Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Olszewski
Krzysztof Olszewski
|

Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna

43
Podziel się

Sklep ze zdrową żywnością powstał w Rzuchowej koło Tarnowa. Prowadzi go stowarzyszenie Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA. W sezonie za pośrednictwem witryny www.paczkaodrolnika.pl można zamówić ok. 200 ekologicznych produktów. Dostarczane są przez kurierów w całej Polsce

Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna
bDIGINSd

- Zajmujemy się sprzedażą żywności wysokiej jakości, głównie tej ekologicznej – opowiada Jan Czaja, jeden z twórców strony www.paczkaodrolnika.pl.

Sklep ze zdrowym jedzeniem powstał w Rzuchowej koło Tarnowa. Prowadzi go Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA. W sezonie za pośrednictwem witryny www.paczkaodrolnika.pl można zamówić ok. 200 ekologicznych produktów. Dostarczane są przez kurierów w całej Polsce.

bDIGINSf

- Klient może zlecić nam produkcję żywności, owoców i warzyw, dokładnie tych, którymi jest zainteresowany – mówi Jan Czaja.

- Od jednego rolnika można zamówić marchewkę, od drugiego ziemniaki – zachęca Barbara Zych.

Firma zatrudnia zaledwie cztery osoby, ale współpracuje z nią 20 rolników. Wszyscy produkują żywność ekologiczną, która jest certyfikowana i wielokrotnie kontrolowana, czy przy jej produkcji nie są używane środki chemiczne. I choć jest bardzo dobrej jakości, producenci mieli poważny problem z jej zbytem. Biznes rozkwitł dopiero wtedy, gdy stowarzyszenie otworzyło sklep internetowy.

[

bDIGINSl

]( https://ad.doubleclick.net/ddm/trackclk/N499402.110317WP.PL/B11066268.149409789;dc_trk_aid=320380578;dc_trk_cid=79866406;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment= )

Dziś zamówień jest znacznie więcej, niż produktów, które rolnicy są w stanie wyhodować na swoich polach.

bDIGINSm

Jak dużo pieniędzy trzeba było zainwestować, by otworzyć internetowy sklep? Co jest największym problemem w tym biznesie? Zobaczcie kolejny odcinek programu – Pomysł na Biznes.

bDIGINSG
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(43)
heh
4 lata temu
Wszystko dookoła jest skażone(całe środowisko ) to skąd oni to przywożą ?
zbyszek57
4 lata temu
Pic na wodę fotomontaż ,jak tak ładne owoce i warzywa mogły urosnąć bez nawozów i srodków ochrony roślin .
em231
4 lata temu
znam ta ekologiczna zywnosc jak moj kuzyn w nocy w deszczu sial chemie a potem jezdzil na Szczecin sprzedawac zdrowa zywnosc
bDIGINSH
Artur..
4 lata temu
Ta zdrowa żywność to jest wielka bujda to jest ogłupianie naiwnych. W Polsce na ryneczkach, bazarkach i w małych kramach jest sprzedawana zdrowa żywność jak głoszą sami producenci i sprzedawcy. Od niepamiętnych czasów ci drobni sprzedawcy którzy sprzedają swoje produkty zdrowe i ekologiczne jak to oni robią. Jeżeli ktoś ma działkę 5, 10, 15 arów a produkty sprzedawane z niej sprzedaje od wczesnej wiosny do późnej jesieni i to są produkty bez nawozu z własnej działki jak oni to robią że im wszystko tak dobrze rośnie. A jak się jest na giełdach rolniczych to oni tam są i kupują towar od producentów. Podobnie jest z jajkami jeżeli panie która sprzedają jajka od własnych kurek sprzedają je codziennie w dużych ilościach i okłamują że kurki są chowane na zdrowych paszach a same są mieszkankami miast to po prostu bujają.
MJ
4 lata temu
"... produktów, które rolnicy są w stanie wyhodować na swoich polach." - to nie jest po polsku!!! WARZYW i OWOCÓW nie hoduje się, tylko UPRAWIA, natomiast HODUJE SIĘ ZWIERZĘTA! Czy autor artykułu nie chodził do szkoły? Od dziennikarzy oczekuje się poprawności językowej.
...
Następna strona