Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

2 mln mikrofirm z prawem do ulgi. Ta jest przyznawana na wniosek

Żeby skorzystać ze zwolnienia w opłacaniu składek ZUS za miesiące marzec-maj, trzeba złożyć wniosek. Można to zrobić bez wychodzenia z domu przez Platformę Usług Elektronicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
ZUS zachęca do korzystania z PUE. (Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER)

Niemal 4300 zł zyska samozatrudniony dzięki trzymiesięcznej uldze na składkach ZUS - informuje "Rzeczpospolita". Jak podkreśla, ok. 2 mln mikrofirm zyska prawo do ulgi, niezależnie od tego, czy ucierpiały z powodu koronawirusa, czy nie.

Dla mikroprzedsiębiorców zatrudniających inne osoby ulga będzie wyższa - zaznacza dziennik - obejmie bowiem również składki należne od wynagrodzeń pracowników czy zleceniobiorców.

Warunkiem wypłaty świadczenia osobom prowadzącym działalność gospodarczą, opłacającym składki wyłącznie za siebie, jest prowadzenie działalności przed 1 lutego 2020 r. i przychody niższe niż 15 681 zł, przy czym limit dotyczy przychodów w pierwszym miesiącu, za który przedsiębiorca stara się o zwolnienie. Jak wyjaśnia "Rzeczpospolita", jeśli mikroprzedsiębiorca ubiega się o zwolnienie ze składek za marzec-maj, znaczenie mają jego marcowe przychody. W lutym mogły być wyższe.

Posłowie przyjęli w sobotę nad ranem tarczę antykryzysową.
Tarcza antykryzysowa. Kto może liczyć na pomoc? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Obejrzyj także: Tarcza antykryzysowa. Rzecznik przedsiębiorców wytyka luki

W przypadku ulgi dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników warunkiem jest także złożenie rozliczeń składkowych za zatrudnione osoby, dodaje "Rzeczpospolita".

Jednak zastrzeżenie - jak już pisaliśmy w money.pl, firmy, które nie spłacają swoich należności od co najmniej trzech miesięcy nie będą mogły skorzystać z pomocy wynikającej z tarczy antykryzysowej.

Masz działalność i etat? Skorzystasz na rozwiązaniach z tarczy antykryzysowej podwójnie.
Tarcza antykryzysowa. Czy można łączyć różne formy pomocy przewidziane specustawą?

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem:

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2020

Aga15 600 przychodu.Dla kogo to??Nawet budka z kebabem sie nie utrzyma z takiego przychodu.

03-04-2020

walczacyzus wszystkich pograzy tam tylko licza na zyki ludzie ich nieobchodza taka jest rzeczywistosc

03-04-2020

samozatrudnionyJakie 4300? Znowu propaganda. Co prawda nie zapłaci 4.300, ale nie odliczy od podatku zdrowotnego i reszty nie zaksięguje do kosztów. Realna … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (213)