Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna

Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna

 

 

 

- Zajmujemy się sprzedażą żywności wysokiej jakości, głównie tej ekologicznej – opowiada Jan Czaja, jeden z twórców strony www.paczkaodrolnika.pl.

Sklep ze zdrowym jedzeniem powstał w Rzuchowej koło Tarnowa. Prowadzi go Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA. W sezonie za pośrednictwem witryny www.paczkaodrolnika.pl można zamówić ok. 200 ekologicznych produktów. Dostarczane są przez kurierów w całej Polsce.

- Klient może zlecić nam produkcję żywności, owoców i warzyw, dokładnie tych, którymi jest zainteresowany – mówi Jan Czaja.

- Od jednego rolnika można zamówić marchewkę, od drugiego ziemniaki – zachęca Barbara Zych.

Firma zatrudnia zaledwie cztery osoby, ale współpracuje z nią 20 rolników. Wszyscy produkują żywność ekologiczną, która jest certyfikowana i wielokrotnie kontrolowana, czy przy jej produkcji nie są używane środki chemiczne. I choć jest bardzo dobrej jakości, producenci mieli poważny problem z jej zbytem. Biznes rozkwitł dopiero wtedy, gdy stowarzyszenie otworzyło sklep internetowy.

Dziś zamówień jest znacznie więcej, niż produktów, które rolnicy są w stanie wyhodować na swoich polach.

Jak dużo pieniędzy trzeba było zainwestować, by otworzyć internetowy sklep? Co jest największym problemem w tym biznesie? Zobaczcie kolejny odcinek programu – Pomysł na Biznes.

Czytaj także
Polecane galerie
Grzegorz_T
2017-05-21 07:30
Znam wielu sadowników i plantatorów nie stosujących chemii. Używają oni nawozy organiczne, probiotyki i algi. Wyniki mają doskonałe. Osobiście idę ich śladem choć w małej skali. Ceny z upraw BIO nie odbiegają od marketowych bo plony są naprawdę bardziej obfite niż z upraw "chemicznych". Polecam stronę probiotics pl.
Kasiek
2017-04-18 10:08
Ja też uważam, że sklepy z eko żywnością są teraz na topie. Do tego promowanie byciem fit też wchodzi w grę. Moja koleżanka uważa, że taki trend będzie się utrzymywał dość długo i warto np. założyć np. klub fitness. Ona akurat się zastanawia nad wejście we franczyzę z fitcurves. Już w sumie wszytko, by miała praktycznie podane na tacy.
wroclawiak
2017-04-17 20:24
Bardzo dobry pomysł szczególnie są to sklepy dla ludzi, którzy myślą co serwują do jedzenia rodzinie szczególnie dla dzieci. Brawo
Pokaż wszystkie komentarze (43)