Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wydarzenie
24.04.2016 17:20

Pomysł na biznes: Ręcznie malowana porcelana

Produkowana w krótkich seriach polska porcelana i ceramika, malowana ręcznie według autorskiego projektu - to pomysł na biznes Dagmary Malacy, właścicielki jednoosobowej firmy "For.rest". Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Podziel się
Dodaj komentarz

Produkowana w krótkich seriach polska porcelana i ceramika, malowana ręcznie według autorskiego projektu - to pomysł na biznes Dagmary Malacy, * *właścicielki jednoosobowej firmy "For.rest". - Proste w formie i zabawne w wyrazie - tak właścicielka określa swoje produkty i dodaje - to rzemiosło ręczne, którego w Polsce jest coraz mniej.

Firma oferuje produkty kuchenne takie jak kubki, talerze, dzbanki, miski oraz doniczki ceramiczne. Porcelana produkowana jest w Polsce, a specjalne pisaki do malowania sprowadzane ze Szwecji.

Skąd pomysł na biznes? - Pojawił się około cztery lata temu, gdy jeszcze studiowałam i pracowałam w dwóch firmach. Chciałam mieć wtedy coś własnego. Wszystko zaczęło się w domu, gdzie malowałam i wypalałam porcelanę, dzięki temu koszty rozpoczęcia działalności były automatycznie mniejsze – wspomina Dagmara Malaca.

Koszt inwestycji wyniósł 200 zł - to była cena kartonu kubków. Początkowo sprzedaż obejmowała wyłącznie sklep internetowy. Właścicielka przyznaje, że nie musiała inwestować w reklamę i marketing. Klienci sami polecali dalej jej produkty.

Dziś zarządza pracownią w centrum Warszawy, w której tworzy i sprzedaje swoje wyroby. Miesięczny koszt prowadzenia takiej firmy to ok. 5-10 tys. zł. 70 proc. wydatków to koszt materiałów, reszta to wynajem lokalu i pozostałe koszty.

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga od właścicielki całkowitego poświęcenia. - Moje obowiązki to m.in. produkowanie, malowanie, wypalanie, pakowanie czy księgowość. Jest tego sporo, ale wydaje mi się, że przy dobrej organizacji czasu jest to absolutnie do zrobienia - wylicza Malaca.

Biznes cieszy się dużym zainteresowaniem. Każdego miesiąca właścicielka sprzedaje około 500 sztuk porcelany.

Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Tagi: wydarzenie, wiadomości, pomysł na biznes, gospodarka, najważniejsze, msp
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz