Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
 • Pomysł na biznes: Elektryczny rower miejski
  22.01.2017
  Pomysł na biznes: Elektryczny rower miejski
  - Nie jesteśmy firmą rowerową. My chcemy rozwiązać pewien problem - mówi o swojej działalności Marcin Piątkowski, założyciel JIVR Bike. Jego pomysł na biznes to pierwszy na świecie elektryczny, składany i bezłańcuchowy rower, który komunikuje się z infrastrukturą miejską. Został stworzony w Londynie, ale w całości jest produkowany w Mielcu. Projekt sfinansowali globalni inwestorzy, a w kolejce po polski produkt ustawiają się klienci z Europy Zachodniej, ale także z Brazylii, Chile czy Hawajów.
 • Pomysł na biznes: Fitness na ludowo
  15.01.2017
  Pomysł na biznes: Fitness na ludowo
  - Moja firma to pierwszy taki projekt w Polsce i na świecie. Jeszcze nikt w żaden sposób nie połączył naszych tańców ludowych z nowoczesnymi formami fitness – mówi Justyna Bolek, właścicielka firmy "Slavica Dance". Jej pomysł na biznes to słowiański fitness, czyli połączenie polskiej tradycji z nowoczesną muzyką. - Kroki tańców ludowych zostały zmodyfikowane na potrzeby bazy fitnessowej – tłumaczy właścicielka. Firma działa na zasadzie franczyzy i szkoli instruktorów w całej Polsce oraz za granicą. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Manufaktura narciarska
  7.01.2017
  Pomysł na biznes: Manufaktura narciarska
  - Jesteśmy jedyną w Polsce firmą, realizującą zamówienia indywidualne na narty – mówi Szymon Girtler, założyciel i współwłaściciel "Monck Custom", małej manufaktury narciarskiej. - Tworzymy spersonalizowane narty zjazdowe. To produkty unikalne, "szyte na miarę" – pod konkretną wagę, wzrost i umiejętności – tłumaczy właściciel. Jego firma nie ma konkurencji w swojej kategorii. Po spersonalizowane, polskie narty zgłaszają się klienci m.in. z Kanady, Australii czy Japonii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Kawiarnia z kotami
  1.01.2017
  Pomysł na biznes: Kawiarnia z kotami
  - To kawiarnia inna niż wszystkie. Naszą ideą jest pomaganie i ludziom i kotom – mówi Anna Pawlicka, właścicielka Miau Cafe. Jej pomysł na biznes to pierwsza w Warszawie kawiarnia z kotami. - Pomagamy bezdomnym zwierzętom, organizujemy akcje charytatywne, aktywizujemy seniorów. Ludzie mogą się u nas zrelaksować w towarzystwie kota – dodaje właścicielka. Firma powstała dzięki darczyńcom. Połowę inwestycji sfinansowali internauci. Po roku działalności właścicielka myśli o drugim lokalu. Nie ma tu żadnej konkurencji. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Ręcznie robione dekoracje świąteczne
  25.12.2016
  Pomysł na biznes: Ręcznie robione dekoracje świąteczne
  - Większość produktów, które tworze jest wykonywane w pojedynczych egzemplarzach – mówi Monika Jarecka, właścicielka firmy "Cudawianki Handmade", zajmującej się rękodziełem. Jej pomysł na biznes to ręcznie robione dekoracje świąteczne. Staram się tworzyć przedmioty, których na co dzień nie można kupić w sklepach. To powoduje, że moja oferta jest dość wyjątkowa – dodaje. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Pachnąca biżuteria
  18.12.2016
  Pomysł na biznes: Pachnąca biżuteria
  - Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która połączyła w jedno to, co kobiety kochają najbardziej - biżuterię i perfumy – mówi Klaudia Idzikowska, współwłaścicielka firmy Messh. Jej pomysł na biznes to pachnąca biżuteria. - Cały koncept opiera się na ażurowej zawieszce, która jest podstawą biżuterii. W środku znajdują się pachnące kuleczki, które same produkujemy. Powstają one z olejków inspirowanych ekskluzywnymi perfumami od projektantów – tłumaczy właścicielka. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Pracownia recyklingu szkła
  11.12.2016
  Pomysł na biznes: Pracownia recyklingu szkła
  - Moja pracownia to miejsce, w którym niepotrzebne szklane przedmioty, otrzymują nowe, drugie życie - mówi Justyna Bieńkowska-Werbicka, założycielka firmy "Pracownia Artystyczna Tynka". Jej pomysł na biznes to pracownia recyklingu szkła, w której powstają m.in. naczynia ze zużytych, stopionych butelek. Po produkty Polki zgłaszają się już klienci nawet z Australii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Polskie firmy za granicą. Oto źródła ich sukcesu i największe wyzwania
  6.12.2016
  Polskie firmy za granicą. Oto źródła ich sukcesu i największe wyzwania
  Niskie koszty produkcji, konkurencyjność, wsparcie państwa ze strony dyplomacji ekonomicznej oraz pomoc w rozwoju działalności na konkretnych rynkach – to główne czynniki sukcesu polskich firm za granicą, o których w programie #dzieńdobryPolsko mówił Robert Antczak, Dyrektor w Pionie Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej BZ WBK. Ekspert zwracał też uwagę na największe zagrożenia, z jakimi mierzą się polscy przedsiębiorcy za granicą oraz prognozował poziom eksportu w 2017 roku.
