Notowania

pomysł na biznes
14-07-2017 (14:03)

Polski Fundusz Rozwoju dla firm. Wystarczy dobry pomysł, oni doradzą jak pozyskać kapitał na rozwój

Pomoc dla firm - zarówno tych najmniejszych, które dopiero rozpoczynają działaność, jak i korporacji. I to wszystko w jednym miejscu - Polskim Funduszu Rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pomoc dla firm - zarówno tych najmniejszych, które dopiero rozpoczynają działalność, jak i korporacji. I to wszystko w jednym miejscu - w Polskim Funduszu Rozwoju.

PFR to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju.

Grupa PFR uruchomiła zintegrowane centrum informacji i obsługi, obejmująca w ramach spójnej strategii ofertę instytucji należących do Grupy: Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIiH), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). TFI BGK oraz BGK Nieruchomości.

- Oferujemy różnego typu instrumenty finansowe, zarówno dla młodych, innowacyjnych firm, średnich, które są na etapie przyspieszonego wzrostu, jak i tych największych - mówi Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Spośród ponad 100 produktów, rozproszonych dotychczas w polskich instytucjach rozwoju, Grupa PFR stworzyła 12 pakietów, dopasowanych do potrzeb odbiorców. Informacja o nich dostępna jest w jednym miejscu.

- W tych pakietach można znaleźć produkty dla każdej firmy - mówi Mariusz Żero, dyrektor departamentu bezpośrednich kanałów sprzedaży PFR i dodaje: - Analizujemy potrzeby klienta, próbujemy dowiedzieć się, w jakich aspektach możemy mu pomóc. Wówczas możemy zaproponować produkty, które w swojej ofercie posiada PFR lub możemy też skierować do spółki, która z nami współpracuje w ramach grupy.

Jakie firmy najczęściej zgłaszają się do PFR po pomoc?

Z informacji od konsultantów Funduszu wynika, że to przedsiębiorcy innowacyjni, m.in. produkujący oprogramowanie, zajmujący się telemedycyną, przygotowaniem linii technologicznych czy branżą lotniczą.

W jaki sposób uzyskać dofinansowanie i gdzie szukać pomocy w tej sprawie? Zapraszamy do naszego wideo.

Tagi: pomysł na biznes, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, msp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2017

ZłyNajlepiej zadzwonić do Bociana...a następnie dogadać się z ULTIMO...

16-07-2017

HomoA ja mam mieszane uczucia. Prowadzę biznes technologiczny juz 17 lat. Wszystko bez pomocy za wyjątkiem sfinansowania przez urząd pracy kilku praktyk … Czytaj całość

16-07-2017

Cześć 👋Tam jest kosmiczna korupcja. Najpierw trzeba dać porządna łapówkę,,,,,, a później dostanie się dotacje lub dofinansowanie.. Najlepiej w Polsce e … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)

Wybrane dla Ciebie