Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polski Fundusz Rozwoju dla firm. Wystarczy dobry pomysł, oni doradzą jak pozyskać kapitał na rozwój

Polski Fundusz Rozwoju dla firm. Wystarczy dobry pomysł, oni doradzą jak pozyskać kapitał na rozwój

Pomoc dla firm - zarówno tych najmniejszych, które dopiero rozpoczynają działalność, jak i korporacji. I to wszystko w jednym miejscu - w Polskim Funduszu Rozwoju.

PFR to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju.

Grupa PFR uruchomiła zintegrowane centrum informacji i obsługi, obejmująca w ramach spójnej strategii ofertę instytucji należących do Grupy: Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIiH), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). TFI BGK oraz BGK Nieruchomości.

- Oferujemy różnego typu instrumenty finansowe, zarówno dla młodych, innowacyjnych firm, średnich, które są na etapie przyspieszonego wzrostu, jak i tych największych - mówi Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Spośród ponad 100 produktów, rozproszonych dotychczas w polskich instytucjach rozwoju, Grupa PFR stworzyła 12 pakietów, dopasowanych do potrzeb odbiorców. Informacja o nich dostępna jest w jednym miejscu.

- W tych pakietach można znaleźć produkty dla każdej firmy - mówi Mariusz Żero, dyrektor departamentu bezpośrednich kanałów sprzedaży PFR i dodaje: - Analizujemy potrzeby klienta, próbujemy dowiedzieć się, w jakich aspektach możemy mu pomóc. Wówczas możemy zaproponować produkty, które w swojej ofercie posiada PFR lub możemy też skierować do spółki, która z nami współpracuje w ramach grupy.

Jakie firmy najczęściej zgłaszają się do PFR po pomoc?

Z informacji od konsultantów Funduszu wynika, że to przedsiębiorcy innowacyjni, m.in. produkujący oprogramowanie, zajmujący się telemedycyną, przygotowaniem linii technologicznych czy branżą lotniczą.

W jaki sposób uzyskać dofinansowanie i gdzie szukać pomocy w tej sprawie? Zapraszamy do naszego wideo.

Czytaj także
Polecane galerie
Mały krok
2017-07-17 15:23
Wprowadzić przepis powszechnie stosowany w krajach rozwijających się, który obliguje przedsiębiorcę do zachowania proporcji zatrudnionych np. zatrudniając jednego obcokrajowca musi zatrudnić 2-4 miejscowych pracowników. Dzięki temu zatrudniani sa fachowcy, których nie ma na rynku krajowym. Ale ja widać nam daleko jeszcze do sprytu azjatyckich smoków i tygrysków.
olo
2017-07-17 12:19
zapisać się do pis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Głos
2017-07-17 12:16
PFR to fabryka do zbierania pomysłów i wykorzystywania ich w własnym środowisku ! Wspierają jedynie tych największych którym nic już ukraść nie mogą, bo są na tyle rozwinięci i uznani na rynkach że PFR może tylko korzystać z ich udziałów w zamian za finansowanie.
Zwykły młody pomysłodawca (przyszły przedsiębiorca) nawet jeśli ma niezwykły pomysł i innowacyjny nie przebije się przez gąszcz procedur, i o to chodzi bo w ten sposób zostaje zniechęcony a za nim stoi już kolejka inwestorów z kasą która przejmuje pomysł i wdraża go czerpiąc oczywiście zyski i śmiejąc się z pomysłodawcy.
Pokaż wszystkie komentarze (12)