Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

100 mln euro dla firm. Ostatnie dni na złożenie wniosku

Tylko do czwartku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje na innowacyjne technologie. Resort funduszy i polityki regionalnej informuje, że do rozdania jest aż 100 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hubert Mathis / Zuma Press / Forum)
Resort funduszy przypomina - 100 mln euro do wzięcia dla firm

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, wnioski w programie "Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje" można składać tylko do 14 maja.

Co ciekawe, program jest finansowany z tzw. funduszy norweskich. To ten sam mechanizm, w ramach którego pieniądze miały popłynąć do polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ale ponieważ Norwegii nie podobał się sposób przeprowadzania reformy polskiego sądownictwa, to prawie 300 mln złotych przepadło. Pisaliśmy o tym w money.pl.

Jednak nie wszystkie inicjatywy w ramach funduszy norweskich zostały anulowane. O wsparcie wciąż mogą ubiegać się mikro- mali i średni przedsiębiorcy.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Resort informuje, że wspomniany program "umożliwi przedsiębiorcom realizację projektów innowacyjnych przyjaznych środowisku, które polegają na zmianie procesów technologicznych, zastosowaniu nowych ekologicznych rozwiązań oraz wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów ekologicznych, w tym rozwój innowacji w obszarze wód śródlądowych czy morskich".

Dotację można uzyskać w czterech obszarach. Po pierwsze: zielonych technologii, na które przeznaczone jest aż 50 mln euro. Kolejne 10 mln euro to niebieskie technologie dla sektora gospodarki morskiej i śródlądowej, a 18,7 mln euro dotyczy technologii ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z ograniczeniami funkcjonalnymi, w tym osobom starszym.

Pozostałe 15 mln euro może zostać przeznaczonych na małe granty na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw zarządzanych przez kobiety we wszystkich trzech powyższych obszarach tematycznych.

Jak powiedziała minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, dodatkowo premiowane będą projekty zakładające współpracę z partnerami z Norwegii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dotacje, msp, firma, fundusze norweskie, biznes, innowacje
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2020

CccGdzie te miliony jak nikt ich nie dostaje

12-05-2020

JaLewacki Seksizm. Pomijanie ze wzgledu na plec zobaczenie jakieś

12-05-2020

The TruthGranty tylko dla firm prowadzonych przez kobiety? To jakiś żart? Gdzie to równouprawnienie?

Rozwiń komentarze (4)