Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
 • Szukam pracy: jak zostać instruktorem strzelectwa
  23.04.2016
  Szukam pracy: jak zostać instruktorem strzelectwa
  Youtuber Karol sprawdza, na czym polega praca w różnych zawodach. W tym odcinku - instruktor strzelectwa. Jakie trzeba mieć kwalifikacje, by uczyć ludzi strzelać? I ile można na tym zarobić?
 • Organmistrzostwo to fach dla wytrzymałych. Nie poznają ich własne dzieci, śpią po plebaniach i tygodniami jedzą kwaśnicę
  23.04.2016
  Organmistrzostwo to fach dla wytrzymałych. Nie poznają ich własne dzieci, śpią po plebaniach i tygodniami jedzą kwaśnicę
  Jeden z nich robił w Częstochowie. I to wtedy, gdy Hoffman kręcił tam "Potop". Do dziś pamięta smród tamtych wybuchów.
 • Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę
  19.04.2016
  Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę
  Nie trzeba będzie być lekarzem, żeby sprawdzić, czy w układzie oddechowym dziecka nie dzieje się nic niepokojącego - nad prostym w obsłudze elektronicznym stetoskopem pracuje polski start-up MyWhizzy.com. Prototyp ma być gotowy w połowie roku. Polski wynalazek ma szansę zawojować Amerykę.
 • Pomysł na biznes: sklep i serwis rowerowy
  17.04.2016
  Pomysł na biznes: sklep i serwis rowerowy
  Sklep i serwis rowerowy - to pomysł na biznes Krzysztofa Kwiatkowskiego, który w 2014 roku na warszawskim Gocławiu otworzył jednoosobową firmę "Beat Bike". Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes.
 • Młodzi i zdolni Polacy stworzą wynalazek na miarę Skype'a?
  16.04.2016
  Młodzi i zdolni Polacy stworzą wynalazek na miarę Skype'a?
  Potencjał młodych Polaków w branży technologii informatycznych i komunikacyjnych jest bardzo wysoko oceniany. Osiągają oni sukcesy w międzynarodowych konkursach i stają się atrakcyjnymi pracownikami dla światowych koncernów.
 • Szukam pracy: ile zarabia kierowca Ubera?
  16.04.2016
  Szukam pracy: ile zarabia kierowca Ubera?
  Youtuber Karol sprawdza, na czym polega praca w różnych zawodach. W tym odcinku zostaje kierowcą Ubera - może nim być prawie każdy. Dlaczego "prawie"? Bo są pewne ograniczenia. Jakie? O tym w materiale video.
 • Pomysł na biznes: ręcznie wytwarzane słodycze
  12.04.2016
  Pomysł na biznes: ręcznie wytwarzane słodycze
  Karmelowe dzieła sztuki - tak swoje wyroby określa Maciej Jacyno-Onuszkiewicz, właściciel warszawskiej "Manufaktury Cukierków". Jego pomysł na biznes to miejsce w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą czynnie uczestniczyć w pokazach produkcji słodyczy wytwarzanych ręcznie, metodą z XVII w.
 • Huuuge Games: polscy programiści zarabiają na mobilnym kasynie. I mają 4 mln dol. od funduszu z Korei
  9.04.2016
  Huuuge Games: polscy programiści zarabiają na mobilnym kasynie. I mają 4 mln dol. od funduszu z Korei
  Polscy programiści zdobywają światowy rynek gier mobilnych. Czym? Proponują ruletkę, pokera i automaty, na których nie można wygrać ani grosza. To jednak nie przeszkadza 200 tys. osób, które codziennie sięgają po ich mobilne kasyno. By biznes mógł działać na reklamy muszą wydawać miliony zł każdego miesiąca. W ten model uwierzyli ostatnio Koreańczycy, którzy zainwestowali w Huuuge Games 4 mln dolarów.
 • Lost in excel. Polski startup chce pokazywać menedżerom dane tak prosto, by zrozumiał je sześciolatek
  8.04.2016
  Lost in excel. Polski startup chce pokazywać menedżerom dane tak prosto, by zrozumiał je sześciolatek
  Menadżerowie nie są od siedzenia w tabelkach excela, ale od zarządzania - mówią twórcy Motabi. Polski startup chce udowodnić, że skomplikowane dane finansowe można pokazać w sposób łatwy, lekki i przyjemny. Z ich pomysłu skorzystać chce też rząd. Ten chce zobrazować jak radzi sobie polska gospodarka.
 • Pomysł na biznes: Spersonalizowane perfumy
  3.04.2016
  Pomysł na biznes: Spersonalizowane perfumy
  "Przyjdź i namieszaj" – tym hasłem zachęca swoich klientów Monika Zagajska, właścicielka warszawskiej perfumerii "Mo61 Perfume Lab". Jej pomysł na biznes to alternatywa dla klasycznych perfumerii. Właścicielka postanowiła stworzyć miejsce, w którym każdy klient weźmie czynny udział w procesie tworzenia swoich perfum. Do dyspozycji jest ponad 150 nut zapachowych.
 • Startup pokazał PKP, jak sprzedawać bilety
  3.04.2016
  Startup pokazał PKP, jak sprzedawać bilety
  Grupka pasjonatów dokonała tego, co od lat nie udaje się państwowemu gigantowi PKP – zbudowała prosty system sprzedaży biletów kolejowych przez internet.
