Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie krówki i... 15 gospodarka na świecie

2
Podziel się:

Jeżeli myślisz o tym, aby nawiązać kontakty handlowe z firmami działającymi np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to powinieneś wykorzystać właśnie ten moment.

Polskie krówki i... 15 gospodarka na świecie

Polskie przedsiębiorstwa eksportują różne towary - od spożywczych, przez chemiczne, meble czy nawet części do motorów i samochodów. Nie wszystkie produkty trafią do krajów sąsiadujących z Polską - część dociera aż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Świetnym przykładem są... krówki.

Fakty są następujące: jeżeli chodzi o konkurencyjność gospodarki, to rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich plasuje się na 15 miejscu, a produkowane w Polsce cukierki krówki są obecne w tamtejszych sklepach spożywczych od wielu lat. Mimo sukcesów polskich przedsiębiorców na odległych rynkach arabskich, zainteresowanie nimi było dotąd niewielkie. Od niedawna sytuacja zmienia się, a jednym z czynników skłaniających polskich przedsiębiorców do szukania nowych rynków zbytu jest duża konkurencja na rynku europejskim. Jeżeli myślisz o tym, aby nawiązać kontakty handlowe z firmami działającymi np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to powinieneś wykorzystać właśnie ten moment.

Od teorii do praktyki

Dubaj to jedno z najbardziej znanych miast świata, a wszystko dzięki jego intensywnej rozbudowie i polityce ukierunkowanej na rozwój przedsiębiorczości. To właśnie w działających tam firmach znajdują zatrudnienie specjaliści z całego świata. Nie brakuje też przebywających na kontraktach polskich inżynierów czy architektów. Z danych publikowanych na internetowej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych wiadomo, że wartość polskich inwestycji tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przekroczyła 470 mln dolarów.

Przedsiębiorcy myślący o nawiązaniu współpracy z firmami z Bliskiego Wschodu muszą pamiętać o barierach, np. językowej. Ponieważ uczenie się w biznesie na własnych błędach może być kosztowne, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z rad doświadczonych przedsiębiorców i tych, którzy doskonale poznali tamtejszy rynek. Najbliższą okazją będzie I Międzynarodowa Konferencja "Dubaj - nowe rynki, nowe możliwości" w Warszawie. Odbędzie się ona 18 października 2016 r., a jej organizatorem jest firma BiznesDubaj.pl.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców, którzy zainteresowani są zdobyciem praktycznych informacji na temat prowadzenia biznesu na Bliskim Wschodzie. Dodatkowo zainteresowani uczestnicy będą mogli wziąć udział w praktycznym workshopie, który odbędzie się w styczniu 2017r. w Dubaju. Tam przedsiębiorcy z Polski będą mieli okazję przeprowadzić rozmowy biznesowe z właścicielami lokalnych firm. Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie: konferencja.biznesdubaj.pl

Stabilizacja, czyli to, co biznes lubi najbardziej

Przedsiębiorcy zainteresowani wkroczeniem z oferowanymi produktami na rynki arabskie powinni rozpocząć od rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Sprzyjające innowacyjnym rozwiązaniom i przedsiębiorczości przepisy oraz stabilna sytuacja polityczna powodują, że to idealny kraj na szukanie pierwszych kontrahentów biznesowych z tamtych stron świata. Swoją ofertą można zainteresować wiele podmiotów z różnych branż. Poza budownictwem i rozwojem rynku nieruchomości, nie można zapomnieć o rynku turystycznym. Szacuje się, że tylko w 2015 r. kraj odwiedziło ok. 14 mln turystów z całego świata, którzy m.in. w Dubaju wydawali pieniądze zarówno na podstawowe, jak i luksusowe dobra.

Rynki arabskie otwierają się na przedsiębiorców z krajów europejskich. To oznacza, że już wkrótce obok sukcesów takich firm, jak: Ferrero Polska Sp. z o.o., SGL Karbon Polska S.A. czy Data S.A. mogą pojawić się kolejne. Z punktu widzenia przedsiębiorców to bardzo dobre wiadomości, bo dzięki nowym partnerom biznesowym można nie tylko liczyć zwiększyć dotychczasowe dochody, lecz także tworzyć kolejne miejsca pracy.

wiadomości
pomysł na biznes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
T.
6 lat temu
[QUOTE] cukierki krówki są obecne w tamtejszych sklepach spożywczych od wielu lat. [/QUOTE] A kapusta i ogórki kiszone ? Nasz najlepszy produkt spożywczy obecnie ?
Mono
6 lat temu
Sprzedawajcie coś lepszego niż krówki. Wnieście do gospodarki myśl, towary trudne do naśladowania. Mam już dosyć tej polskiej cebuli, cukierków i buraków.