Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę

Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę

 

 

Nie trzeba będzie być lekarzem, żeby sprawdzić, czy w układzie oddechowym dziecka nie dzieje się nic niepokojącego – nad prostym w obsłudze elektronicznym stetoskopem pracuje polski start-up MyWhizzy.com. Prototyp ma być gotowy w połowie roku. Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę.

- Budujemy urządzenie, które będzie bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem. Będzie przypominało klasyczny stetoskop, tylko bez dźwiękowodu i słuchawek. Urządzenie ma wskazywać, czy w układzie oddechowym dziecka pojawiają się jakieś patologie i dać sygnał, czy trzeba się wybrać do lekarza – mówi w programie "To Się Liczy" prezes MyWhizzy.com Wojciech Radomski.

Ale samo urządzenie to tylko część sukcesu. Potrzebna jest też baza danych, która pozwoli porównać zarejestrowane przez elektroniczny stetoskop dźwięki i wychwycić ewentualne patologie. – Ta baza danych jest jednym z naszych największych wyzwań – przyznaje Wojciech Radomski i dodaje, że obecnie świat nauki nie dysponuje takim zasobem nagrań. Trzeba więc go budować od podstaw.

E-stetoskop ma być gotowy w przyszłym roku. MyWhizzy.com chce zacząć jego sprzedaż od Stanów Zjednoczonych. – W Stanach Zjednoczonych wydaje się na prywatną opiekę zdrowotną dziesięciokrotnie więcej niż sumarycznie w dziesięciu kolejnych państwach. To niesamowita ilość pieniędzy wydawanych przez każdą amerykańską rodzinę. Poza tym Amerykanie są bardziej otwarci na takie rozwiązania – ocenia Wojciech Radomski.

medycyna, telemedycyna, start-up, technologie medyczne, mywhizzy.com
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jacek463
83.7.117.* 2016-04-20 15:45
Dla młodych rodziców, którzy nie mają doświadczenia w opiece nad małym dzieckiem? Proponuję wprowadzić nakaz całodobowego monitoringu funkcji życiowych dzieci do ukończenia czwartego roku.
Robie dobrze 123
79.139.55.* 2016-04-20 09:27
Śmiech na sali pan Roman Kluska też chciał stworzyć coś potężnego i co się stało wtedy???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sudspicjusz
193.105.221.* 2016-04-19 23:53
Pani Agata ma niesamowity biust. Mogą się schować wszystkie te wynalazki człowieka bo bledną przy naturze prowadzącej
Zobacz więcej komentarzy (13)