 • Rusza konkurs NCBR wspierający międzynarodową ekspansję polskich firm
  1.04.2016
  Rusza konkurs NCBR wspierający międzynarodową ekspansję polskich firm
  W kwietniu rusza kolejny konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Go_Global.pl. Jego celem jest wsparcie w komercjalizacji na rynkach światowych wyników prac B+R polskich firm technologicznych. Budżet konkursu wynosi 8 mln złotych.
 • Pięć lat piwnej rewolucji w Polsce. Piwowar rzemieślnik nie idzie na żadne kompromisy
  28.03.2016
  Pięć lat piwnej rewolucji w Polsce. Piwowar rzemieślnik nie idzie na żadne kompromisy
  Pięć lat temu 28 marca 2011 roku Browar PINTA uwarzył pierwszą warkę Ataku Chmielu. To moment symboliczny dla miłośników piwa w naszym kraju. W naszym kraju wybuchła piwna rewolucja. Polacy zaczęli mieć dość wyrobów koncernowych, bez względu na etykietę i producenta smakujących niemal zawsze tak samo i postanowili sami sobie uwarzyć piwo. Ziemowit Fałat i Grzegorz Zwierzyna w rozmowie z Wirtualną Polską wspominają początki tej rewolty i wyjaśniają, dlaczego piwa rzemieślnicze są inne niż te produkowane na dużą skalę.
 • Pomysł na biznes: Świąteczne wypieki na zamówienie
  26.03.2016
  Pomysł na biznes: Świąteczne wypieki na zamówienie
  Domowe wypieki na zamówienie z dowozem – to pomysł na biznes Katarzyny Lubczyńskiej, która sześć lat temu założyła jednoosobową firmę "Torty Kasi". - Początkowo w biznes zainwestowałam około 5 tys. zł – wspomina właścicielka. Podnajęcie lokalu z profesjonalnym wyposażeniem pozwala jej ograniczyć koszt prowadzenia firmy. Swoją działalność prowadzi w internecie, gdzie zbiera zamówienia na domowe ciasta i torty okolicznościowe, a następnie dostarcza je do klientów.
 • Polskie startupy mogą liczyć na wsparcie państwa przy wchodzeniu na zagraniczne rynki
  23.03.2016
  Polskie startupy mogą liczyć na wsparcie państwa przy wchodzeniu na zagraniczne rynki
  PAIiIZ ależy na tym, by pomóc wprowadzać startupy na zachodnie rynki, dobierać partnerów, a także przygotowywać dla nich ofertę po stronie zagranicznych kooperantów.
 • Zmiany w projekcie "małej ustawy o innowacyjności" korzystne dla start-upów
  21.03.2016
  Zmiany w projekcie "małej ustawy o innowacyjności" korzystne dla start-upów
  Zmiany podatkowe przewidziane w projekcie "małej ustawy o innowacyjności" będą korzystne dla polskich start-upów produkujących oprogramowania, jak i firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową - oceniają eksperci.
 • Polskie włókiennictwo. Implanty zamiast T-shirtów
  21.03.2016
  Polskie włókiennictwo. Implanty zamiast T-shirtów
  Polskie firmy tekstylne stawiają na nowoczesne technologie - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Pomysł na biznes: Amerykańskie naleśniki
  20.03.2016
  Pomysł na biznes: Amerykańskie naleśniki
  Słodkie i kaloryczne amerykańskie naleśniki - to pomysł na biznes dwóch braci. Piotr i Maciej Śliwa na warszawskim Solcu prowadzą naleśnikarnię Mr. Pancake
 • Zebrali 400 tys. zł w niecałe dwa tygodnie. Co z nimi zrobią? Wydadzą na nowe piwa
  19.03.2016
  Zebrali 400 tys. zł w niecałe dwa tygodnie. Co z nimi zrobią? Wydadzą na nowe piwa
  - To będzie najlepsze walne w historii tego kraju - deklarują założyciele browaru rzemieślniczego Inne beczki. Właśnie w akcji crowdfundingowej zebrali 400 tys. zł w niecałe dwa tygodnie. Za te pieniądze chcą zbudować własny browar, a za parę lat wejść z nim na giełdę.
 • Polscy naukowcy zrobili to jako pierwsi na świecie. Trwają prace nad lekami
  13.03.2016
  Polscy naukowcy zrobili to jako pierwsi na świecie. Trwają prace nad lekami
  Technologia opracowana przez polskich naukowców umożliwia wykorzystanie porożogennych komórek macierzystych w medycynie, weterynarii i kosmetologii.
1 ... 1 2 3 4 5 6 7 8
Służbowym autem po dziecko do szkoły? Konieczny paragon Służbowym autem po dziecko do szkoły? Konieczny paragon
Jeśli firma udostępnia pracownikowi auto do celów prywatnych, to zużyte w takiej sytuacji paliwo musi ewidencjonować na kasie fiskalnej. I wydrukować paragon. Taki wyrok wydał Naczelny Sąd Administracyjny. A resort finansów uważa inaczej.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Straszak dla małych przedsiębiorców. Znika 100-tysięczny limit Straszak dla małych przedsiębiorców. Znika 100-tysięczny limit
Od 2019 r. klauzula przeciw unikaniu opodatkowania będzie mogła być stosowana w każdej sprawie - nawet, gdy chodzi o złotówkę. Ministerstwo uspokaja, że przedsiębiorcy nie mają się czego obawiać. Eksperci tacy pewni nie są.