Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie startupy mogą liczyć na wsparcie państwa przy wchodzeniu na zagraniczne rynki

0
Podziel się:

PAIiIZ ależy na tym, by pomóc wprowadzać startupy na zachodnie rynki, dobierać partnerów, a także przygotowywać dla nich ofertę po stronie zagranicznych kooperantów.

Polskie startupy mogą liczyć na wsparcie państwa przy wchodzeniu na zagraniczne rynki
(Pixabay/Domena publiczna)

Obecność polskich startupów i ich ekspansja na zagranicznych rynkach będzie wspierana przez państwo. Startupy to młode innowacyjne firmy, które chcą pozyskać pieniądze na rozkręcenie działalności.

Ministerstwo Rozwoju, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Business Link Poland oraz Fundacja Startup Hub Poland podpisały w Warszawie porozumienie o współpracy. - Dotyczy ono między innymi wspólnego organizowania przedsięwzięć promocyjnych, doradztwa, a także udziału młodych przedsiębiorców w zagranicznych misjach biznesowych - poinformował wiceprezes PAIiIZ-u Michał Dąbrowski.

Dodał, że agencji zależy na tym, by pomóc wprowadzać start-upy na zachodnie rynki, dobierać partnerów, a także "przygotowywać dla nich ofertę po stronie zagranicznych kooperantów, która będzie szyta na miarę i będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku komercyjnego".

W Polsce działa blisko 2 i pół tysiąca startupów, głównie w dużych miastach.

Zobacz także: Zobacz także: Nowa forma działalności dla startupów
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)