Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębiorcy
23.09.2019 11:46

500 plus dla przedsiębiorców. Niższe składki ZUS nie obejmą handlowców

Z nowego programu rządu Mateusza Morawieckiego nie skorzystają właściciele sklepów. Dlaczego? Ponieważ placówki handlowe przekraczają maksymalne limity przychodu, zaproponowane w 500+ dla przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
500 plus dla przedsiębiorców. Nowy program rządu obejmie niecałe 300 tys. przedsiębiorców. Ale nie handlowców (Fot: Kancelaria Premiera)

Nowa propozycja Prawa i Sprawiedliwości jest skierowana do wszystkich "małych, drobnych, mniejszych i mikroprzedsiębiorców" – jak ocenił Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej partii w Katowicach.

500 plus dla przedsiębiorców zakłada, że wszystkie firmy o przychodach do 10 tys. złotych miesięcznie i dochodach do 6 tys. złotych miesięcznie, będą płaciły składki do ZUS-u o ok. 500 złotych mniejsze, niż obecnie.

To właśnie limit przychodów oznacza, że z nowego programu PiS-u nie skorzystają właściciele sklepów. Działalność w handlu wiąże się z wysokimi przychodami, które są równoważone przez niewielką marżę uzyskaną na sprzedawanych produktach – podaje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Małe sklepy potrafią wygenerować miesięcznie przychód w wysokości sześciocyfrowej – dlatego też granica przychodów na poziomie 10 tys. złotych nie obejmie handlu.

Według szacunkowych danych wskazanych przez Morawieckiego, z nowej ulgi podatkowej skorzysta nawet 270 tys. podmiotów. Premier ocenił, że 500 plus dla przedsiębiorców będzie kosztować budżet państwa nawet 1.5-2 mld złotych rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2019

MarcinMam wrażenie, że rządzący nie za bardzo odróżniają przychód od dochodu. Przychód nie ma nic wspólnego z kondycja firmy, ponieważ nie uwzględnia … Czytaj całość

23-09-2019

zeflikNie cierpię tych PISocjalistów, ale każda obnizka podatku jest dobra. Pytanie na kim to sobie odbiją.

23-09-2019

PrzedsiębiorcaObniżka ZUS dla firm, które nic nie wnoszą do wzrostu PKB. BRAWO Mateusz! Dorżnąć rentowne mikroprzedsiębiorstwa. Niech spadają za granicę!

Rozwiń komentarze (26)