingu. Firma wystartowała latem. Początkowo z usługi korzystali pojedynczy klienci. W październiku zlecenia wypełniły już cały kalendarz. Plany na przyszłość to uruchomienie usługi nocnej niani w kolejnych miastach w Polsce. Niebawem rozpoczną się rekrutacje lokalnych położnych.

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

bDHMYUUi
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(133)
emeryt
2 lata temu
Średnio za 30 nocy wychodzi 12 tys, taniej wyjdzie zatrudnienie na cały etat niani, nawet ze składkami ZUS.
Radek
2 lata temu
W szpitalu odeśpi prywatną nockę ! A dzieciaki niech sobie placza...
Mariola
2 lata temu
Moja dzidzia ma 35 lat i pije z tylko puszki, zwykle sześciopak na raz. Po trzech seriach trzeba poczekać aż mu się odbije, rzuci pawia, pokrzyczy, łapami pomacha i odleci. Wtedy można go wykąpać, założyć pieluszkę, związać i położyć do snu śpiewając kołysankę, najlepiej coś z repertuaru Napalm Death. Ile z opiekę nad takim słodziakiem ?
bDHMYUUj
E.
2 lata temu
Aha, najpierw taka położna zapewne będzie zasuwać 12h na dyżurze w szpitalu (bo gdzieś na pewno pracuje), a potem jeszcze nocka u Kowalskich. Taka położna będzie bardziej zmęczona od matki bliźniaków na tej nocce. Powodzenia.
adam
2 lata temu
i po nocce taka położna leci do szpitala na dyżur,hahaha,faktycznie super pomysł,żal tych kobiet w szpitalu.
...
Następna strona