 • Pomysł na biznes: Kosmetyki naturalne
  3.12.2016
  Pomysł na biznes: Kosmetyki naturalne
  - Naszą ideą było stworzenie marki dla ludzi, którzy szukają niezwykłych rzeczy w produktach codziennego użytku – mówią Karolina Kuklińska-Kosowicz i Paweł Kosowicz, właściciele firmy Yope. Ich pomysł na biznes to naturalne kosmetyki. - Nasze produkty opierają się na trzech głównych wyróżnikach. Są nimi design, zapach oraz ekologiczność - wyliczają właściciele. Yope to mała polska firma, która chce konkurować z zagranicznymi koncernami. Już dziś produkowane pod Warszawą kosmetyki trafiają do klientów z Niemiec, Hiszpanii czy Skandynawii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Mapy dekoracyjne. Polka ma klientów nawet z Brazylii
  27.11.2016
  Pomysł na biznes: Mapy dekoracyjne. Polka ma klientów nawet z Brazylii
  - Nie jestem typowym sklepem z gotowymi produktami. Tworzę mapy wyłącznie na zamówienie - mówi o swojej firmie Ula Jurkowska, założycielka "Maptu". Jej pomysł na biznes to mapy dekoracyjne, które klient sam tworzy i personalizuje. - Ta działalność, to połączenie pięknej grafiki i wszystkich wspomnień, które można w niej zamknąć - dodaje właścicielka. Po jej produkty zgłaszają się klienci nawet z Brazylii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Dała zarobić youtuberom, teraz da instagramerom. A marzy aby... pomagać zwierzętom
  23.11.2016
  Dała zarobić youtuberom, teraz da instagramerom. A marzy aby... pomagać zwierzętom
  Matka chrzestna połowy polskiej sceny youtuberowej, teraz chce dać zarobić instagramerom. Oto założycielka LifeTube i indaHasha Basia Sołtysińska. Tymczasem jej największym marzeniem jest stworzenie własnego portalu społecznościowego dla... zwierząt.
 • Pomysł na biznes: usługi sokolnicze
  20.11.2016
  Pomysł na biznes: usługi sokolnicze
  Usługi sokolnicze z kompleksową ochroną wszelkich miejsc przed szkodnikami - to pomysł na biznes Piotra Zadwornego, założyciela firmy "Drapole" - Szpaki na plantacjach, gołębie w galeriach handlowych czy gawrony w parkach. Płoszymy ptaki bez polowania, bez zabijania - wyjaśnia właściciel i dodaje - sprzątamy tam, gdzie człowiek nie daje rady. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Trójwarstwowy materac piankowy
  13.11.2016
  Pomysł na biznes: Trójwarstwowy materac piankowy
  Trójwarstwowy materac z pianki termoelastycznej - to pomysł na biznes dwóch kuzynów Kuby Wieczorka i Jaśka Bagniewskiego, założycieli firmy "Eve". - Chcieliśmy udoskonalić obecną technologię i stworzyć produkt inny, niż dostępne na rynku modele - mówi Bagniewski. Właściciele pracują w Wielkiej Brytanii, gdzie pozyskali 3 mln zł na inwestycję w startup. Po 18 miesiącach działalności sprzedają ponad 100 sztuk materacy dziennie. Teraz chcą podbić swoim produktem rynek polski. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Lampy z części samochodowych
  6.11.2016
  Pomysł na biznes: Lampy z części samochodowych
  Design z części samochodowych - to pomysł na biznes Pauliny i Bartka Bieleckich, właścicieli Rec.On, firmy produkującej oryginalne dodatki do wnętrz. Wszystkie produkty są wykonane ręcznie z materiałów pochodzących z recyklingu, głównie ze zużytych części samochodowych oraz z drewna i szkła z odzysku. - Te elementy miały kiedyś inne życie. My przekształcamy je w funkcjonalne, designerskie obiekty - mówią o swojej działalności właściciele. Zobacz, nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Zabawki o medycznych kształtach
  30.10.2016
  Pomysł na biznes: Zabawki o medycznych kształtach
