Notowania

medycyna
19.04.2016 06:28

Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę

Nie trzeba będzie być lekarzem, żeby sprawdzić, czy w układzie oddechowym dziecka nie dzieje się nic niepokojącego - nad prostym w obsłudze elektronicznym stetoskopem pracuje polski start-up MyWhizzy.com. Prototyp ma być gotowy w połowie roku. Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fotolia.com)

Nie trzeba będzie być lekarzem, żeby sprawdzić, czy w układzie oddechowym dziecka nie dzieje się nic niepokojącego – nad prostym w obsłudze elektronicznym stetoskopem pracuje polski start-up MyWhizzy.com. Prototyp ma być gotowy w połowie roku. Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę.

- Budujemy urządzenie, które będzie bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem. Będzie przypominało klasyczny stetoskop, tylko bez dźwiękowodu i słuchawek. Urządzenie ma wskazywać, czy w układzie oddechowym dziecka pojawiają się jakieś patologie i dać sygnał, czy trzeba się wybrać do lekarza – mówi w programie "To Się Liczy" prezes MyWhizzy.com Wojciech Radomski.

Ale samo urządzenie to tylko część sukcesu. Potrzebna jest też baza danych, która pozwoli porównać zarejestrowane przez elektroniczny stetoskop dźwięki i wychwycić ewentualne patologie. – Ta baza danych jest jednym z naszych największych wyzwań – przyznaje Wojciech Radomski i dodaje, że obecnie świat nauki nie dysponuje takim zasobem nagrań. Trzeba więc go budować od podstaw.

E-stetoskop ma być gotowy w przyszłym roku. MyWhizzy.com chce zacząć jego sprzedaż od Stanów Zjednoczonych. – W Stanach Zjednoczonych wydaje się na prywatną opiekę zdrowotną dziesięciokrotnie więcej niż sumarycznie w dziesięciu kolejnych państwach. To niesamowita ilość pieniędzy wydawanych przez każdą amerykańską rodzinę. Poza tym Amerykanie są bardziej otwarci na takie rozwiązania – ocenia Wojciech Radomski.

Tagi: medycyna, wiadomości, pomysł na biznes, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, msp
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz