Notowania

wiadomości
03.06.2018 08:26

Pomysł na biznes: Miejskie pszczoły

Produkcja miejskich miodów i innych produktów pszczelich, adopcja pszczół i organizacja szkoleń - to pomysł na biznes Tomasza Petryki, właściciela gospodarstwa pasiecznego "Miodem Słodzone".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mieszko Rozpędowski)

Produkcja miejskich miodów i innych produktów pszczelich, adopcja pszczół i organizacja szkoleń - to pomysł na biznes Tomasza Petryki, właściciela gospodarstwa pasiecznego "Miodem Słodzone".

Firma prowadzi miejską pasiekę na dachu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. - Skład chemiczny miodów miejskich niczym się nie różni od miodów pochodzących z terenów wiejskich - tłumaczy Petryka, który jest przedstawicielem 5. pokolenia pszczelarzy w rodzinie.

Na własną markę postawił w 2014 roku. Doinwestował w rodzinny biznes ok. 15 tys. zł. W ciągu czterech lat działalności, sprzedaż w jego firmie wzrosła o ok. 1000 proc. Dziś z powodzeniem prowadzi pasiekę w centrum Warszawy, przygotowując się do otwarcia kolejnej. 80 proc. zamówień pochodzi od klientów biznesowych i instytucjonalnych. Sprzedaż dla klientów indywidualnych to 20 proc. Miód trafia także za granicę, m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Holandii.

Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

_ Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz: mieszko.rozpedowski@grupawp.pl _

Tagi: wiadomości, pomysł na biznes, gospodarka, najważniejsze, msp
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-06-2018

stefanno nie wiem czy zjadłbym taki miód który jest zbierany z roślin które wchłaniają tyle ołowiu i siarki ze spalin samochodowych

04-06-2018

polak z ChicagoDlaczego miod w Polsce jest taki drogi. W Ameryce sloik miodu kosztuje tyle samo co sloik dzemu. W innych krajach zachodnich widze ze jest taka sama … Czytaj całość

06-06-2018

liliTylko warszawiakom można wcisnąć taki kit że ten miód jest zdrowy> Ciekawe z czego jest zbierany

Rozwiń komentarze (4)