  Pluszowe maskotki w kształcie organów ludzkich - to pomysł na biznes Agnieszki Nieradki, absolwentki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i właścicielki firmy "Pluszektorium". Firma promuje transplantologię i dawstwo organów. Dociera do szpitali, przedszkoli, szkół i Uniwersytetów Medycznych. - To nie są tylko pluszowe zabawki, to coś znacznie więcej, co może pomóc zarówno lekarzom, jak i pacjentom w przejściu przez chorobę – tłumaczy ideę biznesu właścicielka. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Przechowalnia rzeczy
  22.10.2016
  Pomysł na biznes: Przechowalnia rzeczy
  Mobilna przechowalnia rzeczy - to pomysł na biznes Rafała Kołomańskiego, właściciela warszawskiej firmy "Więcej Miejsca". W specjalnych pojemnikach i monitorowanym magazynie, można bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy. - Naszym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków, że w łatwy i komfortowy sposób, bez wychodzenia z domu, można zwiększyć przestrzeń do wygodnego życia - mówi właściciel. Zobacz kolejny odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • RISK made in Warsaw - polska firma odzieżowa podbija świat. Zaczęło się od 30 tys. zł i pomysłu na hobby
  18.10.2016
  RISK made in Warsaw - polska firma odzieżowa podbija świat. Zaczęło się od 30 tys. zł i pomysłu na hobby
  "Dresoholiczka", "Szefowa", "Rzymskie wakacje" czy "Sama słodycz" - to nazwy ubrań stworzonych przez firmę Risk made in Warsaw. Stworzonych w Polsce i wyprodukowanych przez polskie szwalnie. - Na początku to wcale nie miał być biznes, po prostu hobby. Chciałyśmy stworzyć coś, czego jeszcze nie było. I się udało - opowiada Antonina Samecka, współwłaścicielka biznesu. Samecka wraz z Klarą Kowtun i Dorotą Sajewicz znalazły się w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku.
 • Pomysł na biznes: Stoliki o geograficznych kształtach
  16.10.2016
  Pomysł na biznes: Stoliki o geograficznych kształtach
  Stoliki z blatami w kształcie miast lub państw – to pomysł na biznes Karola Wójcika, 21-letniego studenta ekonomii, założyciela warszawskiej firmy "Holdis". - Kreuję unikatowe stoliki kawowe - mówi o swojej działalności właściciel. - To jedyny taki produkt w Polsce i prawdopodobnie w całej Europie - dodaje. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: SPA dla psa
  9.10.2016
  Pomysł na biznes: SPA dla psa
  Ekskluzywny salon SPA dla psów, połączony z butikiem, oferującym odzież i akcesoria dla czworonogów – to pomysł na biznes Agnieszki Kulisz, właścicielki warszawskiej firmy "Doggy House". - Świadomość dbania o pielęgnację psów w Polsce wzrasta, dlatego takie miejsca są potrzebne – mówi właścicielka. - Nas wyróżnia unikatowe podejście. My nie traktujemy psów jak zwierząt z podwórka, traktujemy je - w cudzysłowie - jak ludzi – dodaje. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci
  2.10.2016
  Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci
  Szkoła nurkowania dla dzieci - to pomysł na biznes Aleksandra Chmiela, instruktora i założyciela warszawskiej szkoły "Komando foki". - Jako jedyni w Polsce na taką skalę prowadzimy zajęcia nurkowe wyłącznie z dziećmi - mówi właściciel.
1 2 3 4 5 6 7 8
Służbowym autem po dziecko do szkoły? Konieczny paragon Służbowym autem po dziecko do szkoły? Konieczny paragon
Jeśli firma udostępnia pracownikowi auto do celów prywatnych, to zużyte w takiej sytuacji paliwo musi ewidencjonować na kasie fiskalnej. I wydrukować paragon. Taki wyrok wydał Naczelny Sąd Administracyjny. A resort finansów uważa inaczej.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Straszak dla małych przedsiębiorców. Znika 100-tysięczny limit Straszak dla małych przedsiębiorców. Znika 100-tysięczny limit
Od 2019 r. klauzula przeciw unikaniu opodatkowania będzie mogła być stosowana w każdej sprawie - nawet, gdy chodzi o złotówkę. Ministerstwo uspokaja, że przedsiębiorcy nie mają się czego obawiać. Eksperci tacy pewni nie są.